Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyek sokkal tökösebb?

Hogyan legyek sokkal tökösebb?

Figyelt kérdés

16 éves srác vagyok, mostmár elegem van a "puhányságból"...

Elegem van, hogy állandóan én vagyok oltogatva/csesztetve az egész osztályban...

Főleg a lányok szálltak rám, azok a tipikus r!bancok, és oltogatnak minden féle f@@@sággal...

Pl. hogyha elsütök egy olyan poént, hogy "Addig pofázol, amíg be nem tömöm az arcodat", erre jön vissza a válasz: Jaaaj, ugyan mivel?

Mostmár azt akarom, hogy úgy tudjak vissza ugatni nekik, hogy leakadjanak rólam... egyszerűen már rühellem őket... meg van, amikor random elkezdenek hátulról csapkodni, a nyakamat, fejemet, hátamat, stb, ilyenkor mit kéne tennem?


2017. nov. 27. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Pl kezd azzal, hogy megtanulsz normálisan kommunikálni.
2017. nov. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Miért kommunikáljak velük intelligens módon, hogyha ez nem kölcsönös?

Hogyha nekik az oltogatás a mindenük, akkor nem fogok értelmesen beszélni hozzájuk. Úgysem fogják érteni.

2017. nov. 27. 23:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát jó. Akkor tessék.


"Addig pofázol, amíg be nem tömöm az arcodat"

Jaaaj, ugyan mivel?

"A méteres, véreres duzzadó fa**ommal, azzal"

2017. nov. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 2*Sü ***** válasza:
96%

Rád szálltak? Nos akkor ők rendezték be a színpadot. Ők osztották ki a szerepet, hogy márpedig itt szájkarate jelenet lesz, amiben te alakítod az egyik – méghozzá a vesztes – felet. Amint kinyitod a szád, fellépsz erre a színpadra, és akármit is mondasz, már te vesztettél, hiszen az ő kottájuk szerint játszol, sikerült felrángatniuk a saját a színpadukra. Ők egy bizonyos érzelmi állapotba akartak téged manipulálni, és lám sikerült is nekik. Akármilyen keményet szólsz be, az az ő szándékuk szerint történik, tehát te vesztettél.


A legjobb stratégia ilyenkor ignorálni az egészet, vagy gyökeresen más jellegű reakciót adni. (Pl. „Jól áll neked a kék ruha. Tetszik.”, majd otthagyni őket. Mivel nem erre a válaszra készültek fel, egy pillanatra nem tudnak mit kezdeni a helyzettel, ők fogják egy pillanatra hülyének érzeni magukat, még ha ezt sikerül is elfedniük. Vagy az sem rossz, ha egyetlen szó nélkül csak elmosolyodsz, és csóválod a fejed.) Ők pont azt akarják elérni, hogy felhúzd magad, hogy beszállj az általuk meghatározott szabályok szerint egy játszmába. Ha ez többször nem sikerül, ők fogják magukat vert helyzetben érezni, és kitalálnak majd valami más játszmát, lehetőleg más szereplővel. Aztán talán idővel majd megjön az eszük, és nem játszmákkal szórakoztatják magukat, bár valószínű addigra már régen távol kerülnek tőled.


> Miért kommunikáljak velük intelligens módon, hogyha ez nem kölcsönös?


József Attila egyik verse jut eszembe erről, aminek a címe: Két hexameter

„Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis!

Mért ne legyek tisztességes! Kiterítenek úgyis.”


Az ember azért kommunikál intelligens módon, mert intelligens. És ezt nem valamiféle viszony határozza meg. Ha valóban intelligens vagy, akkor nem azért kommunikálsz intelligens módon, mert annak valami célja, vagy haszna van, hanem mert ez a természeted. Intelligens módon kommunikálsz bárkivel és bármilyen helyzetben, függetlenül a másik személyétől, vagy a körülményektől.

2017. nov. 28. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Hat figyelj, a beszolasokra ne reagalj, ha pedig fizikai sertesre Utes csapkodasra is sor kerul jusson eszedbe te vagy a fizikailag erosebb nem kell visszautni, de szerintem ha egyszer megfelemlited ( pl enyhen megszoritva a falhoz nyomod ) tanulni fog belole ha megsem akkor jelentsd nem szegyen. Ha ez Sem segit meg mindig csinalhatod amit az ocsem anno amikor annyi idos Volt mint te


Akkorat rugott a csaj combjara hogy az harom hetig docogve jart. Erdekes ket evre ra a legjobb haverok lettek

2017. nov. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap valaki ezt a videot ajánlotta egy másik kérdésnél. Nekem nagyon tetszett:

https://www.youtube.com/watch?v=--3iSh4TA0M

2017. nov. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 2*Sü ***** válasza:
100%
Jó ez a videó. Részletesebben kifejti azt, amit próbáltam a saját válaszomban tanácsként adni.
2017. nov. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Woow, nagyon köszönöm a válaszokat!

Rengeteget segítettetek!

Kipróbálom, hogy domináns legyek.:D

Mindenkinek ment a zöld pacsi!

2017. nov. 29. 18:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!