Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzek így egy sorozat után?

Miért érzek így egy sorozat után?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Amikor elkezdődött az Anubisz Házának Relytélyei cimű sorozat elkezdtem nézni.

És minnél inkább én is egy olyan kollégiumban szeretnék élni.

Megtetszett hogy az emberek kedvesek egymással önállósodnak segítenek egymáson nem verik össze az osztálytársak egymást.

Egyre jobban szeretnék egy olyan kollégiumban élni.

De persze ez lehetetlen.

3,8 as átlaggal olyan helyre nem kerülök be.

Másrészt elég önálló sem lennék hozzá.

És az a legelszomorítóbb hogy egy piszkos ocsmány iskolába járok ahol az embernek még a wc-re sincs gusztusa leülni.... És tudom hogy a gimnáziumot nem olyan körülmények között fogom elvégezni.Egyre jobban belemélyedek a sorozatba és egyre inkább rájövök hogy nincs eséljem arra hogy olyan helyre kerüljek.

Természetesen tudom hogy az egész megvan rendezve meg minden.

Nem érzem jól magam a bőrömben, nincs életcélom nem vagyok jó a fociban,nem verekedek.(Ezért kilógok a jelenlegi életkörnyezetemből)

Vállaszthatok most 8.-ban.

Vagy tanulok rendesen és bekerülök egy normális iskolába ahova szívesen járok, vagy idióta degenerált emberekkel kell egy iskolába járnom és aztán minimálbérélt lapátolnom...


Leírom egybe a lényeget.

Nagyon tetszik az a kollégiumi élet de tudom nem vagyok rá alkalmas.Tudom hogy gimiben már nem csak a szórakozásból áll az élet.Azt sem tudom hogy mi szeretnék lenni nincs elképzelésem sem. Ezért nagyon elkeseredett vagyok.

Nem is tudom mit kezdjek magammal...


Ezt kb 2 éve érzem.

Látom hogy emberek 10 évesen miket letettek az asztalra, 15 évesen bekerülnek egy olyan sorozatba ami megalapozza az életüket mellette gimibe járnak közben boldogok is és az életüket is élik.

Elszomorító hogy M.O-on milyen körülmények közt élnek az emberek pl Londonhoz képest.

És egyszerűen nem tudom mit csináljak természetesen én is a felnőttkorom jól szeretném élni meg minden de el vagyok keseredve :SSS



2012. okt. 7. 15:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Én a Roxfortba vágyakoztam állandóan, amíg el nem végeztem a gimit :) Persze a való életben teljesen más kollégiumban lakni. Volt egy osztálytársam, aki koleszos volt, és szörnyű értelmetlen szabályokat kellett betartania, emellett csupa mocsok volt a szállás. Szóval nem hiszem, hogy erre bárki alkalmas lenne, ahogy fogalmaztál, avagy hogy bárki fel lenne készülve erre. Viszont ha mondjuk elvágysz otthonról, mert nem jössz ki jól a szülőkkel, akkor mindenképpen megéri. Arra viszont ne számíts, hogy olyan lesz, mint egy filmben.


A 3,8 nem olyan vészes. Bár nem tudom, te milyen iskolába szeretnél menni, én meg voltam elégedve a szimpla állami gimimmel. Persze, bunkók voltak, mert azok mindenhol vannak. Túl kell élni, ha letelt a négy év (mintha börtönről beszélnék :D), akkor úgyis azt kezdesz magaddal, amit akarsz.


És igenis be lehet jutni egy rosszabb gimiből is egy neves fősulira, egyetemre. Csak baromi sokat kell hozzá gürizni. Leginkább az érettségi tantárgyakra kell koncentrálni, meg a választottadra, amivel tovább készülsz menni. Biztos, hogy nem tudod, hogy mit akarsz kezdeni magaddal, vagy csak félsz nagy célokat kitűzni magad elé? Én sajnos úgy voltam ezzel, hogy bár nagyon vágytam volna arra, hogy egy bizonyos dolgot tanulhassak, túl kishitű voltam, és egy legyintéssel elintéztem az egészet: "áh, úgysem tudom megcsinálni!". És végül nem is sikerült.


De még itt sem volt minden veszve. Nagyon nagy szerencsémre éppen ebben az időben felbukkant az életemben egy ember, aki utat mutatott nekem. Emlékeztetett arra, hogy mennyire szeretek egy bizonyos dologgal foglalkozni, és azt mondta, tehetségem is van hozzá. Végül minden találkozásunkkor leszögezte, hogy márpedig ő biztos benne, hogy nekem ezt a dolgot kell tanulnom.


Most pedig teljes gőzzel tanulok, hogy profi lehessek a szakmában, és hihetetlenül élvezem! :)


Bármennyire ijesztőnek látod most a helyzeted, mindenképpen túl fogsz rajta esni. Tudom, nem akarsz dönteni, mert úgy érezheted, hogy rosszul döntöttél, de igazából egy rossz döntésnek is lehetnek jó következményei. De muszáj csinálni, nem szabad feladni, nem szabad elkallódni.


Szerintem ha még csak gimnáziumba készülsz, akkor még ráérsz gondolkodni azon, hogy később mi akarsz lenni. A mostani adatok az iskolákról, a szakmákról nem sokáig aktuálisak már, mire egyetemre mész, addigra talán tök más lesz a rendszer.


Ha ez így totál offnak tűnt, sajnálom. Ezt tudom hozzáfűzni a kifejtett részhez. A kérdésedre viszont nagyon egyszerű a válasz: azért vágyakozol a sorozatbeli suliba, mert ott minden színesebb, szagosabb, ízesebb. Több az izgalom, mint a való életben, a főszereplők végül mindig jól járnak, és hát kellemesebb lenne a jót átélni, mint a sokszor fájdalmas valóságot.

2012. okt. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!