Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Maximalista vagyok. A maximali...

Maximalista vagyok. A maximalizmust egyértelműek negatívnak tekintik, és ez fáj. Mi az igazság?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim neveltek fel. Nagypapám nyugdíjas korában is dolgozott még, és nemcsak a pénz miatt. Az egyetemet - mérnökit - állítólag az egyik legjobb eredménnyel végezte. Később mai szóval élve munkamániás volt, munkája mellett önszántából megtanult még egy idegen nyelvet az addigiak mellé. Nagyon értett a történelemhez, és ahhoz is azért, mert szabadidejében olvasgatta. Mellette éppen megfelelő ideje maradt a családra.

Nagymamám beteg, aránylag fiatalon leszázalékolták. Így kvázi háztatásbeli volt. Ő még él, nagyon beteg, de a mai napig sokat dolgozik a háztartásban. Körülbelül minden terhet levesz a vállamról, még most is - nem mintha valaha rárakta volna. Kifulladásig dolgozik. Mellett keresztrejtvényezik, olvas, filmet néz, így persze a kikapcsolódás is megvan.


Egyrészt ebben nőttem fel, másrészt szigorúan is fogtak eleinte, harmadrészt a génjeimben is benne lehet. A tanulásban nagyon maximalista vagyok. Ez nem azt jelenti, hogy ha valami nehéz volt, vagy valamiért nem tudtam annyit tanulni, ezért rosszul sikerül, depibe esnék. Sőt! Örülök, hogy egyáltalán úgy sikerült, ahogy.

De mindenhez úgy állok hozzá, hogy a lehető legjobban sikerüljön.

Mivel nehezebben tanulok az átlagnál - én sosem fogom megérteni, hogy csinálják a gimiben sokan, hogy figyelnek órán, otthon egyszer átolvassák, és négyest vagy ötöst írnak -, ezért én időben is sokat áldozok rá.

Úszok, bringázok, kocogok, fotózok, filmet nézek, netezek. De egyértelműen kevesebbet pihenek, mint az átlag. Amikor nehéz évem van, akkor nagyon keveset, mikor könnyebb, akkor azért eleget.


Pozitívat családon kívül mástól még nem hallottam.

Állítólag megkeseredett vagyok/leszek, állítólag ki kellene élvezni a diákéveket, állítólag nem szabadna komolyan venni a tanulást. Elsőéves egyetemista vagyok. Nem kellett UV-znom és nem buktam, ez is "gáz" számba megy.

Idősebb, sokszor sokat elért, akár doktori fokozattal rendelkező emberke mondogatják, hogy "ne csak tanuljunk", vegyük lazára, stb.


Én úgy érzem, hogy a magam módján, ahogy nekem kedves, élvezem a diákéveket. Nekem örömöt jelent, hogy küzdhetek, hogy annak eredménye van. A tanulásban sok szép is van, hasznos is, fejleszt is és nem monoton! Lehet, hogy mondok le összejöveteleket, vagy zh időszakban nehéz engem becserkészni, de mellesleg látok magamnál rosszabb esetet is, és az illető nem tanul, csak ennyire otthonülős.


Igaz lehet, hogy az emberek egy része "menőzik", hogy há-há, én buliztam, ezer hobbim volt, folyton társaságba jártam, mégis lett több diplomám; más részének pedig nem sikerült, és féltékeny?

Miért gond, hogy nem hagyom annyiban, hogy rossz a memóriám és kevesebb a logikám, ezért nekem nem megy; hanem leülök a könyv fölé, és megküzdök egy jó eredményért?


Mellesleg ha valaki hétköznaponta több órát zenél vagy sportol, arra miért nem mondják rá, hogy stresszes lesz, meg nem élvezi a fiatalságát? Pedig nekik is le kell mondaniuk bulikat, kevesebb idő jut az egyéb hobbijaikra, és áldozatokat vállalnak.

Bezzeg a lexikális tudásért áldozatot vállalni "gáz"?


