Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Linuxos gépet át lehet alakíta...

Linuxos gépet át lehet alakítani windowsossá?

Figyelt kérdés
Tehát egy gyárilag telepített oprendszert el lehet távolítani/felülírni?

2019. okt. 27. 22:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

#9: Bocsi, de egyrészt könyvelőprogramot a könyvelők és a vállalkozók használnak, nem az átlagfelhasználók. Azon kívül vannak a régi könyvelőprogramok, amik DOS felületűek, ezek egy DOSBOX-ban simán mennek (de Windows alatt is DOSBOX kell hozzájuk), a többi meg jó eséllyel egy Wine alatt elfut, max kicsit dolgozni kell a beállításokkal. Milyen könyvelőprogramról van szó, amit próbáltál és nem ment?


#10:

"-Abszolút irreleváns a felhasználói szokásaim szempontjából."

Nem irreleváns akkor, ha gyengébb gépe van az illetőnek. Nem mindegy, hogy épp csak eldöcög 2GB RAM-mal, mint a Win7, vagy normálisan megy, mint egy LXDE felületű Linux.


"-Rutinos felhasználó vagyok, nem szopok be vírusokat."

Te lehet, meg aki vigyáz, Windowson sem szed össze semmit. De az átlag felhasználó bizony nem ilyen!


"-Nekem is ingyen volt és gyakorlatilag jogtisztán viselkedik."

Az lehet, de attól még egy fizetős programot kalózkodtál le. A Linux meg ingyenes és nem kell kalózkodni. Jó, ez legtöbb embernél nem szempont, de akkor is.


"Nem tudom mikor telepítettem utoljára drivert Windowsra."

Ne mondd nekem, hogy vettél egy új gépet (nem előre telepített Windows-al) és SEMMILYEN driver nem kellett, mert nem hiszem el!


"hát a next next accept finish, nekem elég könnyű. :D"

Ja, csak előbb meg kell keresned a programot, aztán letölteni a megfelelő verziót és ha pl igényel valamilyen futtatókörnyezetet, azt vagy felrakja, vagy nem. Linuxon meg bemégy a csomagkezelőbe rákattintasz a program nevénél a telepítésre és kész is van. Ja, meg eleve benne van minden a rendszerbe, nem kell pl office csomagot külön telepíteni.


"-Ez legyen a legnagyobb problémám."

Hát, azért elég idegesítő, hogy MINDEN frissítés miatt újra kell indítani, aztán mikor már mennél, de még meg kell várni, míg leállításkor frissít a Windows. A Linux akkor frissít, mikor te mondod és nem kell újraindítani, mindent megold a háttérben.


"-szerintem valamikor windows xp alatt töredezettségmentesítettem utoljára ezer éve. :D"

Az lehet, hogy te nem csináltál, de attól még töredezetté vált a filerendszer, ami lassíthatja a gépet. Linuxon nem töredezik, mert nem az első szabad helyre pakolja a rendszer a filet (azt vagy belefér vagy nem), hanem szétszórja úgy, hogy egészben elférjen.

2019. okt. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
51%

" "-Rutinos felhasználó vagyok, nem szopok be vírusokat."


Te lehet, meg aki vigyáz, Windowson sem szed össze semmit. De az átlag felhasználó bizony nem ilyen! "


Na pont annak a felhasználónak nem való a Linux. :D

2019. okt. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

A főkérdésre: Ha sima x86-64 vagy hasonló architektúrájú, akkor nem "Linuxos" gép, hanem egy gép, amire azt telepítesz, amit akarsz, Windows-t vagy Linuxot, tetszés szerint.

Fogod a Win telepítőt, elindítod, az elején kérsz egy formatálást (vagy talán az az alapértelmezés), és ennyi. Esetleg előtte összevonhatod a Linux partíciókat, ha úgy jobb.

2019. okt. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!