Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy kéne viselkednie egy...

Hogy kéne viselkednie egy pszichológusnak hogy az emberek megnyíljanak elötte?

Figyelt kérdés
Ha valamiért pszichológushoz mennétek,milyennek kéne hogy legyen hogy megnyíljatok elötte?Mert sok ember nem beszél a gondjairól neki mert idegen.
2009. szept. 5. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:

nem tudom, én igazából tök szívesen elmondanám valakinek most, ami bennem van.


csak jó kérdések kellenek hozzá szerintem, meg odafigyelés persze, azt nem látnám szívesen, hogy nem érdekli...de azt nem is mutatják gondolom.


de a megfelelő kérdések...hogy ne akadjak meg, talán.

2009. szept. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne sugallja azt, hogy bármi szégyellni valóm van... ne magaslóról beszéljen, ember-ember közötti normális kommunikáció legyen... az ő dolga, hogy a külső nézőpontból a belső dzsumbujra rálásson, és ügyes kérdésekkel elvezessen e saját megoldásomig, szóval ne legyen szájbarágós.
2009. szept. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Alaphangon azért fordulsz pszichológushoz ( rosszabb esetben pszichiáterhez ), mert problémáid vannak. Ez feltételezi azt, hogy megnyílsz előtte, mert azt akarod, hogy segítsen. Ha neki se mondasz semmit, mégis mi a frásztól várod a segítséget?

Az persze lényeges, hogy ne úgy álljon hozzád már a legelső pillanattól, hogy menthetelen vagy. Látni kell rajta a segítő szándékot, ezt pedig leginkább a viselkedésével érheti el egy pszichológus.

2009. szept. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Éreztesse hogy van esze, és tudja mit kell csinálni, ne lássak benne kétségeket
2009. szept. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!