Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak? Nem bírok...

Mit csináljak? Nem bírok telefonon beszélni, hogy lesz így állásom?

Figyelt kérdés
Munkát keresek, beadtam több helyre. De mikor látom, hogy ismeretlen szám hív, nem merem felvenni. Leblokkolok, nem tudnék mit mondani. Ők persze nem rohangálnak utánam, úgyhogy ha nem veszem fel, nem hívnak többet. Így sosem lesz munkám. Mit tegyek?
2012. jan. 3. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Mitől félsz? Felveszed a telefont, bemutatkozol és meghallgatod mit szeretnének.

Nincs ebben semmi ördöngösség.

2012. jan. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom a sok marhától, akik telefonon zaklatják az embert, természetesen ismeretlen számról mindenféle hülyeséggel, és ez még a jobbik eset, azért az egyik kisgyereket a családomban elég szépen megijesztette valaki, aki azt hitte vicces.


Kérdező! Vedd fel nyugodtan, ha valami marha, akkor leteszed és kész. Ha telefonon hívnak, akkor nem is kell mondanod semmit, csak behívnak állásinterjúra. Megbeszélitek az időpontot és kész.

2012. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem, pont hogy attól félek, hogy az állás miatt hívnak. Nem tudom, mire számítsak, tesznek-e fel kérdéseket, teljesen leblokkolok, márpedig biztosan fontos, hogyan adom elő magam.
2012. jan. 3. 13:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne stresszelj ennyire, 90%-ban azért hívnak csak, hogy időpontot egyeztessenek veled egy személyes interjúra.

Nem nagyon tesznek fel telefonon kérdéseket.

2012. jan. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Inkább gondolj arra, hogy k*rvára stesszben leszel...mi történik? max. bukod az állást...


...és ha nem veszed fel? - bukod az állást...


akkkor már nem érdemesebb felvenni, és megvan a hangyaf*sznyi esély? :-/

2012. jan. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ilyen vagyok. Utálok telefonon beszélni, bármilyen ügyet telefonon keresztül intézni, ezért mindent, amit csak lehetett, a párommal intéztettem, mármint ami telefont igényelt.

Ha viszont magára marad az ember, össze kell szedni minden tudását és bátorságát. Nekem a telefon örök mumus. Sokszor csak amiatt izgulok, hogy nem fogom érteni, mit mondanak a vonal másik végén, mert pl. zajos a vonal.

Ha nem az hív, akitől hívást várok, totál ideges leszek és legszívesebben azonnal letenném a telefont. Dadogni kezdek, nem jönnek összefüggő gondolatok.

Sokkal jobban szeretem a levélben történő értekezést, ott nincs élőbeszéd és olyan esetben a gondolatok is könnyen jönnek.

Nos, mivel neked most fontos dologról van szó, mert lehet, hogy egy állásinterjú miatt fognak keresni, javaslom, hogy végy elő egy papírt, és írj fel rá pár dolgot, ami puska lehet számodra, amikor beszélned kell.

Először is, amikor felveszed a telefont, mindig mutatkozz be a teljes neveden. A papírra írd ki a fontosabb dolgokat, vagy készítsd ki a telefon mellé a pályázataidat, amiket beadtál, azokból tudsz lesni, ha belekérdeznek valamibe.

Tudom, milyen stresszes dolog ez egy ilyen telefon-fóbiás embernek, sokszor még a saját életkorod sem jut eszedbe, ha kérdezik.

Hajrá, próbáld összeszedni magad, mondogasd magadban, hogy rendben lesz minden, ügyesen fogok beszélni!

2012. jan. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló problémával küzdök, mint te. Ha telefonon kell idegenekkel beszélnem, akkor frusztrál a dolog... kommunikáció nem az erősségem lehet ezért van ez az egész. Ha családtagokkal vagy közeli ismerősökkel kell beszélnem, akor nincs bennem ez a drukk, de ha valami távoli személlyel, akkor blokkolok. Én, ha nincs más választás, akkor felhívom az adott illetőt, de előtte leírom egy lapra, hogy mit fogok mondani vagy vázlatot írok. Ha engem keresnek, akkor pedig válaszolgatok, ha úgy van, de utálok telefonon beszélni. Élőbe sem az erősségem, csak, ha muszáj akkor beszélek, feleslegesen nem traktálok senkit a dolgaimmal.

21/F

2012. jan. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
én is mérhetetlenül utálok telefonálni, pont ahogy írtad, de nem tudom megmagyarázni miért, valószínűleg mert nem látom akivel beszélek. amikor állást keresek (most is) akkor nagyon meg kell erőltetni magam hogy felvegyem. tedd azt te is.
2012. jan. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam ezzel sajnos. Én is munkát kerestem,és először én se mertem felvenni a telefont. De aztán nagy nehezen rászántam magam, rájöttem, nem hagyhatom ezt, ha sose veszem fel, sose lesz munkám. és akkor elhatároztam magam, hogy a következő telefont felveszem, ha ismerős hív, ha ismeretlen. És a munka miatt hívtak, de felvettem, és nem volt semmi gond. Megbeszéltünk egy személyes találkozót.

Elmentem az interjúra( bár nagyon nagyon paráztam) és felvettek.


Ez is olyan dolog, hogy gyakorolni kell. Szerintem meg lehet szokni ezt, valakinek könnyebben megy, valakinek nehezebben. És én is azok közé tartozok akinek nehezebben, de minél többet gyakorlom, annál könnyebben megy az egész :)


Ugyhogy hajrá és vedd fel azt a telefont nem bánod meg :)

2012. jan. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Egyébként milyen munkakörökre pályázol?

2012. jan. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!