Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A kombi kazánunk fűtés helyett...

A kombi kazánunk fűtés helyett csak szaporán kattog. Levettem a burkolatot, és olyan hangja van, mintha egy relé próbálbna meghúzni kb 3/másodperc ütemben. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném, ha csak valami kontakt baja lenne, mert a javítás nagyon zsebbenyúlós lenne. Van valakinek ötlete? (Ideal 35KW)

2020. máj. 16. 13:24
 1/2 lali51 ***** válasza:
Nyomásmérő órán nézd meg mennyitutat,kb 1,2-1,5 nek kell lenni.Ha ez megvan ,reseteld a kazánt.Van egy reser gomb vagy kapcsoló, kb 20 másodpercig kell nyomva tartani.
2020. máj. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megtörtént. Kábé vagy 70-szer 2 hét alatt. Sajnos az ilyen körökön már túl vagyok, az összes elektromos csatlakozót átfújtam kontaktsprével, amit lehet átnéztem, kihúztam, visszadugtam. A legbosszantóbb, hogy néha hetekig semmi baja (főleg amikor jön valaki megnézni), aztán reggelre kelve hideg van és nincs melegvíz. Akiket hívtam, az fejvakarva találgatnak, cseréljünk szivattyút, szelepet, érzékelőt, de látszik rajtuk, hogy fingjuk sincs. Van a kazánon diagnisztikai csatlakozó, félve felvetettem, hogy nem lehetne azon át lecsekkolni a hibát, erre úgy néztek rám, mintha az Orion űrhajót kellett volna meghekkelni. De szopatni azt tudnak. Aki szivattyúcserét javasolt, az tudott volna 250 fontért (Anglia), meg mégannyi munkadíj. Az ebay-on 114 font egy gyári új szivattyú, vagyis rátett volna 100 %-ot az alkatrészre, meg annyiért is rakta volna be. Aztán meg: hát, nem az volt baj, viszlát. Milyen világ ez?
2020. máj. 16. 19:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!