Üdv. Kérdés: Milyen pályát éri meg választani a mai napokban, milyen területeken éri meg dolgozni\tanúlni? (Bővebben lenn)
17 éves leszek , most fogom kezdeni a 10-edik osztályt, közeleg az érettségi. Elég magabiztos vagyok ahhoz, hogy tudjam, hogy az érettségim sikerülni fog, viszont gőzöm sincs hogy milyen egyetemre mehetnék ezután.
Filológia szakra járok, B2 szintű Angol nyelvvizsgán már kilencedik osztályban átmenőt teljesitettem, nagyon jó az angol kiejtésem.
Kevésbé megy a matek\fizika ezért is jöttem nyelv osztályba.
Nem vagyok lámpalázas, könnyedén találok furfangos megoldást problémákra, könnyen társalgok, nem vagyok félénk tipus.
Talán még kicsit korai ilyesmin agyalni, viszont mégis megteszem.. aggaszt a dolog csöppet.
Szeretnék külföldön dolgozni (ha lehetőségem adódik), lehetőleg Angliában vagy az Egyesült Államokban.
Komoly a kérdés, komoly választ is várok. Köszönöm szépen és további szép napot az olvasónak :)
Szia! Szerintem leginkább a reál tantárgyak azok, amikkel több esélyed van bárhol elhelyezkedni.
Ha értesz az info-hoz és a matekhoz, akkor lehetsz informatikus (de írtad, hogy a matek annyira nem megy).
Ha megy a kémia, akkor mehetsz vegyészmérnöknek. Ez elég felkapott, külföldön is azt mondják, hogy el tudsz vele helyezkedni, és hogy nagy jövője van.
Ha megy a kémia és biosz, akkor feltétlenül orvosi. Az egyik legstabilabb szakma (külföldön) jó fizetéssel (külföldön), csak sokat kell tanulni 6 év egyetem + rezidensképzés a szakvizsgáig.
Ha megy a biosz, mehetsz dietikusnak, táplálkozási szakértőnek (nutritionist). Ezek felkapottak külföldön.
Ha megy a töri és nyelv, akkor mehetsz jogásznak. Ezzel is nagyon jól járhatsz, már ha egyetem után tudsz állást találni. (ennek is inkább külföldön van jövője)
Sajnos a humán tantárgyaknak nem nagyon van jövője. Esetleg ha a nyelv érdekel és/vagy az irodalom a tanárin is elgondolkozhatnál, csak nem lehet tudni, hogy mennyi változást hoznak még.
De az ilyenek, mint anglisztika, germanisztika. Nincs nagyon jövőjük, mert sokan választják és hát az állások száma véges. Ha utánaolvasol a neten, akkor látod, hogy akik bölcsésznek mennek (kivéve a pszichológusokat talán) arra szorulnak, hogy második diplomát csináljanak.
Pl.:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..
Végül: Egy 2014-es felmérő a legjobb hivatásokról (külföld)
Elősször is köszönöm a gyors választ, a linkeket.
Éjszaka utazott ki egy ismerősöm New Yorkba, ő programozási ismeretei miatt lett hivatott. Melegen ajánlotta azt, hogy gondolkodjak el a Bank - Pénzügy - Közgáz szakterületeken is, mert (Külföldön) biztató allásokat hirdettek meg.
Utánna is néztem, és valóban szép állás ajánlatokat találtam.
A matekkel az a helyzet, hogy megy.. viszont undorodom tőle, ennek révén pedig nem igazán gondolom azt hogy olyasmin kéne gondolkodjak ami mondjuk erősen érintkezik a matematikával. ( Senki sem szeretne a jövőben olyasmivel foglalkozni, amit utál)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!