Valaki meghatározni mi is valójában a kétszínűség, az ambivalencia, a bűnbak keresés és ezek kiváltói?
Például a kétszínűség az egy szándék??? Vagy ösztönös is lehet a másik emberrel való hirtelen váltakozó flegmaság, kedvesség stb.?
Jöhet erre hétköznapi példa, pszichológiai, vagy más elvont példával magyarázata.
"Valaki meghatározni mi is valójában a kétszínűség, az ambivalencia, a bűnbak keresés és ezek kiváltói?"
Ambivalencia: érzelmi kettősség, amikor nem vagy biztos az érzéseidben és ezért nem mersz dönteni valamiben.
Bűnbakkeresés: amikor valaki nem érzi (többnyire nem AKARJA érezni) saját felelősségét a dolgokban és másokat (exet, főnököt, politikát, szülőket stb.) hibáztat pl. saját boldogtalansága, anyagi helyzete, saját tutyimutyisága stb. miatt. Minduntalan ki akar bújni a felelősség alól és épp ezért igencsak megkérdőjelezhető hogy lelkileg felnőtt e.
"Például a kétszínűség az egy szándék?"
A kétszínűség az valójában egy következmény, ugyanakkor szándék is. Annak a következménye hogy az illető irigy a másikra mert annak valamiben jobb az élete mint az övé. És szándék is mivel dönthetne úgy hogy nem foglalkozik a másik dolgával csak ugyebár sokkal könnyebb a másikat utálni, kibeszélni mint magunkba szállni, megkeresni és kiiktatni a saját életünk sz@r mivoltának kiváltó okait mivel ez az egész azzal járna hogy szembenézzek a saját felelősségemmel a dolgok alakulásában. Mert ha nekem nincs tehenem akkor dögöljön meg a szomszédé is. Biztos vagyok benne hogy ismersz ilyen embereket.
Tehát a kétszínűség és a bűnbakkeresés kiváltó oka a felelősségelhárítás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!