Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nektek milyen az ideális...

Nektek milyen az ideális suli? Vagyis ti milyen fajta suliba járnátok szívesen?

Figyelt kérdés
háziba kéne.
2012. jan. 19. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen Gimnázium.

Se Szakközép, se szakiskola nem kell.

2012. jan. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

milyen suliba járnál szívesen?

mármint milyenek a bánásmódok,mit csinálsz,hogyan,miket ilyesmi..más mint most ahova szívesen járnál

2012. jan. 19. 19:09
 3/7 anonim ***** válasza:

ahol tanítanak, gitározni magas szintre, meg még pár hangszeren

aztán egy választható sport, mondjuk szertorna

ahova nem bulizós kis egésznap hülyülésre vágyó diákok járnak


aztán persze még jönne pár alaptantárgy ami tényleg fontos, mondjuk nekem a töri nem tartozik ide, ilyen hogy matek, fizika,angol még pár jöhetnének


röviden:)

2012. jan. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, a Történelem érettségi tantárgy.
2012. jan. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

kedves 3.

csak eleve az elgondolás baromság ,maga a rendszer, hogy ilyen mélyrehatóan részletesen megtanuljuk az anyagot, majd rá pár hónap múlva a felére sem emlékszünk


talán még az is rátesz, hogy az agyam abszolút nem a humán tantárgyakra van beállítva azért vagyok ilyen kritikus vele szemben, mindig is nagyon utáltam


neked az ideális ha valami olyat tanulsz ami nem érdekel, az életben sem veszed sok hasznát ,de azért tanulod?

2012. jan. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A töri azért fontos, mert összefüggések vannak benne, ezért fontos, pl. jogi pályán. -.-"
2012. jan. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a saját tapasztalataimat alapul véve, úgy gondolom az első válaszolóval ellentétben, hogy nincs értelme gimnáziumba menni. Én is gimnázium jártam, és most ott tartok, hogy van egy érettségim és semmi másom, holott már semmi hasznod nem származik abból, hogy gimit végzel. Régen volt jelentősége, mert gimi nélkül nem igazán volt lehetőséged továbbtanulni. Ha egy szakközépiskolát végzel, ott legalább tanulhatsz informatikát, számvitelt, vasútforgalmat, stb... és még mindig továbbtanulhatsz, ha eredményes tanuló vagy.

Sőt, szakmunkásképzőben egy elektroműszerész szak elvégzése jó _alapot_ nyújthat, ha a későbbiekben mondjuk villamosmérnöknek szeretnél tanulni.


Saját esetemből én ezt a konzekvenciát vontam le. Gimiből mentem fősulira, informatikát tanulok, és igenis problémát jelentenek az elektronika, villamosságtan, és barátai című tantárgyak.

Végül, de nem utolsó sorban, ha esetleg nem sikerülne elvégezni a főiskolát, vagy egyetemet, akkor a gimivel van egy érettségid, amivel kitörölheted a s.egged. Ha szakközepet, vagy szakmunkásképzőt végzel, akkor azért nem egy csupasz érettségid van, hanem azért még "értesz" is valamihez. A szakmunkásképző meg még egy szakmát is adhat... Persze sehol sem szabad megelégedni a kettessel.


Persze ez az én esetemben a "mi lett volna ha" kategória. De ha elölről kellene kezdenem, én megfontolnám ezeket.

2012. febr. 2. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!