Mert van az hogy?

Figyelt kérdés
hogy folyamatosan csak a rosszra tudok gondolni, es mindenben csak rosszat latom.... es hogy nehezen bizok meg akarkiben is? Azt elkell mondanom hogy meg csak tinedzser vagyok... de mar sok olyan dolgon atmentem amin van aki sosem fog, es sok mindenbe/mindenkibe/ csalodtam. De ezt akkor se ertem.

2012. ápr. 9. 02:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt mintha csak én írtam volna, pedig én is csak 17,5 éves vagyok. Egyszerű: mert ilyen vagy, nagyon pesszimistának születtél. Meg sok olyat kaptál már, sokszor vertek át, amiért már nehezen bízol meg bárkiben is (ami jó is, mert így nem fog megint az érni, hogy átvágnak könnyen, ha nem adod meg a bizalmad olyan könnyen). Nem találtál még semmit az életben, amiért úgy gondolnád, hogy érdemes élned, eddig semmi jó nem ért, csak a rosszat kaptad. És ez sajnos pont ebben a tinikorban van, amikor az ember még könnyen barátkozik bárkivel, mert nincs még tapasztalata, de a fiatalok (kb. 13-20 korúak)80%-a szeret mindenkit kihasználni, becsapni, csak addig jó neki, míg megoldja helyette a bajait, míg ugranak neki minden füttyre. Ez csak egy eset rólam: 8 évig volt valaki mondhatnám a legjobb barátnőm, minden mindenben segítettem neki, folyton én voltam a lelki szemetesládája, amit én szó nélkül tűrtem, végighallgattam minden hülyeségét, ami egyébként sosem érdekelt, és mindig tőlem várt segítséget ezekben a dolgaiban, amiben kisebb-nagyobb sikerrel próbáltam megtenni, amit kért, majdnem minden nap. De amikor én nagyon ritkán, fél évente egyszer kértem tőle bármi kis apróságot, akkor ő ezt nem tudja, nincs rá ideje, kérjek meg mást stb. Aztán 8 év után kért olyat, amiben hiába szerettem volna, sem tudtam volna segíteni, meg ezt nem is akartam megtenni neki, mert tőlem távol álló dolog volt, erre jött azzal, hogy mekkora szemét, irigy, önző vagyok, hogy soha semmiben nem segítek neki, bezzeg ő mindig ugráljon nekem. Aztán ezek után sose keresett, nagy ívben került, és még ő volt megsértődve. És akkor csoda, ha az ember már nem bízik meg senkiben?
2012. ápr. 9. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
koszi hogy leirtad a tapasztalaid:)
2012. ápr. 9. 05:06
 3/4 anonim ***** válasza:
03.45 mintha csak az én esetemet írtad volna le..:/ Engem is ugynígy kihasznált a "legjobb barátnőm" csak utána nem volt neki senki aki ugráljon stb. úgyhogy elkezdett nyalizni hogy ő igy meg úgy sajnálja.. De nem érdekelt.. Ami a kérdést illati szerintem ha akarja akkor tudná a dolgokban a jót látni én is így csinálom... Örülök neki hogy rájöttem milyen is a "barátnőm" ... Én velem is történtek már ennél rosszabbak is pl a tavalyi évnek szinte a felét korházban töltöttem.. A szüleim váló félben voltak... A mamám sz öngyilkosságot emlegette... És még sorolhatnám a dolgokat... DE soha nem néztem a dolgok rossz oldalát mert tudom , hogy úgy még csak rosszabb lenne... Próbáld meg az életben a jót meglátni és élvezni azt! :) Ne csak a rossz hanem a jó dolgokra is figyelj.:) De beszélhetsz erről a családoddal is...És lehet,hogy ők segítenének..:)
2012. ápr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
13/L, előző voltam..
2012. ápr. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!