Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A csúfolódások következtében...

A csúfolódások következtében válhattam ilyenné? Ha nem, akkor mitől?

Figyelt kérdés

Általánosba hetedikes koromig csúfoltak, rengetegszer és borzasztóan éreztem magam, nem egyszer volt, olyan, hogy a tanár kezei közt kötöttem ki sírva. Most pedig teljesen magamba vagyok zárkózva, nincs egy rendes barátom sem, és nem nagyon tudok emberek előtt megnyílni, ha beülök egy társasághoz, akkor 1-2 szónál többet nem tudok kinyögni. Bár a most körülöttem lévő emberek (már gimis vagyok) még rosszabbak, ugyanis még le se szarjuk egymást, szép nagy klikkek vannak. Itt is jó párszor kötöttek belém, és az is nagyon rosszul esett. Magamban kerestem a hibát, és én először mindig kedves voltam mindenkivel, segítettem ha arra kért, ésatöbbi, de mégis mindig ezt kaptam vissza. Az még annyira nem zavar, hogy nincs egy rendes barátnőm, de az kicsit megijeszt, hogy lesz-e valaha nekem így párom..

17/L


2012. júl. 25. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért csufoltak? biztos féltékenyek rád. Szerintem ne legyél kedves velük,hanem inkább legyél közömbös irántuk. Attól még h nem jössz ki jól a lányokkal(általában ők klikkesednek)még felfigyelhet rád egy fiú.
2012. júl. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*Senki sincs akivel tudsz beszélgetni a suliban? ha látják h egyedül vagy nem megy hozzád senki? vagy h van egy normális klikk talán te is odamehetnél.
2012. júl. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az emberek általában a csúfolásra, kinevetésre hasonlóan reagálnak szóval nem benned van a hiba. Teljesen természetes, hogy ezek hatására bezárkózol csak nem éppen egészséges. Pár idióta miatt nem éri meg tönkretenni magad lelkileg. Ha kötegednek légy velük közömbös, mintha észre sem vennéd őket. Hidd el ez fogja a legjobban zavarni őket és így már nem lesz nekik olyan buli csesztetni a "gyengébbet". Viszont abban igaza van az előttem szólónak, hogy társaságot kéne találnod magadnak, beállni valamelyik normálisabbnak tűnő klikkbe, mert egyedül csak őrlődni fogsz és még rosszabbul érzed majd magad. A párkeresésnek meg szinte köze nincs ahhoz, hogy a suliban milyen kapcsolataid vannak ha csak nem épp ott találsz egy srácot. Mondjuk az legalább megoldaná, hogy ne légy egyedül a suliban.
2012. júl. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezen én is átestem, és fogok is ismét. Ami nekem segített, hogy egy klikkből összehaverkodtam pár emberrel, és így ők ki is váltak onnét. Négyen tökéletesen elvagyunk, és néhányan már próbálnának csatlakozni hozzánk. Szerintem ha van olyan, aki legalább közömbös veled, próbálj vele/velük barátkozni. Lehetnek akár fiúk is, a lényeg, hogy bízhass bennük. A párkapcsolatnak pedig ehhez nincs köze. Csak meg kell találni azt, aki szeret. Lehet hogy holnap séta közben találkoztok, lehet pár év múlva, a ballagáson, de eten ne törd a fejed. :)

17/f

2012. júl. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem rossz megoldás, hogy ha kötekednek akkor figyelmen kívül hagyod őket... én is ezt csináltam és nem hagyták abba. Látták, hogy nem tudom megvédeni magam ezért mindig én voltam a célpont. Szerintem meg igenis szólj nekik vissza vmi frappánsat de ne ellenségesen, hanem inkább járasd le őket valahogy, éreztesd h gáz amit csinálnak, de ne lássák rajtad h gyenge vagy :) Tanuld meg megvédeni magad, mert örökké ilyen antiszoc maradsz és az életben is nagy hátrányod lesz emiatt... Tapasztalatból tudom :/ (22/L)
2012. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
hagyd rájuk engem is csúfolnak mert az osztályomba én vagyok a legérettebb pattanásaim vannak meg arc szőrzet és ezért csúfolnak. Ez ellen nem tudok mit tenni ahogy te sem a csúfolódás ellen nem tudom hogy mennyire vagy merész de én oda álltam és kérdeztem ti miben vagytok jobbak ? mert kötekedtek ? azóta nem kötekednek meg persze ők is pattanásos korba értek :) de szard le mit mondanak ha haver kell akivel el tudsz lenni akkor koncert vagy valami nyugis hely vagy szakkörök vagy ha van kedved írhatsz nekem is kicsit én is zárkózott vagyok megértem a helyzetedet
2012. júl. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Aki különb, az más. Csak az átlagot fogadja el a társadalom. Szerintem hagyd a francba a bunkó klikkesedőket. Aki nem akar veled barátkozni, azt hiába is erőltetnéd, hogy barátkozzon. Valószínűleg nem benned van a hiba, hanem a többi nyomorékban. Ha a suliban nincsenek barátaid, keress máshol. Biztos jársz közösségbe, ha nem, akkor meg itt az ideje: csinálj valamit suli mellett, ami érdekel. Rajz, nyelvtanulás, tánc, akármi. Hátha ott lesznek jófejek. Barátok nem hullanak alá az égből. Legyél nyitott és járj közösségbe. Nem mindenhol csak bunkók vannak. :)
2012. júl. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt mintha én írtam volna, ugyanebben a cipőben járok. Egyszer csak jött egy hidegzuhany az életembe, és rájöttem, hogy az,hogy melyik kis hülye osztálytársam hogy beszél velem, vagy kis feltűnési viszketegséges mit szól be nekem. Én egy könyvet ajánlanék neked, biztosan hallottál már róla, Rhonda Byrne- A titok. Kiskoromban állandóan azt kellett hallgatnom az osztálytársaimtól, hogy fú de nagyon csúnya vagyok, még tanárok is volt hogy megsértettek, és én idővel ezt el is hittem sajnos.Nem szabad arra koncentrálnod, hogy mi volt régen, arra sem, hogy ejj, lesz-e nekem párom,gondold el, hogy valójában mit is szeretnél az élettől,és tegyél meg mindent annak érdekében, hogy ez bekövetkezzen. Én előre félek a szeptembertől, előre tudom sajnos, hogy mindig egyedül leszek, de nem is vágyom az olyan emberek társaságára mint amilyenek ők.Azt tanácsolom, tanulj sokat, hogy felvegyenek oda ahova szeretnéd és ettől önbizalmat is fogsz kapni.Sok sikert :-)

2012. júl. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!