Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan érhetem el a tudatos...

Hogyan érhetem el a tudatos álmot?

Figyelt kérdés

Tudni szeretném magamról álmomban hogy álmodok.

Hogy érhetem el?



2015. júl. 6. 02:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Google is sokat tud segíteni, ha részletesebben utána szeretnél járni.

Leírom amit én tudok. Párszor próbálkoztam vele, de hagytam a francba. Azért, mert nem voltam elég kitartó, csak pár hétig. De ennyi idő alatt nem lehet hatásos eredményt elérni, nekem csak 2-3x sikerült pár hét alatt! Úgyhogy elég hosszadalmas, de nem lehetetlen. Viszont roppant érdekes dolog.

Az első amit jobb ha már most elkezdesz -a legegyszerűbb módszer- az úgynevezett Valóságteszt. Ez annyit tesz, hogy amikor ébren vagy és csinálsz valamit, pl bevásárolsz, kutyát sétáltatsz, sportolsz, netezel, kajálsz, zuhanyzol, stb olyan körülményeket keresel amik csak álmodban jöhetnek elő, vagy éppen csak a valósában. Azt ajánlom, hogy szánj erre naponta 5 percet, mert az a lényeg, hogy rögzüljön ez a szokás -és később az álom közben is előjön- és amikor ébren vagy ez alatt az 5 perc alatt pl idézd fel a dátumot, milyen ruhát vettél fel aznap, mit ettél, mit kell csinálnod, stb, és ami még fontos: ébren próbáld meg kritikusan szemlélni a környezeted. Keress olyat ami nem oda illő, kérdőjelezd meg, hogy most csak álmodok?

Ez mind azért fontos mert ha a valóságban ez rögzül, akkor egyszercsak álmodban is előjön ez a szokás, és elkezded felidézni pl a dátumot. Hoppá, nem fogod tudni mert álmodsz, vagy ha mégis akkor jön pl az, hogy milyen ruhát vettél fel, aztán szemlélni fogod a környezetedet, és biztos h nem lesz rendben minden. Így rájösz az álmodban, hogy mi a helyzet.

Én ezt gyakoroltam, hatásos volt. Amikor először sikerült és ráeszméltem, hogy álmodok, egyből felébredtem. A többi próbálkozásnál is hasonló volt, lehet, hogy picit tovább tartott, de felébredtem.

Esetleg érdemes olyanra is figyelni az álomban, hogy az óra visszafelé jár, ha lámpát akarsz kapcsolni, akkor halványan világít, vagy nem is világít.

2015. júl. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azta, hát ez nem is olyan egyszerű.

Utána néztem és valami hasonlót olvastam de azt nem igazán sikerült felfognom.

De így megértettem :) köszönöm szépen hát próbálkozom! :)

.

Régebben elő jött ez, akkor nem is tudtam róla hogy van ilyen. Nem tartott sokáig amikor éreztem hogy nem stimmel valami fel is ébredtem, de ami mégdurvább hogy eközben alvajártam is.

2015. júl. 6. 21:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze, nem egyszerű, és sajnos hosszadalmas is. De megéri kísérletezni szerintem :D :)

Gyakorikérdéseken is van fent pár hasonló kérdés, megéri azokra is rákeresni, lehethogy többet mondanak majd mint én. :)

Sok sikert!

2015. júl. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!