Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehet leküzdeni a fóbiáma...

Hogy lehet leküzdeni a fóbiámat a vérvételektől?

Figyelt kérdés
Valahányszor vért kell vegyenek tőlem,egy jó ideig eltart az egész,mert egyszerűen szörnyen félek a tűtől és a fájdalomtól,arról nem is beszélve,hogy milyen rossz érzés nekem az,amikor lefognak,vagy az egyenesen kinyújtott kezemet szorongatják. Szörnyű érzés mindig,de aztán a végén valahogy csak sikerül lecsapoljanak egy kis vért. Úgy tűnik,hogy pajzsmrigy-túltengésem van,és attól tartok,hogy a kezelése után 3 havonta majd kell menjek vérvételre. Már a gondolattól is félek.
2010. febr. 22. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy én sokkal jobban félek=) Már a tű látványától szédülök, elájulok, ha megszúrnak, akkor hányok is utána, és lázas leszek, vért még sose vettek tőlem, de inkább felakasztom magam, mint megszúrjanak, borzasztóan félek a vértől, és mindenféle véres dolgoktól, belsőségektől, akkor is elájulok, ha egy papírral megvágom az ujjam, és félek attól, hogy elvérzek =)
2010. febr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én nem is a vértől félek,szeretem a véres dolgokat,csak éppen olyan rossz deja vu érzésem van az egész dologtól...leszoritják a kezem,lefognak...áá
2010. febr. 22. 19:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem értettem az ilyesmit :). Egy apró tűszúrás, olyan mintha egy szúnyog csípne meg.


Próbálj vérvétel előtt ellazulni kicsit, ne gondolja arra, hogy húú mindjárt megcsapolnak. Egyáltalán ne gondolj a vérvételre, hanem próbálj vmi másra figyelni. Mikor már veszik a vért, akkor is próbáld magad elengedni, és ne görcsölj. Ha nem bírod a vér látványát, ne nézz oda.


Ha nyugodt vagy, és látják rajtad hogy nem pánikolsz, nem fognak lefogni.

2010. febr. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is hasonló problémám van. Ha egyszerűen tűre gondolok akkor ha valaki hozzáér a vállamhoz úgy érzem mintha tűt szúrnának belém. viszont egyre jobban viselem az ilyen vérvételt meg szurit. Amikor legutóbb szurit kaptam amikor még csak közelítették a tűt elképzeltem hogy futok, amikor meg belémszúrták a tűt elképzeltem hogy hirtelen elestem és beleállt egy kis kő a vállamba. ez azért jó mert pl ha jó erősen belenyomod a körmöd a kezedbe az jobban fáj mintha vért vesznek és mégis úgyérzed hogy a vérvétel jobban fáj. szóval ha hasra esel és nem tudsz felkészülni a fájdalomra az sem fáj annyira. nem tudom érthető volt e. sosem volt erősségem a magyarázás..XD szóvalsztem próbáld ki!
2010. febr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!