A 15db-os új akku csomagból egy teljesen selejt, 0 voltos feszültségű, még a polaritás sem kimérhető.1,2 V-os elemek Ni-Cd 3200 mAh-sak. Mi van, ha beépítem mégis, vagy hasonló, de más kapacitásúval helyettesítem, hogy meglegyen a 18 V?
Biztos nem Ni-Cd, NiMH lesz az. Egyébként van, készülékgyártók vehetnek még ipari kivitelű NiCd cellákat. Memóriavédőakku, belső órátműködtető akku céljára szokták használni. Az az előnye a NiMH és LiIon akkukkal szemben, hogy korlátlan ideig elvan C/30-C/20 töltőárammal károsodás nélkül, az élettartama is hosszabb mint a NiMH akkué.
Kérdező, nem tudom mit vettél, de valós 3200mAh kapacitású AA méretű NiMH akku nincs. Valahol 2500-2700 mAh körül véget érnek a technológia lehetőségei. A jelenleg csúcsnak számító Eneloop Extreme is csak 2500 mAh kapacitású. Viszont ez legalább valós. A te akkud gyártója tudja, hogy a zsugorfólia bármit elbír.
Bár most látom, hogy nem írtál méretet, csak "elemet". C-méretben (esetleg SubC) még elképzelhető ekkora kapacitás. Más típust semmiképpen sem tegyél bele, nem lesz jó. Amúgy nem lennék meglepve, ha a maradék 14 cella 14-féle kapacitást és belső ellenállást mutatna egy teszt során.
Ne hülyéskedjetek már. A 18 V is arra utal, hogy akkus fúrógépről van szó. Na meg ott van a tag-ek között is a fúrógép. Számtalan helyen lehet kapni Ni-Cd cellákat. Például itt:
A 3200 meg vélhetőleg elírás.
"Memóriavédőakku, belső órátműködtető akku céljára szokták használni."
Hát ez a hét humora, bár mégvan öt nap. :D
Miután dolgoztam olyan helyen, ahol százszámra gyártottunk olyan ipari mérőberendezéseket, amikben ez volt a funkciója, baromira nem érdekel a röhögésed. Kettőnk között az az alapvető különbség, hogy én tudom mit beszélek, te meg beszélsz amit tudsz...
A BYD akkuk meg kb. semmire sem jók, ipari hulladékok. Fúrógépbe, ahol extrém nagy áramfelvétel van, különösen alkalmatlan. Volt szerencsém hozzá háromszor is: először és utoljára, valamint soha többé.
"valós 3200mAh kapacitású AA méretű NiMH akku nincs."
Nem volt szó a méretéről.
Sok válasz érkezett, de a kérdésre talán csak egy. :)
Semmiképpen se építsd be, meg más kapacitású cellát sem. Inkább egy cellával kevesebb pakkot csinálj, még az is jobb megoldás, ha fúró/csavarozóba kell.
Soros kötésben nem tudja károsítani a többi cellát, csak simán ellehetetleníti a működést.
A hibás akku egy jó nagy ellenállásként viselkedik gyakorlatilag.
Bekötöttél egy ellenállást a körbe, attól semmi baja nem lesz a többinek.
Viszont csak egyforma cellákat szabad sorosan kötni, mert ha nem egyformán merülnek, akkor először nyilván a leggyengébben fog 0 V-ra esni a feszültség, de ez még semmi, utána át is fordul negatív irányba.
Tehát, ha ez egy jó cella volt, összes "bűne" csak az, hogy gyengébb, akkor ezt jól meg is szívta, mert az erősebb cellák lenyomták szegényt, fordított irányba és ezzel ki is nyírták.
Nézzünk valami hülye hasonlatot!
Téglákat pakolsz egymásra, ezek közül egyik valami gyenge, homoktégla.
Elkezded a csomagot nyomással terhelni.
Nyilván a leggyengébb tag fog először összeroppanni. Önmagába fordulni.
Laptopakkuban pont ezért van védelem, ami mindegyik cella feszültségét külön figyeli. 2,5 V-nál lejjebb nem engedi, ha bármelyik beesik, az egész pakkot lekapcsolja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!