Ez a ledlámpa miről üzemel?
Leírás szerint máshol 8,4V-ot láttam, itt csak egy 110-220V-ot ír, egyszerűen nem értem.
Beépített aksija lehet esetleg? Nem a szokásos 18650-es Li-cellákkal mehet ez? Valaki esetleg ismeri közelebbről?
Egy gond van, Li-on cellákat nem szabad sorosan terhelni, védelem nélkül. A védelem lekapcsol, ha bármelyik cella beesik 2,5 V alá, megakadályozva ezzel a károsodást. Ellenkező esetben, kettő közül a hamarabb lemerülő cella nem csak 2,5 V alá mehetne, akár még negatívba is átfordulhat, mert a végén az erősebb rátölt a gyengébbre, visszirányban. Ez pedig kinyírja.
Ezért minimum egy sípolással figyelmeztető védelem ajánlott:
Vagy rendes BMS PCB.
Párhuzamos cellákat szokás kötni egyébként sorosan, már csak azért is, mert így a védelem a kötési pontokat együttesen figyelheti.
Ha soros ágakat kötnél párhuzamosan, akkor minden ágon a kötési pontokat külön-külön kellene figyelni a feszültségeltolódás szempontjából, ami célszerűtlen és felesleges is.
Egyébként nem ok nélkül alkalmaznak 8,4 V-os akkut. A lámpában alkalmazott step down áramgenerátor a DC-konverziós elv miatt nagyobb feszültségről kisebb áramot vesz fel. Tehát csökken a cellák áramterhelése, ugyanakkor a cellákban tárolt Wh energiamennyiség így is összeadódik. Mint ahogy párhuzamosan is. Azaz két cella nyilván tovább működteti, időben. 4 cella még tovább.
Természetesen így a vezetéken folyó áram is kisebb, ami a hosszabb vezeték ellenállásán képződő veszteséget is mérsékli, illetve nem szükséges olyan vastag vezeték.
Nyilván ezért találták ki a nagyfeszültségű távvezetékeket is, ugyanazon elv mentén.
köszi, értez ezt akisebb áram elvbét, logikus persze, na de a 8,4-hez ők is 2 cellát használnak, nem?
"Ha soros ágakat kötnél párhuzamosan, akkor minden ágon a kötési pontokat külön-külön kellene figyelni a feszültségeltolódás szempontjából, ami célszerűtlen és felesleges is.
Egyébként nem ok nélkül alkalmaznak 8,4 V-os akkut. A lámpában alkalmazott step down áramgenerátor a DC-konverziós elv miatt nagyobb feszültségről kisebb áramot vesz fel. "
és azt mondod, sem,miképpse tegyek 2 db 18650-et sorosan? pedig még zseblámpában is és sőt kifejezetten soros összekötésre szolgáló kis műanyag tartóban is láttam már védelem nélkül. persze az nem jelenti h úgy jó, nyilván lehet kínai gagyi is bőven, csak most meglepett ez-
Amit előzőleg linkeltem:
A képeken kivehető, hogy a zárófedél érintkezőn keresztül visszavezeti a közös kötési pontot, ami a védelem ismertetőjele. Ez kell ahhoz, hogy külön figyelni tudja a két részfeszültséget.
Egyéb eszközöknél is ezt kell keresni, hogy látsz-e hasonló megoldást, akár rejtetten is.
pont van ilyenem, használom is, de csak 3 db rugó van a zárótetőn.
megvallom, ez amit írtál, vszínű megjaladja már az elektronikai ismereteimet, sajnos nem látok rajta mást a 3 rugón kívül.
azért köszi!
ja oké, olyan van igen, egy az egyben ilyenem van, most az alját is néztem, igen.
és szted tudja is a ráírtakat? nekem kicsit az a 2 A terhelhetőség fura a vékony vezetéke miatt, de aztán persze lehet h rövid időre oké. én csak egy rádiüós mikrofon vevőegységéhez hazsnálom, aminek ha jól tudom, 12 V / 300 mA az igénye, szal azt kényelmesen viszi. de nem is gondoltam volna, h ilyen komoly védelmi rendszere van.
oké, hát köszi, akkor már ezt is tudom, csak én arra gondoltam, amikor 2 db simán egy műanyag házban van sorosan kötve, majd lefotózom és mutatom, mert sztem ott nincs semmi ilyesmi. ezek szerint akkor az kuka. (mint a hagyományos AA méretűaksinál is ugye vannak ezek a sorosan dupla kötésű műanyag tartók, egy az egyben olyan, csak 18650-es méretben.
megtaláltam, ez az:
Tudhat éppen annyit, a másik kis akkutartóba viszont csak védett cellákat szabadna használni, vagy nagyon oda kell figyelni, hogy egyik se merüljön túl.
Közben kapcsoltam, hogy a fedéloldalon van a kimenet-bemenet, így a kis oldalérintkezők egyike visz fel osztáspontot, másik egy szélső pont.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!