Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lányok! Elárulnátok a barátnőt...

Lányok! Elárulnátok a barátnőtöket? ( BŐVEBBEN LENT! )

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm barátnője megszökött otthonról! Természetesen ő tudja hová ment! Szülei keresik! Őt is hívták telefonon éjjel meg reggel is!
2009. okt. 30. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Inkább hazavinném én...

amúgy én 5 évesen akartam elszökni itthonról, nem tudom, hogy hány éves ismerősöd barátnője.

2009. okt. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én nem árulnám el, az igazi bnő nem teszi, viszont utána nagy baj lesz belőle

miért szökött el és hová ment?:(

2009. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
17! Rossz sorsa volt! Barátjához ment! Ellenezték a kapcsolatukat is!
2009. okt. 30. 14:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon összetett.

Először is a legfontosabb, hogy hány éves a lány. Ha fiatalabb 16-nál el sem gondolkoznék, azonnal elmondanám. Ha 18-at betöltötte, akkor pedig már felnőtt.

Fontos, hogy miért szökött el, valóban olyan oka volt-e, ami miatt tényleg ez a legjobb megoldás. Mondjuk ha bármi kis hülyeség miatt (pl. nem mehet el bulizni), akkor is valószínüleg.

Aztán meggyőződnék róla, hogy elsősorban biztonságban van-e. A fiú, akihez szökött (feltehetőleg ismerném), milyen ember. Ha bármi gyanúsat észlelnék (pl. bántja, agresszív vele, zsarolja, kihasználja), azonnal szólnék.

Megtudnám, hogy milyen időtartamra szökött meg. Soha többet nem akar visszamenni, vagy ez csak átmeneti.

Ha nem akar visszamenni, van hol laknia? A barátja hány éves? Saját lakással rendelkezik, vagy a szüleivel él? Ha a szüleivel él, akkor mit szólnak hozzá? Helyeslik? Támogatják? Ha ellenzik, azonnal szólnék.

Miből/hogyan fog megélni? Egy-két hétig még elmegy, de hosszútávon hogy lesz? A fiú tartja el? Van rá pénze? Ha iskolába jár, dolgozik mellette? Ez hosszú távon biztosan jó a fiúnak is, lánynak is?

A rendőrség keresi? A szülei tudtak a szándékáról?

De mindenek előtt a lánnyal beszélgetnék el. Megpróbálnám észhez téríteni, ezeket mind megemlítve neki, pluszban azt, hogy sokáig bújkálni sem lehet, ha nincs még 18 éves.

Ha az általam felsorolt esetek valamelyike fennáll, megmondanám a barátnőmnek, hogy menjen vissza, adjon jelt, különben én teszem helyette. Erre vagy lép, vagy megteszem.

Abban az esetben nem tenném meg, ha a lány:

*Elmúlt 18/ha 16 elmúlt elgondolkodok

*Alapos oka van (bántalmazzák, lelki terrorban tartják otthon)

*Van hol laknia

*Van mit ennie

*Nincs veszélyben sem testileg, sem lelkileg

*Nincs akadályozva a tanulásban/munkában

Ha hosszútávon akar(na) maradni, akkor jobban meggondolnám.

Elsősorban azt térképezném fel, hogy ténylegesen van-e miből élnie.

A következő esetekben mindenképpen szólnék:

*Nincs még 16

*Nincs alapos oka a szökésre

*A barátja fenyegető, bántalmazza stb

*Nincs hol laknia/nincs mit ennie

*Veszélyben van

*Rajtam keresi a rendőrség

*Akadályozva van a tanulásban


Emellet rendszeresen ellenőrizném. Legalább hetente kétszer, hogy minden rendben van-e. A legapróbb jelre elárulnám. Lehet, hogy megutállna, de a biztonsága, jövője fontosabb. Ezt egy felelősségteljes barátnak tudnia kell.

2009. okt. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megtalálták a rendőrök! Nem 17 hanem 18 éves! Nem volt kötelező hazamennie! A szülőknek annyit mondtak hogy nem adhatják meg a címet ahol a lányuk van!A legjobb barátjánál van!
2009. nov. 1. 11:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!