Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Torrent...

Mi a véleményetek a Torrent razziaáról?

Figyelt kérdés

Szerintem azzal lehetne elejét venni, ha a leggyakrabban letöltött termékek olcsóbbak lennének


a kor én is megvenném


2010. júl. 15. 15:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk nem azokat a dolgokat büntetik amik károsak, vagy mások érdekeit sértik, hanem amiken nincs adóbevétel!
2010. júl. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
19%
Az Orbánt akartátok, megkaptátok, akkor szeressétek a torrent razziájával együtt.
2010. júl. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%
Igazad van, ráadásul 37 C-fok van nálunk az Orbán miatt, meg a fű is kiégett.
2010. júl. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem, azzal sem lehetne elejét venni. Miért? Mondjuk 3000 Ft lenne a Windows. Megvennéd, ha ott van mellette a neten feltört ingyenes változat? Kétlem.

Egy dolog veheti rá az embereket a jogtiszta szoftver használatára: a bíróság által tömegesen nagy összegű pénzbüntetésre ítélt emberek.

Már az sem állja meg a helyét, hogy a szoftverek annyira drágák lennének. Elég megvenni egy alap Windows verziót, mondjuk Windows 7 Home Premium, ami olyan 28 ezer pénz, azaz a felébe kerül egy közepes videokártyának. Innentől használhatók shareware szoftverek, Openoffice, Adobe Reader, Total commander, Winrar és AVG Free antivírus. Ennyi. De látod, erre sem képesek az emberek. Arra sem lehet hivatkozni, hogy nincs idő kipróbálni a szoftvereket, látatlanban pedig nem akarnak venni: Szinte minden szoftvernek van próbaverziója, a Windows is legálisan használható 30 teljes napig.

Tehát itt nem arról van szó, hogy az embereknek sok a szoftverekre kiadott pénz, hanem arról, hogy az ingyen még mindig kevesebb, mint a 28.000(vagy akár 1.000).

Te is felháborodnál, ha írnál egy könyvet, de senki nem venné meg a boltban, mert valaki már feltette azt torrentre digitális formában. Vagy programozóként írnál egy szoftvert, de letöltenék.

A boltból sem emeled ki a core i9-et, mert elég jogosan megb@sznak érte.. pedig az is elég drága dolog.

Majd véget ér ez az internet letöltögetős vadnyugat, amint elfogadnak pár kemény törvényt.

2010. júl. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%
az előző hozzászóló bizony magas szinten használhatja a számítógépet, ha openoffice meg adobe elég neki. érdekes lenne mondjuk egy autocad, erdas imagine, arcgis, mathcad, adobe CS4 kombót 30 naponta frissíteni. Pénzem nincs hogy ezeket megvegyem, mivel embertelen ára van. Sajnállatos a torrent razzia, de hát aki magyar oldalon regiszrál az kb meg is érdemli. A csomó jó külföldi torrent felé érdemes szerintem kikukucskálni...
2010. júl. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

Az előző kormány idején is volt egy ugyanilyen razzia, szóval ez teljesen pártfüggetlen.

Nem fogják tudni megszüntetni a torrentoldalakat, és én sem fogok 3000 Ft-ot kiadni egy DVD lemezért, úgyhogy örülök neki, hogy nCore, bitHU és társai működnek.

2010. júl. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

3000 ft ból 1 hétig eszek.Amúgy meg egy fotóbolt majdnem 300 ezer forint.Egy Microsoft office és egy w7 kombó 60ezer.

Ennyiből már egy faja gépet vezsel

2010. júl. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A torrent razzia tökéletesen eredménytelen és hasztalan. Így nem lehet visszaszorítani a letöltéseket. Amíg az átlag magyar 90-120 ezret keres, addig ne várják el, hogy mindenki mindent megvesz, amire vágyik.


Az más kérdés, hogy ezek nem létszükségletek, mint a rezsi, élelmiszer és ruha, így elméletben le is lehetne mondani azokról, amiket nem tudunk megvenni.


A lényeg, az árak nagyjából a helyükön vannak ami rossz, az az emberek munkabére.


Egyébként van aki akkor sem venné meg, ha csak ezer forintba kerülne.

2010. júl. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

16:38

[link]


Csomag tartalma:

Windows 7 Professional

Windows XP

Office 2007 Ultimate


Mindez 4000Ft-ért. Nekem innen van. Szerintem megéri. Persze sajnos ez sem érhető el bárki számára. Azon kívül rengeteg ingyenes szoftver áll rendelkezésre, amelyek legalább olyan jók, mint fizetős társaik.

2010. júl. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
én meg venném ha 3000furint lenne és szerintem más is
2010. júl. 15. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!