Lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az történt, hogy fogamzásgátlót szedek már több mint 1 éve (Dianillét) viszont az elmúlt napokban felírt a nőgyógyászom nekem antibiotikumot (Zinnat) amit 5 napig kellett szednem, naponta 2-őt. A hétvégén (02.24.-02.26.) átjött hozzám a barátom és egész hétvégét nálam töltötte,akkor tartottam a 2.napi antibiotikumnál, eközben végig szedtem a fogamzásgátlót is és az antibiotikumot is. Nem védekeztünk sehogy kb 3-4x belém élvezett mivel engem SENKI SEM tájékoztatott arról hogy az antibiotikum csökkentheti a fogamzásgátló hatását, még a nőgyógyászom se, így nem tudtam, hogy kellene védekezni. Ma van szerda (03.01) és vasárnap fog elfogyni a fogamzásgátlóm és kedden, azaz tegnap szedtem be az utolsó antibiotikumot. Lehetek terhes? Van rá esély, ha igen mekkora? Vagy izguljak vasárnapig,hogy vajon meg fog-e jönni?



2017. márc. 1. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Esély mindig van...az elmúlt 1 évben is simán teherbe eshettél volna mert a tabletta nem 100% os. Úgyhogy ha eddig nem izgultál , akkor mostmár minek.
2017. márc. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A munkatarsam igy esett teherbe.. vegyél pár 10es erzekenysegu tesztet, aztan tesztelj a szunetben!
2017. márc. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. A betegtájékoztatót mindig el kell olvasni! Gondolom ott leírják, hogy az adott antibiotikum csökkent(het)i a fogamzásgátló hatását. Vagy a fogamzásgátló tájékoztatóján, hogy antibiotikum csökkentheti a hatását. Én alapból nem is mertem volna fogamzásgátlót együtt szedni antibiotikummal, mert szinte mindegyik gyógyszer esetében van valami, amit nem szabad szedni. Ez nőknél még jobban érvényes (sok gyógyszeres kezelésnél szoptatni sem szabad).

2. A fogamzásgátló önmagában sem jelent 100%-os védelmet.

3. Igen, izgulhatsz a mai napig. Sajnos ilyenkor nem lehet mást tenni, ki kell várni.

2017. márc. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!