Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jövőre kollégiumba megyek.5-en...

Jövőre kollégiumba megyek.5-en leszünk 1 szobában. Nem tudok tanulni ha vannak körülöttem, de fontos mert érettségire megyek. Van valami jó ötletetek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 6. 15:34
 1/10 anonim válasza:
100%
ha van a telódon fülhalgató hallgass vele valamilyen zenét vagy rádiót.
2009. aug. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Erre vannak a tanulószobák, de sztem a kollégium területe elég nagy, van hova elbújnod.
2009. aug. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Miért hallgatnék zenét ha egyszer tanulnom kell???Tanszobára a rossz tanulók mennek akiknek eszük ágában sincs tanulni és zajoskodnak,a szobába meg azok kéretőznk be akik rosszak és beszélgetni akarnak.Szóval marad a wc úgy látszik vagy a fűrdő.
2009. aug. 6. 15:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszélheted a szobatársaiddal, hogy x időnként x időpontokban próbáljanak nem zajongani, cserébe ők is kérhetnek tőled valamit. Ha így nem megy, akkor is biztos találsz olyan helyet a kolesz területén, ahol nyugi van.
2009. aug. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok éves kollégiumi tapasztalatom alapján mondhatom, hogy aki akarja, meg tudja oldani! (diákként és tanárként is élvezhettem.)

Az biztos, hogy fejleszteni kell némiképp a tolerancia szintedet is, ami főleg az elején nem könnyű, mert olyan sok egyszerre a változás.

Nem tudom, melyik koleszba mész, de a legtöbb helyen tanári felügyelet van tanulókörön, ami némiképp biztosítja a csendet. Persze a szuszogás, köhécselés, izgés-mozgás is zavaró lehet. Tanulóköri időn kívül viszont a rossz tanulók rendszerint messze elkerülik ezeket a helyiségeket, így szabad a pálya azok előtt, akik tanulnának.

A fülhallgatós ötlet nem olyan rossz, nem feltétlenül heavy metalt kell hallgatni, de valami olyan zene, ami nem énekeltet meg, de nem is idegesít a kezdetekkor segíteni tud abban, hogy a kinti neszek ne zavarjanak Nekem ilyenkor azok a zenék jöttek be, amiket igazán nem ismertem még, nem vonták el a figyelmemet, nem voltak túl vadak, de álmosítóak sem. Ez lehet akár valami komolyzene is -ha szereted-, vagy valami olyan dinamikus zene, aminek a nyelvét nem érted. Hozzátenném még, hogy ez csak a fix tanulóidőn kívülre vonatkozik, amikor már nem zavarja a "cincogás" a többieket.

Általában a wc-n kívül is vannak olyan helyiségek, ahol az ember nyugiban lehet. Ilyen pl. a könyvtár is, de a legjobb az, ha a szobatársaiddal közösen állapodtok meg abban, hogy a társadalmi életeteket nem a szobában, hanem azon kívül élitek, hogy egymást ne zavarjátok a pihenésben, tanulásban.

2009. aug. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak ezzel amikor nincs tanuló az a baj hogy minden este kmenőre mennék,a barátommal akkor tudunk fülkében ingyen beszélni,és az is kevés idő lesz, szóval majd megpróálom megoldani,könyvtár nincs ha jól tudom.Végső eset a wc és a fürdő...
2009. aug. 7. 14:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is már előre gondolkodok ezen.Ha felvesznek Pesten egyetemre én is koleszos leszek két év múlva és én csak teljes csöndbe tudok tanulni.De szerintem annyi park van meg a könyvtárba is be lehet ülni tanulni.
2009. aug. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk egyetemen komolyabbak az emberek mint középsuliban, ott nem lesz nehéz elbújnod valahova,de középsulis kóterban direkt nem szoktak békénhagyni.
2009. aug. 8. 16:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne állj így hozzá eleve. Ha már ott leszel, jobban átlátod majd a helyzetet. Könnyű nem lesz, de, ha akarod, megoldod majd, különösen, ha úgy érzed, a szabadidődet inkább telefonálgatással szeretnéd tölteni, nem tanulással. Egy picikét légy rugalmasabb, sok mindent hétvégén is fogsz tudni előre tanulni, gondolom, olyankor otthon leszel. Állj úgy hozzá, hogy sikerülni fog és úgy is lesz. Ha nem, akkor az nem a kolesz hibája. Rengeteg kitűnő tanuló van ilyen körülmények között, tehát nem lehetetlen, hidd el! Sok erőt és kitartást, jó bizonyítványt kívánok!
2009. aug. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5percet adok neked egy rendes koleszban és ki leszel végezve barátom:))
2010. jan. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!