Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért ítélek meg sok embert a...

Miért ítélek meg sok embert a kinézete alapján, amikor nem szeretném?

Figyelt kérdés
Ha megyek az utcán, és látok egy csúnya(bocsánat a kifejezésért, de nem tudom máshogy kifejezni magam) embert, nem arról van szó, hogy elkezdek fujjogni, csak egyszerűen máshogy tekintek rájuk mint másokra.. undorítónak tartom ezt a szokásom, én sem vagyok egy celeb, és nem értem miért reagálok így sokszor.. hogyan tudnék leszokni erről, tudom hogy mindenki egyenlő, de mégis sokszor történik ez.. persze ha beszélgetek egy ilyen emberrel, és szimpatkius, akkor olyan mintha nem is lett volna semmi ilyen elítélés.Hogyan tudok ezen változtatni? ?/F

#önismeret #elítélés #belső változtatása
2017. ápr. 29. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Írnál példát?
2017. ápr. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Például van egy edzőtársam, aki szerintem nem túl szép, és amikor először megláttam, nem volt túl jó benyomásom, lenéztem egy kicsit(nem szándékosan, nem is értem hogy miért), aztán elkezdtünk beszélgetni, és kiderült hogy tök jó fej, és jóban vagyunk, és egyáltalán nem nézem már le, sőt pont az ellenkezője.De lényegében a kérdésem arról szól, hogy miért nézem le a szerintem csúnya embereket elsőre, hogyan tudnék ezen változtatni.
2017. ápr. 30. 07:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerint teljesen nyilvánvaló, hogy a különböző emberekre különbözőképpen tekintünk. Hiszen mindenkinek van szeme, és látja, az agya felfogja, tehát megítéli, hogy ez egy csúnya ember. Ebben semmi sértő nincs, ez a valóság. Nem kell kellemetlenülérezned magad, mert egy névtelen oldalon általánosságban a csúnya emberekre azt mondtad, hogy csúnyák. Hát azok, nem? Ez nem sértés. Ha valakihez odaállsz, és rosszindulatból, azért, hogy bántsd a szemébe mondod, hogy "hé haver, de csúnya vagy", az sértés.


Én is azon kaptam magam, hogy pl. a szerencsétlen kinézetű embereket picit úgymond, magamban "lenézem", de ezt magamban tartom, szerintem ez egy ösztönös dolog. Sosem lennék velük rosszindulatú, nem gúnyolnám ki őket, mert egyszerűen nem vagyok gonosz. Ha arra gondolok, hogy mondjuk a kinézetük miatt bántom őket, azonnal rossz érzésem, és bűntudatom lesz, innen tudom, hogy nincsenek gondok ebből a szempontból a jellememmel. Szóval szerintem semmi gond nincs, nyugi. Egy izmos, kopasz, rosszarcú embertől ösztönösen félsz, egy szép, bályos tekintetű, kecses mozgású embert csodálsz, akkor egy csúnya, esetlen, vagy kifejezetten ronda emberre pedig nem jó érzéssel tekintesz. Ez így van rendjén.

A lényeg, hogy ne ítéld meg a személyiségét, amíg nem ismered, és ne sértsd meg, ne szekáld őt.

2017. máj. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Velem olyan szokott lenni hogy egy normál embert leginkább nőt megnézek és valamiért az lesz a benyomásom hogy milyen beképzelt vagy biztos nem állna velem szòba és volt már hogy kellemesen csalódtam az ilyen emberekben mert még ő volt aki beszélgetést kezdeményezett. 😃
2017. nov. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!