Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megtanulok én szlovákul...

Megtanulok én szlovákul szerintetek? Többi lent

Figyelt kérdés
Magyar alapiskolába jártam,és most szlovák közép iskolába mentem,alap suliba tanultam szlovákot de nem tanultam meg vagyis olyan kisebb dolgokat tudok.. És mindenki azt mondja 1-2 hónap és megtanulok,de én annyira bizonytalan vagyok :( félek nagyon de nagyon :| még csak 2 nap voltam suliba :( olyan nehéz lesz igy tanulni stb :( ja igen és Slovákiaba lakom :( én és a barátnőm mentünk még egy suliba (vele jártam alap.ba is) ő azért jobban tud ..de én? :( Mit gondoltok megtanulok én szlovákul? csak normális válaszokat kérek ja igen 15L vagyok :D :)
2012. szept. 4. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy megtanulsz! :)

Figyelj, ha minden nap szorgalmasan foglalkozol vele (talán nem is kell annyira szorgalmasan), akkor biztos, hogy belejössz, főleg, ha anyanyelvi környezetben vagy. (Én is azt hallottam, hogy csak úgy ragad rád az anyanyelviek között, mint a kosz)


Ha ott a barátnőd is, akkor még könnyebb a dolgod. Nem vagy egyedül, tudsz vele gyakorolni. Azt mondod, ő jobban tud: tehát tud neked segíteni, ha valamit nem tudsz.


Szlovákhoz még nem volt szerencsém, csak az oroszhoz, de elvileg hasonlóak, mivel ugye mindkettő szláv nyelv. Eddig tanultam angolt, németet, franciát, spanyolt, japánt és oroszt, de mind közül az oroszt találtam eddig a legnehezebbnek, az atya úr istent is ragozza, és ha minden szláv nyelv ilyesmi, akkor fel kell kötnöd a gatyát! :D Ennek ellenére az egyik kedvencem az orosz a bonyolultsága miatt :)


Bár most utánanéztem a szlováknak, és 10 percnyi Wikipédia tanulmányozás után megtanultam a kiejtését, szóval ezzel például nincs gond benne.

2012. szept. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megtanulsz. De kár, hogy szlovákba mentél, nagyon jó magyar középiskolák vannak, nem kéne hagyni, hogy létszámcsökkenés miatt bezárják őket... De ha már így döntöttél, remélem, nem ér majd kellemetlenség emiatt, bár jobb, ha erre is felkészülsz. Mindenesetre 1-2 hónap alatt meg lehet tanulni, ha aktívan használod.
2012. szept. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm nektek :))

Második ..sajnos csak Rimaszombatba volt magyar iskola,de oda anyum nem engedett mert az messzebb van meg nem is annyira vagyok ott jártas:| ahová meg most mentem suliba abban a városba csak szlovák iskolák vannak :(

2012. szept. 5. 22:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez mondjuk érthető... De azért ne hagyd magad! Maradj meg magyarnak, bármennyire nehéz :) A nyelvet majd megtanulod.
2012. szept. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaj :( barátnőm lehet,hogy elmegy onnan mert nem bírja és meg Rimaszombatba a magyarba ott amúgy fizetni sem kel stb. .100-szor jobb sőt 1000-szer :( ..már mióta bőgök ..kivagyok nem bírom én ott sokáig a szlovákok közt :( ..És igen persze megmaradok magyarnak-! :) ..csak nagyon nehéz ez szlovák iskolába járni mikor nem érted ugye mit beszélnek stb ..szörnyű és még csak az első héten vagyok túl :| :(
2012. szept. 7. 18:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!