Érdemes mindig az, , Arany középutat'' választani?
Nem feltétlenül. Az arany középút sokszor tűnik jó választásnak, de mint önálló érv nem állja meg a helyét. Ha az emberek fele azt mondja, hogy 2+2=4, a másik fele meg azt mondja, hogy 2+2=5, akkor bizony az arany középút nem jó választás.
Vallásokat emlegettél. Nézd meg mit mondanak ezek a vallások. Nézd meg mi a lényegük, milyen emberré nevelnek. Aztán a saját világképedből, értékrendedből úgyis kialakul a te személyes saját vallási értelmezésed. És ez lehet, hogy egyedi lesz, lehet, hogy az arany középút lesz, de lehet, hogy pont valami szélsőség irányában megy el. De nem ez a lényeg, hanem az, hogy ez a sajátod, ami vizsgálódás és gondolkodás eredménye.
süsüvel egyetértek.
persze nagyon sok ember nem ért a filozófiához, valahol egyszer hallotta az arany középút kifejezést, és azt hiszi, ha szélsőségeket átlagol, akkor tökéletes ember lesz, és ez a közhely itta be magát a köztudatba.
valójában meg szerintem sok szélsőség (viszonyított) lehet helyes, ráadásul a helyesség megítélése is szubjektív szerintem.
pl egy méreg halálos adagjának csak a felét bevenni, szélsőségek helyett nem kínál hosszú életet, legfeljebb egy rövidebb beteg éetet, mert bizonyos mérgektől tartózkodni kell, bizonyos "mérgek" meg életet menthetnek apró adagokban, és ugyanez a helyzet az ideológiákkal is: nem érdemes csak félnácinak meg félkomcsinak meg félkeresztényfélzsidófélmuszlimfélhindufélbuddhista stbnek lenni, mert ilyen nincs is egy olyan eszmerendszerben ami eleve kizárja a másikat.
nagyobb felelősség, de jobban jársz, ha saját világszemléletet alkotsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!