Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tranzisztor alsó tipusszám?

Tranzisztor alsó tipusszám?

Figyelt kérdés

A tranzisztoroknál fontos az alsó tipusszám is?


pl: [link]


Amit aláhúztam az is fontos hogy az a szám/betű legyen mint a kicserélendő alkatrészen van?


2020. jan. 12. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az nem fontos, és az már nem a tipusa, hanem csak gyártási jelzések.
2020. jan. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,, csak azért kérdeztem mert nekem szükségem van egy A1273 Tranzisztorra mert egy házimozi tápegységben elégett (nem tudom hogyan) és nem látszik rajta semmi de szerencsére találtam egy kapcsolási rajzot amin azt írják hogy (A1273) és nem tudtam hogy fontos e az a szám és betű
2020. jan. 12. 18:20
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja meg 1-2 ellenállás is elszineződött,, az hogy hány k ohmos az megvan de a színek nem olyanok mint amit találtam (a tápról találtam egy fórumon képet onnan tudom a színt) lehet ott nagyobb k ohmosat rakni vagy nem vagy mivel helyettesíthető?
2020. jan. 12. 18:23
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Japán tranzisztoroknál az elejét lehagyják: 2SA684.

Ugyanígy van 2SB, 2SC, 2SK stb.

Ellenállásokat mindig egyedileg kell eldönteni, az áramköri funkció alapján, hogy mit lehet és mit nem.

2020. jan. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ellenállásból olyat rakj bele amit a kapcsolási rajz kér.

Ha a szükséges értéket csak soros/párhuzamos kötésekkel tudod elérni, az nem gond.

2020. jan. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Csak az a baj hogy a kapcsolási rajz a Zener Diódára csak azt írja hogy 24v nem írja le hogy hány wattos


Ugyanígy az ellenállásokkal leírja hogy pl: 4.7K és ezt beírom a google-be és sokfélét kiad.... a színkódot meg nemtudom mert el van szineződve (képet találtam a tápegységről de ott meg a szín nem jól látható)

2020. jan. 12. 20:11
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak rutin kérdése, a Zener-dióda méretéből, tokozásából lehet tudni a teljesítményt.

Ellenállást meg újratervezi az ember, ha kell.

2020. jan. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyébként egy megbarnult ellenállás legtöbb esetben hibátlan, a fémréteg elég magas hőfokot elvisel, amit a festék már nem.

Rosszabb esetben megnyúlt, még rosszabb a szakadás, de akkor már feketére szokott égni.

Tehát alap dolog, hogy a megbarnult ellenállást megmérjük, utána lehet gondolkodni, hogy megnyúlt vagy sem. Erre is sok esetben rá lehet jönni, hogy szabványértéket mutat vagy sem, ellentmond a színgyűrűknek vagy sem.

2020. jan. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A multimétert ohm jelhez tekerve használom de úgy nem jól mér mert amikor összeérintem a vezetékeit akkor felvillan egy magas szám aztán visszamegy nullára ugyanezt csinálja az ellenállásoknál is (de lehet hogy így is jó mert ha összeérintem akkor felvillan ha nem érintem össze akkor nem jó ugynígy az ellenásoknál ha szakadt akkor nem villan fel)


A multiméter használati útmutatóját is kiolvastam de nem jutottam sokra


Multiméter típusa: DT-830B

2020. jan. 13. 19:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Az a multiméter nem a jó minőségéről hírhedt, kontakthibákra hajlamos. De ezt a villanás dolgot nem nagyon tudom vizualizálni. Mindenesetre, az ellenállásokat kiépítve lehet pontosan mérni, mert az áramkörben befolyásolhatja más is. Ha nem is mindig.
2020. jan. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!