Van itt aki naplót ír?
Én gondolkoztam rajta, és nagyon szeretnék naplót írni a mindennapjaimról, stb. De ennek akkor lenne értelme, ha leírnám a legtitkosabb érzéseimet és gondolataimat is, de azt nem merem mert bárki elolvashatja, vagy elveszik és illetéktelen kezekbe kerül.
Aki ír az hogyan csinálja?
Én írok, de nem nagyon rendszeresen, általában az érzéseimet írom le, a mindennapi történéseket ritkán, inkább a gondolataimat, meg hogy mi bánt, mi volt jó, tervezgetni is szoktam, ilyesmiket. És mivel olyanokat is leírok, amit senkinek se mondanék el, nem engedem senkinek olvasni. Szerencsére elég egyszerű, senki se szokott kutakodni a szobámban, általában a fiókomban van, de ha elöl van az se baj, a szüleimnek szóltam, hogy ne olvassanak bele, és tudom, hogy nem is teszik. :)
Amúgy szerintem ha le van lakatolva, sokkal feltűnőbb annak, aki bele akar olvasni. Egy sima füzet meg senkinek se tűnik fel, meg el is dughatod.
Kösz a válaszokat
De nem tudtok valami tuti helyet ahova el tudom dugni?
Ez a naplóírás nagy dilemmája:) Hogy azt van értelme leírni, amit tényleg érzel, ami tényleg foglalkoztat, viszont viszont pontosan akkor kerülhetsz a legrosszabb helyzetbe, ha ezeket olvassa el valaki.
Írok naplót már egy ideje. A következőt javaslom: ne írj mindenki számára olvashatóan, titkosírásban gondolkodj. Sokan azt mondják, hogy elég eldugni, lelakatolni. Nem értek egyet velük. A fizikai elrejtés egy jó dolog és természetesen az is szükséges, de én csak akkor érzem magam igazán biztonságban, ha tudom, hogy még ha megtalálja, sem tudja senki elolvasni. Az olyan dolgokat, amiket leírok, különben is szinte félek leírva látni, mert annyira magában hordozza, hogy elolvasható, annyira vissza lehet élni vele. Pontosan ezért kell olvashatatlanná tenni. Persze nem könnyű olyan titkosírást kifejleszteni, ami egyszerre könnyen írható és olvasható, de nehezen megfejthető. Ez a nagy feladat benne. Én ebben az egyik kedvenc történelmi személyiségemről, Gárdonyi Gézáról vettem a példát. Titkosírásáról annyit kell tudni, hogy halála után 50 évvel tudták csak megfejteni. Itt egy cikk róla:
Ha vetsz az írásképre egy pillantást, rögtön megérted, miért tartott olyan sokáig megfejteni...
Végezetül bemásolnék valamit, amit még régebben írtam válasznak egy kérdésre. A kérdező arra volt kíváncsi, hova rejtheti el a naplóját úgy, hogy a szülei ne találják meg:
"Legyél már találékony! Akárhova! Készíts az íróasztalodban egy titkos fiókot úgy, hogy kartonlapot teszel a fiók aljára, tehát az tűnik az aljának, alatta meg van egy rés. Ha vékony, és nincs sok hely a szobádban, rakj fel posztereket a falra és az egyik mögé csúsztasd be! Alul meg úgy húzod a celluxot, h nem esik ki. Vagy álcázd! Biztos van olyan könyved, aminek van egy levehető védőborítója, rakd rá azt! Ha vékony, rakd rá egy régi iskolai füzeted borítóját! Ha van könyved, amit abszolút nem sajnálsz, akkor csinálhatsz rejtett rekeszes könyvet imigyen: http://www.youtube.com/watch?v=l8W58xK5zFg
Azonkívül baromira nem kell csak úgy "simán" írni bele, mert azt akráki elolvashatja. Ugyan már. Használj titkosírást! Pl. fogsz egy ABC-t, aláírsz egy másikat, az A betűt a másikhoz képest elcsúsztatod x számmal és máris olvashatatlan! (Caesar doboza.) Esetleg rovásírás, cirill betűs írás (bár azt lehet, h el tudják olvasni), görög betűs írás, akármi. Gárdonyi Géza például olyan titkosírással vezette a naplóját, amit csak 50 évvel a halála után tudtak megfejteni! Ezenkívül beszerezhetsz UV-tollat is, ami, amikor írsz vele, látszólag nem fog, UV-fénnyel megvilágítva viszont látható az írás. Ilyet például itt találsz: [link]
Néhány titkosírásos link: [link]
Amint látod, sokféleképpen titkossá tehető. Remélem segítettem! "
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!