Mi a szakszerű neve ennek a jelenségnek?
Kapacitív csatolás, vagy kapacitív szivárgóáram, ami váltakozóáramra értelmezhető természetesen.
Autóban, amikor parázslik egy utólag beépített LED lámpa például, az szimplán csak szivárgóáram, ohmos átmeneteken (de az nem a vezeték szigetelésén, hanem egyéb helyeken általában).
Erre gondoltam, köszönöm! Esetemben csak kizárólag egymás közelében futó vezetékekről van szó. Esetleg van valami számításí módja, hogy mekkora feszültség várható ilyen esetben, ha tudjuk hogy mekkora vezetekben lévő feszültség, a két vezeték közötti távolság, malamint milyen hosszon futnak egymás mellett?
Nagyfesz vezetékről van szó, és csak kb-re kéne a számítás, valamint hogy a 2 vezeték közti távolság növelése/csökkenése,milyen arányban változtatja a megjelenő feszültséget!
"Nagyfesz vezetékről van szó,"
Távvezetéket méretezel?
Vagy távvezeték húzódik a közelben?
A megjelenő feszültség nagyban terhelésfüggő. Ha semmi nem terhel a vezetékre, de rámérsz egy műszerrel, már az is lehúzza. Ha 10 MΩ a voltmérő bemenete, még az is.
Elméleti végtelen impedanciás "terhelés" esetén nincs leosztás sem, de ilyen úgysincs a gyakorlatban.
Egy kondenzátor kapacitása függ a fémes felületek (fegyverzetek) nagyságától, távolságától, a szigetelés dielektromos tulajdonságaitól. Ha műanyag is van közben, levegő is van, akkor mindkettővel számolni kell, még a levegő páratartalmával is.
E paraméterek esetedben gyakorlatilag meghatározhatatlanok.
Még a kapacitásmérés is problémás, túl kis értékeknél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!