Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha találnátok az utcán vagy...

Ha találnátok az utcán vagy valahol máshol egy mobiltelefont vagy pénztárcát vissza adnátok vagy megtartanátok?

Figyelt kérdés

Most úgy értem ha pénztárcába nincs semmi irat de pl. tudjátok kié akkor visszaadnátok?

Vagy egy telefont amibe benne van a szüleinek a száma felhívnátok?

És ha mondjuk az ország másik feléről van??? akkor mit tennétek?


Arra vagyok kíváncsi ki, hogy cselekedne ilyen szituációba. Nekem ne mondja azt senki, hogy nem fordul meg az ember fejében az, hogy megtartaná inkább!


2009. szept. 29. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:

a telefont visszaadnám, van nekem is, nem kell mégegy.

engem is bosszantana, ha elhagynám a pénztárcám, benne az összes irattal, szóval azt szeretném nagyon, a pénz nem érdekelne. ennek elvén ha találnék egy pénztárcát, a kézpénzt metartanám, de a pénztárcát visszaküldeném a tulajdonosának

2009. szept. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát ha ismerősé a telefon/pénztárca természetesen visszaadnám!

Ha másé..hmm...őszintén szólva elgondolkoznék rajta hogy megtartsam de nem tudnám tehát visszaadnám :)

nem engedné a lelkiismeretem, hogy megtartsam.

2009. szept. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A mobilt mindenképpen visszadnám. A pénztárcából az iratokat visszaküldeném, a pénzt nem valószínű. Engem ugyanis kétszer ért nagy anyagi kár: egyszer megloptak, egyszer pedig az utolsó pénzemet veszítettem el. Egyszer sem kaptam vissza.
2009. szept. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az iratokat visszaadnám meg a telefont de a pénzt megtartanám:D

Iratokkal nem tudok mit csinálni a telefont meg meg tudják keresni a rendőrök a sorozatszám alapján de ha 20.000 ft alatti akkor nem foglalkoznak vele.

2009. szept. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
tárcából kivenném a pénzt, tárcát visszajuttatnám, mobilt mindenképp, van nekem sajátom és amúgy sem értek hozzá... reménykednék,hátha kap jutalmat a becsületes megtaláló :D
2009. szept. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

mobilbol simkártya vissza a tulajnak,mobil be az első használtasnak,aki beveszi ugy hogy nemkell a nevem hozzá


tárcábol iratok vissza a gazdájának,pénz a zsebembe...én mikor elhagytam mindenem,nekem még az iarataimat nemhogy visszaadták volna,de a diákomat használták is

2009. szept. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

zsetont mindenképpen megtartanám, telefont is ( szim kártyát kihajítanám)

igazolványt csak akkor, ha a gazdája 18-20 éves, mert akkor tudnék piát és dohànyt venni, minimális kockázattal


ha vmi, ami nekem tényleg nem kell, de az ország másik feléről van, értesíteném, hogy gyüjjön el érte


16F

2009. nov. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Megtalálnám a módját, hogy visszaszolgáltassam a tulajdonosának; tehát nem, nem tartanám meg.

(Csak egy érdekes dolog, ami azt hiszem, a témához kapcsolódik: a minap munkába menet megpillantottam az egyik bolt kirakatában egy hirdetést, miszerint: "Elveszett táskámat visszavásárolnám." Azt hiszem, a válaszok többsége (tisztelet a kivételnek!) ezt a hozzáállást tükrözi. Szerintem elképesztő és szomorú, hogy ide jutott ez a világ.)

2010. jan. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!