Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék színjátszó...

Hogyan tudnék színjátszó körbe elmenni, hogy néznek ki az ilyen találkozások? (győri vagyok)

Figyelt kérdés

a lámpaláz, kiállás, előadásmód, improvizáció, önbizalom...nagyjából ezeken kéne túllépnem és fejlesztem


ezért gondoltam hogy elmennék egy ilyen színjátszó körbe, pontosan hogyan vannak ezek?

18f


2012. febr. 4. 21:45
 1/1 anonim válasza:

Hú.


Én végzős drámatagozatos vagyok egy középiskolában, így ítéld meg a válaszom.

Először is azt döntsd el, hogy miért akarsz ilyesmivel foglalkozni, és milyen szinten. Van ez a klasszikus "színjátszó körös" dolog, amit te mondtál, ez a teljesen amatőr. Ezzel az a baj, hogy nem igazán van idejük és módszerük a tényleges képzésre, pláne nem tudnak válogatni tehetségesek és tehetségtelenek között úgy, ahogy azt egy előadás megkövetelné. Mivel hetente egy-két órájuk áll rendelkezésre, ezért többnyire abból igyekeznek összehozni egy előadást, amijük van, és ez többnyire nem sok. Ha ilyesmi érdekel, akkor szerintem a környékbeli középiskolákban érdeklődj körbe, művházaknál, meg ilyesmi helyeken, bár egy győri szerintem ennél többet tudna mondani. Összességében nem javasolnám az ilyesmit, mert elég másodhegedűs színvonalon megy a dolog, és sokkal nagyobb a füstje, mint a lángja. Ha ténylegesen képződni szeretnél, arra van egy csomó színi tanoda, színészeti főiskola, nomeg a színművészeti egyetem, de ezek többnyire fizetősek és konkrét végzettséget adnak, amivel kimondottan nehéz elhelyezkedni, nem is beszélve a kőszínházak lelketlen világáról.

Egyébként, hogy néznek ki az ilyen találkozások? Az mindig változó, van, hogy önismereti gyakorlatokat tartotok, egymással ismerkedtek, bizalomjátékokat játszotok, tréningeket tartotok (ezek eléggé elvontak ahhoz, hogy csak így leírjam őket), de ezek is nagyjából színjátszó körönként változnak, különböző iskolaformák vannak és a tehetségesebb rendezőknek vannak saját módszereik is. Szerintem érdeklődj körbe Győrött különböző kultúrhelyeken, beszélj a (volt)magyartanároddal, de mégegyszer mondom, a színészet múvészet, és az ember vagy komolyan csinálja (aminek a megvitatásának nem itt a helye), vagy eljátszadozik, de annak meg nincs sok értelme, mert ásítozó laikusokkal és ciccegő kritikusokkal fogtok szembetalálkozni.

2012. febr. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!