Hogyan működik a folyadékkristályos képernyő?
Két üveglap között vékony folyadékkristály réteg található. A folyadékkristály olyan anyag, amelynek molekulái az elektromos tér hatására elfordulnak. Ráadásul a folyadékkristály nem minden irányban engedi át egyformán a fényt. Ha tehát olyan alakú elektromos teret hozunk létre az üveglapok között, mint a megjeleníteni kívánt karakterek és rajzok, akkor ott a folyadékkristály molekulái elfordulnak, és nem engedik át a fényt: a kijelző elsötétül. Így működik még például a számológépek, vagy kvarcórák kijelzője is.
Jellemzők:
A legfontosabb jellemzők, a felbontóképesség és a megjeleníthető színek száma elsősorban a monitor illesztő kártyájától (videókártya) függ.
Az SVGA kártyák felépítése:
A kártyán található memória (2MByte-32MByte) a képpont adatok (a pont színe) tárolására szolgál. A videó memória mérete és a maximális felbontás között összefüggés van. A kép egészének bele kell férnie ebbe a memóriába. A kép mérete a (X*Y*színbitek)/8 [byte] összefüggéssel számolható ki, ahol X*Y a felbontás, a színbitek pedig egy képpont adatainak tárolásához szükséges bitek számát jelöli.
Az LCT tv esetében rengeteg kis led van a tv-ben ez a felbontástól függ(pl:2048x1932)A rádióhullámokat a háttérben a tv lebontja digitális jelekké(kóddá)minden szinnek külön kölön kódja van minden kód más más energiaszintet eredményez a tv minden kis képkockát a hejére illeszt a ledek pedig a maguk szinén gyullad fel(kék,zöld)stb.és a milliónyi kis pontból összeálla kép.
Persze ez ennél bonyolúltabb egy kicsit de röviden tömören ennyi.Ha oldalról nézed a tv-t észreveszed hogy nem olyan éles a kép mert a led csak előre tud fényt leadni.
A folyadékkristályos tv is mondható lcd tv-nek a külömbség az hogy ott eleve van egy fehér Led háttérvilágítás.
egyszer már kísérleteztem ilyesmivel.
egy digitális testsúlymérlegből kiszedtem a kijelzőt és egy elektromos szikrakeltővel áramot vezettem át rajta és egy pillanatra bevillant a fekete képernyő.
Ja és köszönöm a válaszokat nagyon érdekesek voltak!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!