Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik laptopot/notebookot...

Melyik laptopot/notebookot válasszam?

Figyelt kérdés
A tanuláshoz van rá szükségem, de semmi elképzelésem nincs róla, hogy milyet szeretnék. Ti melyiket ajánlanátok? Egy gép vásárlása során milyen fontos adatokat kell megnézni?

#notebook #tanulás #laptop #digitális munkarend
2020. márc. 15. 07:01
 1/2 szántóvető ***** válasza:

fullhd kijelző,ssd,kellően erős legyen.egy ilyen megteszi: [link]

még 4 giga ram kell bele,és a win 10-et is meg kell oldani.a lap alján vannak más kiépítésben is:nagyobb ssd,win10,röbb ram stb.

2020. márc. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
40%

Márka...

A kínaiak még mindig nem találták meg azt a minimumot, amit minőségnek lehet nevezni. Lenovo és ASUSról van szó. Még mindig sokkal jobban törik a zsanérnál, mint azt az ember elvárná. Egyszerűen így nem éri megvenni. Meg lehet ragasztani szódabikarbónás pillanatragasztóval persze, csak az embernek nincs kedve vacakolni vele.


HP és Dell a minőségibb. És a garanciaidő mindennek a lelke. Amin csak 1 év van, az olyan is... amin már van 3 év, ott mindegy a márka, azoknál már az ASUS és Lenovo is jó minőséget gyárt, de itt már 250 felett járunk.


Tehát érdemes eldönteni, hogy mennyire számít ez.


Fontos még a méret. El kell dönteni mi a kényelmes. Vannak ultrapici gépek is. Nyilván azoktól nem kell elvárni teljesítményt. 15" a kiinduló. Egy 17"-esen bazijó dolgozni a kisebbekhez képest, viszont nagy, nehezebb... szóval meg kell találni mi neked a kompromisszum a hordozhatósággal.


Nagyon fontos a kijelző. Full hd 1080p kell legyen (1920x1080). A kisebbeken nem fér el normálisan semmi, nem lehet tanulásra használni, se böngészésre, se munkára.


Manapság kötelező az SSD. Nem baj, ha ez nincs alapból a gépben, de akkor kötelező rászámolni egyet, és magadnak berakni. Ilyenkor érdemes olyan gépet választani, amin van külön M.2 csatlakozó az SSD-nek (illetve tulajdonképpen az sem baj, ha az ember az optikai meghajtó helyére rakja, mert arra sincs szükség. Ahhoz kell egy beépítőkeret). És akkor ugye a HDD is megmaradna az adatoknak, képeknek, filmeknek, amiknek nincs szükségük a gyors elérésre.


RAM-ból 8 giga lenne jó. Itt sem baj, ha csak 4 gigás, mert ez a legkönnyebben bővíthető. Csak tudni kell milyen van benne gyárilag, és érdemes ugyanolyat venni mellé.


Dedikált videokártya is mindenképp jó. Szükséges, leginkább mert az integráltak a rendszermemóriából falatozzák a maguknakvalót, míg a dedikáltaknak van sajátjuk. Ahhoz, hogy játékra is használható legyen már a drágábbak fognak kelleni. Asszem a notebookcheck-nek van egy nagyon jó listája a laptop videokártyákról.


Processzor jelzi leginkább a frissességet. Minél újabb sorozat, annál jobb, és persze annál drágább... 2-3 éves gépet nem éri megvenni. Az újabbak kevesebb energiából állítanak elő nagyobb teljesítményt, jobb az akkuidő, vagy könnyebbek. Megéri a felárat (ha van). Most meg nem mondom mi az aktuális intel/amd vonalon. Utána kell nézni.

2020. márc. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!