Egy elektronikus hőmérő szondának az a része amely érintkezik a mérni való "közeggel" az tömör rézből készül?
Példa:
Jobb oldali menetes része tömör réz?
Azért kérdezem mert forgácsolni szeretném.
Az a hőelem anyaga, ne piszkáld:
A hőelem két különböző fém összehegesztésével, hidegfolyatásával, vagy összeforrasztásával készül. Ha az így kialakított hely (melegpont) hőmérséklete eltér a közösített huzalok szabad végének (hidegpont) hőmérsékletétől, akkor a hegesztés helyén elektromotoros erő támad; ennek nagysága és iránya a hőmérsékletkülönbségtől, és a huzalok anyagi minőségétől függ, de független a hőelemhuzalok átmérőjétől. Az elektromotoros erőt lengőtekercses műszerrel (millivoltmérő) mérjük. A műszer árama nemcsak feszültségesést okoz, hanem meg is változtatja a hegesztési hely állapotát. Mind a két hiba elhanyagolható, ha kis fogyasztású, nagy belső ellenállású műszerrel mérünk, és ha a hőelem vastag huzalokból készült.
-----------------------
Mellesleg ez nem elektronika. Ami a hőelem gyenge jelét felerősíti, az elektronika.
Az nem a hőelem, hanem egy réz védőhüvely. A védőcső anyagminősége felhasználási területtől függ. Ha maró savas, lúgos környezetben fogod használni, saválló, vagy haszteloid esetleg tantál védőcső kell.
Amennyiben a mérendő közeg nem ilyen agresszív, mondjuk csak motorolaj, akkor jó a réz is, mint ebben az esetben. A baj csak az hogy nem tudod a falvastagságot, de ha nem sikerül akkor majd a következőnél fog.
Ebben egyébként nem biztos hogy hőelem van, lehet hogy paltina, vagy egyszerű termisztor.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!