Mikor fognak átlátni az emberek a motivációs önfejlesztős szektákon?
Teljesen mindegy, hogy Oravecz Nóra, Brian Tracy, Szabó Péter vagy még ezer ilyen kamuembert ide lehetne írni, hozzá lehet még szorosan kötni a "Hogyan legyünk milliomosok egy generáció alatt lopás, csalás és hazugság és persze lottóötös vagy kaszinó jackpot nélkül?" mint Robert Kyosaki.
Mikor veszik már észre az emberek, hogy ez ugyanaz az illúzió, mint a hálózatépítés? Valami élelmes ember rájön, hogy igazából a beszédhez, a szónoklatokhoz ért de mivel politikai vérvonallal nem rendelkezik maximum ilyen LMP aktivista szintig vihetné ahol azért nem túl sok pénzt keres, helyette kitalálja, hogy eladja a pozitivitást mint vallás.
De ha nem dolgozna, nem tartana ugyanúgy előadásokat mint ahogy fellépnek zenekarok, énekesek vagy forgatnak a színészek, akkor hamar leszegényedne, sokan ezért nyomják még 70 fölött is.
Persze szeretheti is az előadóművészetet de azért lássuk be, kicsit sem furcsa hogy egy ember aki arról beszél, hogy legyél szabad, sikeres, élvezd az életet az majd nagyban rákészül ilyen több ezres tömegeknek előadást tartani odafigyel, hogy a szervezők ne verjék őt át, odafigyel, hogy ne legyen rekedt, jól nézzen ki a ruházata és mindene, ne akadjon össze a szava, stb.
Ez bizony munka, kemény munka még ha kívülről csak úgy tűnik is, hogy "nem csinál semmit csak kiáll a színpadra".
Eközben az igazán sikeres emberek több generáción át öröklik a vagyont ami csak növekszik és növekszik és ők tényleg nem csinálnak semmit. Életük legnagyobb teljesítménye hogy elvégeznek egy büfészakos diplomát és már tizen és huszonévesen több tíz egzotikus országban jártak már meg luxusban élnek és maximum még akkor van rajtuk nyomás mikor kimúlik a legöregebb ős és felelős szerepet kell vállalni a családi cégnél vagy gondozni a vagyont.
Mikor jönnek már rá az emberek, hogy ezeket az önfejlesztő gurukat azért találták ki és azért támogatják, mert a gazdagok félnek, hogy nehogy elinduljon a tömeg.
Mert nem az átlag melóstól kell félni, hiszen ő csak eszköz. Azoktól kell félni, akik szegénysorba született értelmiségek mert ők átlátják, hogy hiába dolgoznak le egy teljes életet, akkor sem tudnak olyan életet élni, mint aki gazdagnak született. Még akkor sem ha ők tízszer többet küzdenek az életben mindenért.
Ilyenkor bedobnak egy Nick Vujcicot a játékba és máris bűntudatot keltettek az emberekben, hogy "Neked megvan kezed, lábad, egészséges vagy és szégyelld magad, hogy elirigyled attól, akinek alátoltak mindent."
Nem is azt mondtam, hogy a gyíkemberek pénzelik a háttérből, hanem azt, hogy motivációs guru két módon lehet az ember.
- Minimum középosztálybeli, akinek nem okoz gondot kiépíteni az imidzsét és mire eljutna arra az ismertségi szintre, hogy oknyomozó újságírók felfednék a valóságot, addigra már megszedte magát az előadásokból. Lásd Kyosaki akiről később kiderült, hogy a könyve kiadása után lett gazdag.
- Egy csóró de tehetséges szónok, akit valaki pénzel, és ki más pénzelne, mint az akinek pénze van. Mert összekalapozni is csak úgy tudná, ha vagy ő lenne ismert vagy az a köztes médium (például tévés adománygyűjtés) amin keresztül zajlik a gyűjtés. Utóbbi esetben viszont ismernie kell legalább 1-2 kulcsembert akik szintén gazdagok.
Na most akkor kire is haragszol igazából? Neked most komolyan azzal van bajod, hogy valaki pozitívabban akar élni? Furcsa egy világban élünk azt meg kell hagyni. Ahelyett, hogy a lehetőséget látnád akár ebben is Gyakorikérdések.hu-n pocsékolod ilyen jellegű kérdésekre az időd. Akár elemezhetnéd a helyzetet pszichológiailag, szociológiailag stb. és elindíthatnál egy "ellen kampányt". Ebben ugyan akkora üzlet lenne.
Csak egyet válaszolj meg. Miért ebben a formában foglalkozol ilyen jellegű kérdésekkel? Csak idő pazarlás és feleslegesen idegesíted magad és másokat is. Lehetőség még Magyarországon is rengeteg van, de felesleges ha nem tudnak élni vele az emberek. Hosszú lenne elmagyarázni, de nincs értelme ha nem is akarod megérteni...
Brian Tracyt azért ne említsd egy mondatban Oravecz Nórával. :D
Egyébként több dologban rosszul látod a dolgokat, legalábbis van más nézőpont is, ami szerintem jobban leírja a valóságot.
"Ez bizony munka, kemény munka még ha kívülről csak úgy tűnik is, hogy..."
Aki tényleg élvezi, amit csinál (mint Brian Tracy, aki értékesítőként lett sikeres, majd ezt a tudást adja át), annak a kemény munka is élvezet. Aki rühelli a munkáját és alapból nulla munkaetikája van, az persze, hogy minden alkalmat megragad, csak hogy lóghasson.
"Eközben az igazán sikeres emberek több generáción át öröklik a vagyont ami csak növekszik és növekszik és ők tényleg nem csinálnak semmit."
Aki beleszületik egy vagyonba és luxusban él, anélkül hogy az ő érdeme lenne és közben nem végez semmilyen értelmes, a közösség számára is hasznos tevékenységet, azt nem nevezném sikeresnek (valószínűleg a legtöbb, valóban - nem csak anyagi értelemben - gazdag ember sem). Az ilyenek herdálják el a családi vagyont egy generáció alatt, mert mindent "készen" kaptak és nincs rajtuk nyomás, hogy fejlődjenek.
Amiről beszélsz az tulajdonképpen relativitás, nem pedig szándékos cselekmény.
Ha gazdag családból szeretnél sikeres lenni sokkal könnyebb, mint szegényből ugyanakkor a gazdag ezt nem Tudja átérezni. Nem látja át a különbségeket.
A másik meg hogy azért adnak ki ilyen motivációs hülyeségeket, hogy ezzel is profitot halmozzanak, esetleg hírnevet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!