Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az introvertált/extrovertált...

Az introvertált/extrovertált személyiségtípusok valós dolgok? Vagy csak egy okosnak látszó magyarázat a gátlásosságra?

Figyelt kérdés

Mindig ezen agyalok..hogy az, hogy én 99% introvertáltnak érzem magam és 1% extrovertáltnak arról én nem sokat tehetek..


sőt mindig próbálkozok is az ismerkedéssel, erős késztetést érzek arra, hogy valakihez odamenjek(és fele-fele arányban meg is teszem), nem tudom, hogy egy alapvetően beszédes embernek az ismerkedés ekkora kihívással jár e, de ahogy elnézem nem


úgy érzem, sokkal kevesebb erőfeszítéssel sokkal jobb a közérzetük, sokkal jobban érzik magukat emberek között, partiban, én meg ha nagyon megerőltetem magam, erőltetett lazaságot magamra húzva se tudom ezt elérni, csak ha részegre iszom magam..és másnap élvezem, hogy találtam egy közös pontot a extrovertált társaimmal amiről tudunk beszélni..de egyébként is, hogy lehet jóba egymással sok extrovertált típusú ember ha alig van közös hobbijuk? ezt sosem értettem


és miért van az, hogy én egyáltalán örülök annak, hogy 21 évem alatt találtam 1 olyan embert akivel nagyjából jól érzem magam(+ a baráti körrel is megvagyok)..míg egy extrovertált bárhova bemegy mindenkivel jóba lesz..


?



2014. szept. 28. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Hogy érted azt, hogy odamész valakihez? Csak simán az utcán buszra várva, és odamész beszélgetni? Ha igen, akkor elismerésem, én egyszer szerettem volna odamenni egy lányhoz, mert láttam, hogy ott szokott felszállni a buszra ahol én 1 héten legalább 1x, akárhogy akartam, nem ment, még piát is vettem, és azzal sem, szóval ez azért nem kis dolog szerintem, hogy odamész az emberekhez 50-50 arányban. Én még bulikban sem merek, nem tudom miért, ez van.. Amikor kicsit jobb a kedvem, akkor én is elbeszélgetek akárkivel, de ez nem így van, inkább magambafordult vagyok általában.
2014. szept. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nagyon érdekes elmélet:)

Én is introvertált vagyok és belegondoltam ugyanebbe, utána is jártam.

Ez nem csupán a gátlásosságról szól, egyszerűen csak a magunkfajtáknak valamiből többet termel az agy, aminek a hatására kevesebb kontaktus nélkül is boldogan megvagyunk. Szeretünk egyedül lenni a gondolatainkkal, kreatívabbak is vagyunk. És egy introvertált nem azért nem beszél mert fél a másiktól, nem szabad keverni a félénkséggel, hanem mert nem látja értelmét, kevesebb kontaktus nélkül is elvan, és az emberek csak lefárasztják.


Szóval igen, nagyon is valós dolgok:)

2017. febr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha még valakinek hasznos lenne.

Én pszichologiára járok. Az intro/extrovertáltság fogalmakat sokan hibás kontextusban használják, mivel így van elterjedve a közbeszédben. Ezek a szavak kifejezetten arra vonatkoznak, hogy hogyan töltődsz fel, hogyan kapod az energiát mondjuk egy hosszú nap után.

Hogy mondjak is egy egyszerű példát. Fárasztó napod volt a munkahelyeden, haza érsz este: inkább otthon olvasol, tévézel, lazításasz, vagy inkább kimész a haverokkal szórakozni, bulizni. Ha az első variánst választod, akkor introvertált vagy, ha a másodikat akkor extro. Persze ez nem mindenkinél fekete-fehér, lehet változó néha.

Nekünk így tanítottak egyetemen.

2020. jún. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!