Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon halk szavú, visszahúzód...

Nagyon halk szavú, visszahúzódó vagyok, társaságban nem merek megszólalni. Mit tegyek, hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés
2012. máj. 15. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Erre nincs más módszer, csak ha szembenézzel a félelmeddel és egyre tudatosabban és egyre gyakrabban eljársz különböző társaságokba. És így egy idő után, ha türelmes és kitartó vagy, rájösz, hogy egyáltalán semmi félelmetes sincs abban, hogy megszólalsz. A másik módszer az elszemélytelenítés. Amikor kívülről nézed magad és a helyzetet és felismered, hogy mennyire jelentéktelen az egész.

Ez utóbbi a nehezebb.

2012. máj. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Lehet, hogy meg kéne próbálnod egy másmilyen típusú társaságban megjelenni, hogy kiderüljön, mindenhol ilyen vagy-e.
2012. máj. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Vagy realizáld magadban azt, hogy teljesen mindegy, hogy ki mit gondol rólad, mert mindenki mást gondol, amiről neked fogalmad nincs. Mindenkinek más ember vagy, éppen ezért tök mindegy, hogy hogyan viselkedsz.
2012. máj. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
67%

Szia! én is ilyen vagyok és küzdök ellene, eddig ha lehetett mindig kerültem a nagyobb társaságokat, pedig tudom ha nem nézek szembe a félelmeimmel, akkor nem fogom tudni legyőzni. Most eljárogatok egy társasággal, és igyekszem fejlődni. Gyakorolni kell, szerintem ez az egyetlen hatékony módja. Meg persze nem árt tudni, hogy miért is vagy hallgatag. Mert amit gondolsz magadról valószínűleg téves, engem pl az zavar, hogy "majd mit gondolnak rólam mások?", de ha felismerem azt, hogy semmi rosszat nem fognak gondolni rólam, és különben is kit érdekel?:P - akkor könnyebb.

Te miért vagy visszahúzódó?

2012. máj. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!