Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Utálom az otthonülést? Hogyan...

Utálom az otthonülést? Hogyan kerülhetném el ezt?

Figyelt kérdés
Egyszerűen annyira felidegesít, hogy folyton otthon kell ülnöm! Az iskolán kívül nem megyek sehová, ha elmegyek, akkor csak iskolába. Hétvégén megöl az unalom, a téli szünetet már alig bírtam ki. A szüleim otthon ülőek, de ha elmennek, akkor nem mehetek velük. Mit tegyek? Egy barátom sincs, mindenhonnan kilógok, mert mániás vagyok. Bajban vagyok nagyon.
2012. jan. 7. 13:42
 1/6 bánomisén ***** válasza:
Szerintem erre egy megoldás létezik: ne ülj otthon, mozdulj ki, foglald el magad.
2012. jan. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bazsi93 ***** válasza:

Szerezz barátokat,hétvégén menj el velük szórakozni.

Kezdj el barátkozni

2012. jan. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
évek óta próbálkoztam, de sosem ment, mindig elküldtek vagy fölöslegesnek éreztem magam a társaságokban, pedig nem vagyok zárkózott típus. Nem tudom miért van az hogy sokszor fölöslegesnek érzem magam
2012. jan. 7. 14:16
 4/6 bánomisén ***** válasza:
Mert kamasz vagy és a kamaszok gyakran érzik fölöslegesnek magukat. Menj el bringázni, azt egyedül is lehet, vagy kérdezd meg az osztálytársaidat, van-e kedvük veled tartani. Találj ki valami programot és a kortársaidat invitáld magaddal. Szerintem, ha nekik is tetszik, amit kitalálsz, veled fognak tartani.
2012. jan. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tévedsz. Nem az történt, hogy " vagy elküldtek vagy fölöslegesnek " érezted magad. Az történt, hogy elküldtek, MERT fölöslegesnek érezted magad.

Tudod, minden mozzanatod, arcmimikád, megnyilvánulásod és mondatod, attól függ, hogy mi jár a fejedben. Aki bizalmatlanul gondolkozik az bizalmatlanul fog viselkedni, aki zavartan érzi magát az zavartan fog viselkedni, aki esetlennek érzi magát az esetlenül fog viselkedni. Megvan ennek a fordítottja is: aki magabiztosnak érzi magát az magabiztosan fog viselkedni, aki jól érzi magát az felszabadultan fog viselkedni, stb.

Nem tudod eltitkolni azt, amit belül érzel, mert a megnyilvánulásaid felfedik azt. Ebből kifolyólag, ha azt akarod, hogy érdekes és kedvelt személy legyél akkor ne hánykolódj folyton negatív gondolatok miatt, ne becsüld alá magad és ne a rosszra koncentrálj.

Hogy ezt jobban megértsd: minden emberben vannak árnyékok és minden ember azon van többé- kevésbé, hogy elfedje ezeket az árnyékokat, hogy megfeledkezzen róluk, hogy ne érezzék már azt a sok negatív érzelmet amit ezek az 'árnyékok' okoznak ( mindenkiben van árnyék ). Amikor az ember társaságban van akkor könnyebb megszüntetni ídőlegesen ezeket az árnyékokat, mert az emberek egymás között poénkodnak, flörtölnek, jól érzik magukat, stb., ezért minden ember azt szereti, ha a beszélőpartnere életvídám, derűs, laza, tréfás, jókedvű, stb.

Amikor valaki megjelenik a negatív kisugárzásával akkor akarva- akaratlanul lehangolja az embereket, így felfedi az emberekből azokat az árnyékokat, amiket ők elpróbálnak folytani. Ezért van az, hogy " elküldenek " vagy nem törődnek veled, mert nem konkrétan VELED van bajuk, hanem azzal amit te kihozol belőlük.


Válaszolva tehát a kérdésedre, ha nem akarsz otthonülni nyilván szükséged van barátokra/ haverokra. Ahoz, hogy megszerezd és MEG IS TARTSD őket, próbálj meg olyannak lenni amilyennek te is szeretnéd, hogy a legjobb barátod legyen. Nem számít ha nincs legjobb barátod. Gondold el milyen tulajdonságokkal akarnád, hogy rendelkezzen. Hűséges, türelmes, kedves, megbocsátó, jókedélyű, figyelmes, kitartó, segítőkész, stb. ? Ez nem véletlen. Ugyanis ebből a szempontból minden embernek szinte egyforma igényei vannak. Viselkedj úgy, ahogy akarnád, hogy a legjobb barátod viselkedjen veled és az emberek szeretni fognak.

2012. jan. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
menj el sportolni valamit. addig sem unatkozol, ismerősöket is szerezhetsz és még egészséges is.
2012. jan. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!