2013. márc. 4. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó dolog a maximalizmus, csak találd meg az egyensúlyt. Néha lazítani is kell, hogy utána újult erővel folytathasd a munkát.
2013. márc. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szoktam lazítani is, mint írtam.
2013. márc. 4. 19:56
 3/6 anonim ***** válasza:

"A tanulásban nagyon maximalista vagyok. Ez nem azt jelenti, hogy ha valami nehéz volt, vagy valamiért nem tudtam annyit tanulni, ezért rosszul sikerül, depibe esnék. Sőt! Örülök, hogy egyáltalán úgy sikerült, ahogy.

De mindenhez úgy állok hozzá, hogy a lehető legjobban sikerüljön. "



Szerintem ez a helyes hozzáállás. Teljesen rendben vagy.



"Mivel nehezebben tanulok az átlagnál - én sosem fogom megérteni, hogy csinálják a gimiben sokan, hogy figyelnek órán, otthon egyszer átolvassák, és négyest vagy ötöst írnak -, "



Vagy menőznek, vagy jó az alapjuk (egyszer már tanulták, vagy tanultak hasonlót). Hiába van az, hogy valaki érettségire pl. alig tanul, akkor is meg kellett tanulnia egyszer. Királyi út nincs.



"Pozitívat családon kívül mástól még nem hallottam. "


A család elég, ne az idiótákra figyelj. A családtagjaid mögött egy élet van. Akiktől az ellenkezőjét hallod, azok meg fejlődésben levő játszmázó idióták, akik keresik az identitásukat és félig-meddig csak a trendek után mennek. Ne azt nézd ilyenkor, hogy mit az állítás, hanem, hogy ki állítja.


"Állítólag megkeseredett vagyok/leszek, állítólag ki kellene élvezni a diákéveket, állítólag nem szabadna komolyan venni a tanulást."


Ki állítja? A középkorban milliónyi paraszt állította, hogy a Föld lapos, mégse volt úgy. Ha tudni akarod, mi lesz veled, szakértőt kérdezz, vagy olyat, akinek nagy az élettapasztalata. Olvastam valami ilyesmit egy könyvben: "A gazdagok asztaláról leesett morzsák többet érnek, mint a középszerűek legnagyobb "bölcsességei.". Több pozitív megerősítésre van szükséged.


"Elsőéves egyetemista vagyok. Nem kellett UV-znom és nem buktam, ez is "gáz" számba megy. "



Lol, kik szerint "gáz"? Csak nem a sok hülye szerint, aki b*szott volna tanulni, megbukott és most abban keres önigazolást, hogy lehordja azt, aki átment? Tudod, mit csinálnak ezek? Racionalizálnak. Tudják, és fáj is nekik a tudat, hogy ők rosszabb képességűek, ezért az ego-juk, hogy védje magát, ahelyett, hogy beismerné, hogy ő a rosszabb képességű, elkezd magyarázatot gyártani arra, hogy a másiknak miért lesz azáltal rosszabb, hogy ő tanult. "Én megbuktam a vizsgán, ő meg átment, de véletlenül se én csinálom rosszul, hanem az a másik fogja majd sajnálni, hogy a tanulás érdekében feláldozta a gyerekkorát." Ha ők mentek volna át, így hangzana a magyarázat: "Én okosabb vagyok, ezért tudtam teljesíteni. Én jobban tanulok, több pénzem lesz, az meg most bulizik és a végén majd takarító lesz, én meg főnök" (egyébként ez utóbbi áll közelebb az igazsághoz). Ez kb. olyan, mint amikor a megkeseredett szegények azzal áltatják magukat, hogy a gonosz gazdagok mind maffiózók, és ők legalább becsületesen szegények. Ezek ügyes racionalizálások, amikor értelmet próbál találni az ego a vereségre.



"Én úgy érzem, hogy a magam módján, ahogy nekem kedves, élvezem a diákéveket. Nekem örömöt jelent, hogy küzdhetek, hogy annak eredménye van. "


Akkor nincs semmi gond, nem?



