Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megcsípett az áram miután...

Megcsípett az áram miután kihúztam a nyomtatót?

Figyelt kérdés

Kihúztam a nyomtatót majd véletlenül hozzáértem a dugó vilájához és a középső ujjamat megcsípte az áram.

Nem látszik semmk rajta de a könyököm zsibbad kicsit.

Ez nagyjából egy órája történt,most úton vagyok dolgozni,lehet valami bajom van túl aggódom?



2020. aug. 27. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Túlagódod. Valami zavarszűrő kondiban maradhatott töltés. Kellemetlen, de nem veszélyes.
2020. aug. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Már nem lehet bajod attól.
2020. aug. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz bajod. A primer oldali szűrőkondik ráztak meg. Kellemetlen, de nem veszélyes.
2020. aug. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi , megnyugtattatok kicsit
2020. aug. 27. 17:43
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem amiatt kéne aggódnod, hogy megcsípett az áram, hanem a nyomtató tápja miatt. Nem fordulhat elő ilyen optimális esetben.
2020. aug. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 De, azért megeshet simán. Nem kell messze menni, próbáld csak ki telefon töltőkkel. Dugd fel töltőre a telefont, hagyd picit tölteni, majd húzd ki a konnektorból (de ne a telefonból, maradjon abba bekötve). Meg fogod látni, hogy utána még egy nagyon rövid időre tölteni fogja a telefont a töltőfej, azaz nem rögtön azonnal a lehúzás pillanatában marad abba a töltés. Legjobban akkor kapható el a jelenség, ha 100%-ra feltöltött telónál húzod le a töltőfejet. Akkor a lehúzás után még fraknón pár másodpercig tölti a telót, ugyebár addig, míg a készenléti fogyasztás nem meríti valamennyire az akksit, mert akkor ugye megpróbál a telefon újra töltéshez jutni a töltőfejről. Ekkor szipkázza el azt a kósza töltést a teló, ekkor fog abbamaradni a töltés. Ez akár zsír új eszközöknél is előfordulhat (itthon minden telóval kipróbáltam mikor meg lettek véve) és ezzel nincs is gond, "benne marad egy kis kósza áram", ami amúgy is elillan idővel, viszont ha hozzányúlsz a tápcsatlakozóhoz (töltő érintkezőjéhez), akkor értelemszerűen ott fog távozni, ami ekképp jelentkezhet, hogy megcsíp.
2020. aug. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6 - elektromérnök vagyok. Jóbarát! Nem fordulhat elő ilyen optimális esetben :-)
2020. aug. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

hát akkor nagyon nagy baj van a diplomáddal elektromérnök...

nekem minden olyan eszközöm amihez van külső tápegység.

2020. aug. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#5, te baromira nem vagy képbe egy kapcsolóüzemű táppal, igaz, nem vagyok mérnök, csak technikus. A kondi, amiről te vakerálsz, és amiből a kapcsolóüzemű áramkör táplálkozik a dugaljból kihúzás után, az egyenirányító után van. Vagyis az akkor sem tud rázni, ha teljesen fel van töltve. Csak az egyenirányító előtt pártíz-párszáz nanofarados zavarszűrő kondik tudják így megtréfálni a felhasználót.


Tettem már be ismerősnek ilyen miatt a zavarszűrő kondival párhuzamosan párszáz kiloohm 1 wattos ellenállást, hogy mire kihúzza, és az ujja rátévedne a dugvillára, az alatt a pár tized másodperc alatt kisüsse ezt a kondit.

Szóval ha valamiben nem vagy abszolút biztos, ne a magas lóról beszélj olyanokkal, akik tudják miről beszélnek.

2020. aug. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

6:

Ezt tényleg jól összekeverted. A primer pufferből tudhat dolgozni a táp rövid ideig, de az nem megy visszafelé, a villákra.

A villákon maradó feszültség függ attól, hogy kihúzáskor a 230 V szinusz mely időpillanatát kaptad el.

Ha pont a csúcson hagytad abba, akkor például 230 x gyök kettő, 325 V lenne, ha nem csökkenne, az e célból beépített kisütőellenállástól.

De ez gyakorlatilag nem zárja ki, ha valaki nagyon igyekszik, hamar elkapja és megcsípi.

LED-lámpánál is előfordulhat ilyen stb.

Magam is tapasztaltam ilyet.

Ezen a gyakori oldalon is szoktak lenni ilyen kérdések.

Tehát gyakori kérdés, gyakori eset.

2020. aug. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!