Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hálózati elosztó vásárlásakor...

Hálózati elosztó vásárlásakor mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
Egyszerű bemenni a boltba és kosárba rakni egy elosztót, viszont nems zeretnék pórul járni egy kínai vacakkal, amin még a kapcsoló is kimegy pár hét alatt. Egy elosztónak rengeteg paramétere van, olyanokra gondolok, mint pl. vezeték átmérője, max. áramerősség stb. Ezekből mire kell, avgy mire érdemes odafigyelni, hogy egy hosszú életű elosztót tudhassak magaménak? Pl. most kinéztem a Delight 20247 Hálózati elosztót, szerintetek ez jó minőségű?

2020. jún. 2. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell egy egyszerű vásárlást túlbonyolítani, a legtöbben nem teszik, azonban én szintén túlbonyolítom, na mondjuk nem egy hosszabbító vásárlását.

Ne noname legyen, legyen valami neve is, ehhez az kell, hogy ne a piacon vedd meg. A kábelben jó ha van anyag, de ne csak a szigetelés legyen vastag. 16A/250V/3500W stb. amit rá szoktak írni, amit ráírnak a gagyira is, mert a műanyag így jön le a gyártósorról. Ezek helyett inkább a kábel keresztmetszetét kell nézni, ha megvan 1.5 mm2, akkor bírni fogja az esetleges nagyobb terhelést is. Általában 1.5 m vezetékkel szokták szerelni, ez néha kevés lehet. Végső soron össze lehet rakni egyet egyedileg, de a boltban kaphatókkal sincs probléma. Vettem készen és már csináltam is. Legutóbb az Obi-ban vettem egyet készen. Nem szorult ki-bedugáskor, de normálisan tartott, a kapcsoló sem tűnt rossznak, megfelelő volt a kábel keresztmetszete, nem volt 1000 forint, már mentem is a pénztárhoz.

Hasonló elosztót használok évek óta, van benne anyag, belül is egész normális, a 6+1 kapcsolóból egy kapcsoló halt meg, pontosabban a fényjelzés, a kapcsoló ettől még működik. A terhelést is biztosan bírná, de egy szünetmentes tápegység után van, annak pedig véges a terhelhetősége.

2020. jún. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Most egy Delight 20230 a kinézett darab, de ennek csak 1 mm2 az ér-átmérője. Akkor ilyet ne is vegyek?
2020. jún. 4. 23:48
 3/4 A kérdező kommentje:
Illetve ahogy nézem most árukeresőn a legtöbb elosztó 1 mm2 átmérőjű. Ha túl veszélyes lenne csak nem lenne majdnem az összes 1 mm2-es. Igazából a 6-os elosztóba ezeket dugnám: számítógép, full hd lg monitor, játékvezérlő (kormány), laptop, telefon töltő, ventilátor... kb. maximum ezek lennének egyszerre bedugva bele. Ezt, ha bírja az 1 mm2 -es érátmérős elosztó, akkor nekem az is jó lenne és hát ezeket a kisebb fogyasztású dolgokat simán bírná, nem igaz?
2020. jún. 4. 23:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Vehetsz 1 mm2 vastag vezetékkel szerelt elosztót, a fent írt terhelést bőven bírni fogja. Csak nagyobb fogyasztóknál van igazán jelentősége a keresztmetszetnek, hiába írnak 16A terhelhetőséget az 1 mm2-vel szerelt elosztóra, tartós 10A terhelésnél már rendesen melegszik a vezeték, miközben az 1.5 mm2-es éppen csak langyos lenne. Amúgy meg túlbonyolítom, másfél méteren szinte felesleges ezen rágódni.
2020. jún. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!