"Igaz lehet, hogy az emberek egy része "menőzik", hogy há-há, én buliztam, ezer hobbim volt, folyton társaságba jártam, mégis lett több diplomám; más részének pedig nem sikerült, és féltékeny? "



Az utóbbiban biztos vagyok. Ami az előbbit illeti... nekem az mindig gyanús, aki menőzik, bármi is legyen a menőzés tárgya. Én úgy hiszem, hogy aki jó valamiben és kap elismerést, az nem érzi szükségét, hogy ezt hangoztassa. Tudja úgyis. Tudja mindenki amúgy is, nem? Ja, hogy nem tudják? Talán azért, mert nem is úgy van..?


Olyat mondjuk, hogy "én erősebb vagyok, mint amilyennek látszom" két méteres, kigyúrt embertől még nem hallottam. Ilyet a kisnövésű, cingár emberek mondanak, hogy ellensúlyozzák a testi adottságaikat. Ők úgy érzik, magyarázkodniuk kell, nyilván, mert tudják, mi a nyilvánvaló látszat. Ha tényleg úgy lenne, nem kéne dicsekedniük. Szerintem ezzel is ez a helyzet.



"Miért gond, hogy nem hagyom annyiban, hogy rossz a memóriám és kevesebb a logikám, ezért nekem nem megy; hanem leülök a könyv fölé, és megküzdök egy jó eredményért? "


Ezzel simán többet érhetsz el, mint az, aki tehetséges, és megszokja, hogy minden magától megy és nem fejleszti magát. Furcsamód a problémák viszik előbbre az embert. Akiknek le kell küzdeniük valamit, kitartóbbak, komolyabb az önismeretük.



"Mellesleg ha valaki hétköznaponta több órát zenél vagy sportol, arra miért nem mondják rá, hogy stresszes lesz, meg nem élvezi a fiatalságát?"


Azért, mert társaságba járnak és élvezik, amit csinálnak.



"Bezzeg a lexikális tudásért áldozatot vállalni "gáz"?"


Normálisabb körökben nem gáz, jobb helyeken azt nézik ki, aki NEM tanul. Társaságtól függ. Egyébként arra azért figyelni kell, hogy ne maradj egyedül, mert annak lehetnek rossz következményei.

2013. márc. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem az igazság az, hogy a maximalizmus az maximalizmus, se nem jó és se nem rossz.


ha te így élvezed az életed, tegyél így. nem mindenkinek az emberek fontosak vagy a bulizás, csak a világ tele van olyan idiótákkal akik nem tudják elfogadni hogy nem midneki olyan mint ők. valójában ezekaz emberek kényszeres megfelelők, ezért próbálnak mindenkit piszkálni aki kilóg a sorból. nem kell foglalkozni másokkal.


de tény hogy a "rossz memóriára" rájátszhat a testi-lelki egészségi állapotod. most nem fejtem ki mert hosszú, ha akarod mérdezd meg.


egyébként azért hülyeség csak lexikális tudásra menni, mert a jó állások (ha a jövőben ez a cél) eléréséhez kapcsolatok kellenek. ezt pedig leginkább gyökér emberrekkel való felszínes kapcsolatokon és bulizással lehet elérni. eltelik majd 3 év, rájössz, hogy enm is voltak igazi emberi kapcsolataid, keményen szreztél egy diplomát, amivel semmire se mész, mert sehova sem vezsnek fel protekció nélkül. szerencsés helyzetben másképp lesz, de alapjáraton ez van. és itt 3 év múlva mégilyenebb világ lesz. semmi munkalehetőség, az emberek éhezni fognak majd és folyamatosan kivándorolni.


az emberek többsége nem féltékeny, egyszerűen ostoba. lehet hogy fájdalmasabb ezt beismerni, mert akkor tudod, hgy egyáltalán enm tekitik értéknek, amiért te küzdesz.

hozzáteszem, hogy én sem látom értelmét a diplomának, szerintem egy olyan életnek semmi értelme, amiben nincsenek emberi kapcsolatok.


a sport és a zene jó hobbik, az is konstruktív és ellazít, de emberekre is szükséged van, az ember társas lény.

