Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy diktafon fejhallgató...

Egy diktafon fejhallgató kimenetének jelét küldhetem az erősítőre vagy keverőre?

Figyelt kérdés

Esetleg van erre valami sztenderd, hogy mekkora a jelerősség LINE / AUX / MIC / fejhallgató ki- és bemeneténél?


A diktafon fejhallgató kimenetéről tudjam a zenét az autós erősítő jelbemenetére tenni.


ha nagyon nem oké, még tudok közbeiktatni egy kis keverőt, és akkor választahtok, hogy LINE vagy MIC bemenetére kötöm.

Egy biztos: kimenetként csak a fejhallgatót tudom használni.


Hogyan tudom akkor ezt megoldani az erősítő tönkretétele nélkül? Mehet rá direktbe vagy inkább vigyem a jelet a keverőbe és akkor ott van két lehetőség: vonal vagy MIC.

(Persze lehet, h ezek se a legjobbak, de sajnos más nincs ...)


köszönöm előre is!



2020. szept. 18. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
igen kötheted, nem kell keverő
2020. szept. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljes kivezérléskor a fejhallgató impedanciájától függően, néhány V nagyságú feszültség van fejhallgató kimeneten. Ez elegendően nagy jel, közvetlenül az erősítő bemenetére kötheted. Még az is lehet, hogy ez a jel túl nagy az erősítőnek (emiatt torzítás lesz), ilyenkor az erősítő vagy a diktafon hangerőszabályozóját kisebb hangerőre kell állítani. A MIC bemenet egyébként nem lenne jó, mert az jóval kisebb jelszint fogadására való, ezért könnyen túlvezérelheted, ami nagy torzításban jelentkezik. Keverőre nincs szükség.
2020. szept. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

OK köszönöm, és még meg tudnátok mondani, hogy van ez pl sorrendben, melyik bemenetnek - kimenetnek nagyobb a jelszintje?

line / aux / mic / headphones


ami régről dereng nekem, hogy a MIC-nek a legkisebb a jelszintje, a line-nak a legnagyobb, az aux pedig a kettő között vhol, na de a fejhallgatót nem tudom hova tenni.


egyébként kimenetként ez V-ban van megadva? mert akkor ráteszek a fejhallgató-kimenetre egy üres jack dugót, és rámérek multiméterrel ... szóval az a mérvadó, hogy melyiken mhány V-ot mérek, ill. bemenetnél pedig hány V-ot képes kezelni?

2020. szept. 19. 09:17
 4/8 A kérdező kommentje:

erősítónél ilyet olvasok, bár mondjuk ez csak egy kínai gagyi, szal a frász tudja, de lényeg h vszínű akkor tényleg V-ban fejezik ki az adott bemenet vagy kimenet nagyságát (?). így főleg érdekelne egy sorrend, már ha van erre valami általános standard.


"Input Sensitivity: 0.25 - 5V"

2020. szept. 19. 09:25
 5/8 anonim ***** válasza:

MIC, mikrofon bemenet: 0,1...10 mV

Line in, vonalbemenet: átlagosan 250 mV

Line out, vonalkimenet: átlagosan 250 mV

Aux (auxiliary), tartalék bemenet: ezt nem tudom biztosan, de azt hiszem annyi mint a vonalbemeneté.


Bemenetnél az a lényeg, hogy a megadott maximális értéknél nagyobb feszültség ne kerüljön rá, mert akkor a túlvezérlés miatt torzítás lép fel. A fejhallgató kimenet feszültsége pedig így számítható:


Uki=négyzetgyök(Pki×Zh)


Egy átlagos fejhallgató impedanciája Zh=32 Ω, a ráadható teljesítmény Pki=0,1 W, ilyenkor a fejhallgatóra jutó feszültség:


Uki=négyzetgyök(0,1×32)=1,79 V


Ezt viszont zenei jellel nem tudod megmérni, mert annak szintje folyamatosan változik, a multiméteren ez leolvashatatlan. Ezt szinuszjellel lehetne megmérni, úgy, hogy addig növeled a hangerőt, amíg torzítás nem jelentkezik (ez általában jól hallható) és ekkor leolvasod a kimeneti feszültséget. Sokszor a fejhallgató kimenet hangereje szabályozható, ilyenkor a beállított hangerőtől függ a kimeneti feszültség.

2020. szept. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi, ez hasznos infó. de ezek szerint, ha esetleg a fejhallgató-kiementből netán 2-3 V is kijön, akkor vszínű tönkrevágja az erősítőt?
2020. szept. 19. 15:05
 7/8 A kérdező kommentje:

találtam egy régi Pioneert, ezen 0,3 - 6,5 V közötti bemeneti tartomány van. ezek szeirnt ennyire eltérő tud lenni? akkor tényleg hasznos lenne tudni egy X eszköz kimeneti jelszintjét.

csak pl egy másik erősítőn nincs ilyen állítási lehetőség, és akkor biztos az a 250 mV-ot igényli


[link]

2020. szept. 20. 12:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy túlvezérlődik az erősítő bemenete attól is függ, hogy az erősítőben hol helyezték el a hangerő szabályozó potenciométert. Ha rögtön a bemeneten, az első erősítőfokozat előtt van, akkor ezzel lecsökkenthető a jelszint olyan mértékben, hogy ne legyen túlvezérlés. Ha nem rögtön a bemeneten van, hanem valamelyik erősítőfokozat után, akkor, ha a bemenet túl nagy jelet kap, akármennyire is visszaszabályozzák a hangerőt a torzítás nem kerülhető el.

Sajnos a bemeneti jelszintek nem igazán vannak szabványosítva, a vonalbemenet feszültsége a régebbi erősítőkön 0,1...1 V közötti tartományban volt. Van olyan erősítő, amelyiken nem állítható, például az én régi Videoton erősítőmön sem állítható, azon 200 mV a vonalbemenet feszültsége, bár azon még tuner, magnó, CD bemenetnek nevezték. Attól, hogy egy erősítő bemenetére 2-3 V kerül még nem valószínű, hogy tönkremegy, legfeljebb nagymértékű torzítás jelentkezik a jelentős túlvezérléstől. A diktafonon van hangerőszabályzó? Mert, ha van, akkor azzal vissza lehet venni a hangerőt annyira, hogy a rákapcsolt erősítő bemenete ne legyen túlvezérelve.

2020. szept. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!