Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Le szeretnék szokni az interne...

Le szeretnék szokni az internetről teljesen. Hogyan tegyem?

Figyelt kérdés
Régen számítógépfüggő voltam, de az olyan szinten, hogy reggel felkeltem és az első utam az az gép volt. Reggeltől estig ott ültem és sokszor már hajnalkor fel kelltem csak azért, hogy játszhassak rajta. Aztán erről sikeresen 100%-osan sikerült leszoknom. Valahogy úgy, hogy a gép nem kapcsold be és mindig elkezdett sípolni (ez több hetig így volt) én meg úgy bepánikoltam, hogy ezért mit kapok a szüleimtől, hogy olyan gyorsan le tudtam szokni róla, hogy azt még azóta sem bírom feldolgozni. Másnapra már egyáltalán nem is akartam a géphez ülni. (Háttérsztoriként aztán a szüleim is az évben egyszer odaültek megnézni az ő dolgukat is és mikor megkérdezték mi ez a hang én úgy tettem mintha életemben először hallottam volna ezt a hangot.) Viszont a gépről az ipadra (telefont csak suliban használom azt is csak arra hogy puskázzak, szóval ott is csak a kamerát meg a galériát használom) kb 1-2 év után kezdem észrevenni, hogy másból nem áll a napom csak: felkelek, suliban vagyok, suliból haza megyek és egész nap itthon nyomom ezt a fémdobozkát (mint most is), aztán ez megy újra meg újra. A hétvégén meg végképp semmi dolgom, végig unom az egész hétvégét. Le akarok szokni minden ilyenekről, hogy értelmesen teljesenek a napjaim, és visszatéjek a valóságba, de sosem sikerül. minden alkalmazást töröltem, de a messenger miatt nem bírom ki, hogy ne nézzek fel a facebookra, hátha írt-e valaki, ahol mindig leragadok a kb 10-20 percre. Aztán persze senki sem írt. Emellett még a neten szoktam meme képregényeket nézni, meg a nemkutya oldalát nézni. Eljárni nem tudok barátokkal, egy van,akivel olyan kapcsolatban vagyok, ő elköltözött, és faluról jár be hozzánk suliba busszal. Kertünk sincs, pedig ha lenne akkor igazából problémám sem lenne a nettel. Egész nap a kertben lennék. Ezekmellett még a youtubeon szoktam zenéket hallgatni és ennyi, mást nem csinálok a neten, de az egész napon úgy megy el hogy ezeket csinálom. Más meg nincs ami lekössön. Se olvasás, se írás, se rajzolás. Bármilyen tanács, hogy hogyan szokjak le?

2017. febr. 26. 10:03
 1/5 anonim válasza:
0%
Találj egy hobbit pl rajzolás
2017. febr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%

Keress valami olyan értelmes szabadidős tevékenységet, amit tudsz szeretni.

Sport, fényképezés, ami közel áll hozzád.

2017. febr. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem érdekel semmi más akkor miért akarsz "leszokni" a netről?
2017. febr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2017. febr. 27. 06:30
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

"Ha nem érdekel semmi más akkor miért akarsz "leszokni" a netről?"

Talán azért, amiért egy bagós a cigiről, egy alkoholista a piáról akar leszokni. Mert normális életet akar élni, és nem akar kísértésbe esni, hogy újrakezdje a káros szenvedélyét.

2017. febr. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!