2013. márc. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem közel se az emberek a legfontosabbak. (Bár az, hogy ember-ember hogyan viselkedik egymással, az a legfontosabb. Utálom, ha valaki bunkó, lenéző, én igyekszem nem az lenni.)

Ők csak az egyik ág. Viszont létező ág, nem hiánycikk.

Azt hiszem, hangsúlyoztam, hogy pihenek is, és vannak barátaim is.

Közel se vagyok az a típus, aki minden együttléten ott van, és akire mindig lehet számítani. (De egyébként van nálam sokkal-sokkal rosszabb eset is.)

Viszont én is járok közösségEKbe, vagyok együttléteken, bulizom (ugyan nem kocsmában és nem diszkóban, hanem teázóban, egy parkban, stb).

Viszont a tanulás fontosabb a "bulinál". Ha három beadandó van és 3 zh-t is írunk, akkor a hétvégi programokat le fogom mondani. De ez nem azt jelenti, hogy bezárkózom, mert ott van a péntek délután, pihenőnap, és nem jelenti azt, hogy nem pihenek, mert szombaton és vasárnap is fogok lazítani. Csak a fél napos programok már nem férnek bele.


Nem tudom, miért kell írnod ezek után, hogy fontosak az emberi kapcsolatok, meg hogy ismerkedjek, miután írtam, hogy ez sem marad el.


Nem tudom, miből gondolják az emberek - kb általános felfogás sajnos ez -, hogy aki keményen dolgozik valamin, és ugyan az ÁTLAGNÁL kevesebbet, de ELJÁR otthonról, annak nincs barátja...


Még mindig nem értem, ha valaki zenél vagy sportol, azt miért nem szólják le. A zene lehet egyszemélyes, vagy kis közösségben, azt is fel lehet fogni úgy, hogy a "szüleim elvárják, hogy fejlődjek", "nem élem túl, ha nem fejlődök úgy, ahogy akarok", "ezt már unom, de ha már elkezdtem, folytatom". A sportot is fel lehet fogni negatívan, lehet napokat stresszelni, hogy "nem jutottam ki a magyar bajnokságra", "most betegség miatt kihagytam, és ezt már érzem".

Ahogyan a tanulást is lehet felfogni úgy, hogy "nagyon boldog leszek, ha jó eredményt érek el, ha meg nem, akkor gyorsan lekötöm magam valamivel, elfelejtem, túllépek, legközelebb keményebben harcolok érte".

Szerintem a zene, sport, tanulás egykutya ilyen szempontból. Mind sok időt vesz el, mindet lehet szeretni, mindegyik egy önfejlesztés, jó esetben magadnak csinálod és verseny.

Mellesleg a tanulás is tud lazítani, olyan értelemben, hogy nem arra koncentrálsz, hogy beteg vagy, vagy valamelyik szeretted beteg vagy összevesztél a Pároddal stb, hanem gondolkozol. Ráadásul NEM monoton, és ha jól állsz hozzá, minimum 40%-a érdekes is.


Aki sokat tanul, az is pihen. Csak délután nem ér rá még 2-3-4 órát beülni valahova, hanem maximum elkíséri a másikat, beszélget fél órát, és megy haza. Kihagy hétvégéket, és amikor sok zh van, akkor nem ér rá a hétköznapi többórás közösségi programokra (pl. FÉK, aki ismeri).

De a másik meg azért hagy ki hétvégéket meg hétköznapokat is, mert sportol, mert beteg szüleinek segít, mert dolgozik, mert zenél vagy szimplán magának való, otthonülős. Ezek az utolsó kivételével valahogy nem szoktak problémát jelenteni, érdekes módon csak az, ha valaki tanul.

2013. márc. 5. 19:00
 6/6 A kérdező kommentje:
Mellesleg állítom, hogy van kapcsolati tőkém. Nem elég, és az se biztos, hogy ez a típusú a befutó. De van, és ezt senki se cáfolhatja.
2013. márc. 5. 19:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!