Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti kivel szoktatok beszélgetni?

Ti kivel szoktatok beszélgetni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy mikor érzitek, hogy szükségetek lenne valakire...de aki nem a rokonod...És ha nincsenek barátaid, akkor kikkel beszélgetsz? Főleg ha rossz a kedved is...

Gáz ha én kitalált dolgokhoz beszélek inkább minthogy bevalljam magamnak hogy azért teszem ezt, mert nincs senkim?


2011. dec. 30. 23:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Vagy írd le ide a problémádat. Lehet, hogy lesz valaki aki tökre megért és akár barátok is lehettek. :)
2011. dec. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Már nekem sincsenek barátaim, az utóbbi egy-két hónapban távolodtam el tőlük, lassan egy hete semmit nem tudok róluk. Mintha soha nem is léteztek volna... ijesztő.


Egyébként járok pszichológushoz, akinek tulajdonképp bármit el tudok mondani, ha nagyon kell, de csak most döbbentem rá, hogy eddig nem is magamról beszéltem neki, hanem a barátaim problémáiról, mert segíteni akartam nekik. Ez a kérdés kellett ahhoz, hogy rájöjjek, miért nem javul semmit az állapotom - azért, mert nem is a saját gondjaimat akartam megoldani :D Röhej.


Amúgy ha nagyon rosszul vagyok, kiírom magamból. Ha bánt valami, vagy ilyesmi. Csak fogok egy darab papírt, és leírom, ami a fejemben jár, legyen az egy mondat, vagy zavaros gondolatok tömkelege. Néha megtartom, néha pedig kidobom... Vannak olyanok, amiket érdemes visszaolvasni, mert még mindig foglalkoztatnak, de olyan is akad, ami csak hiszti - ezeket dobom ki.


Külföldi fórumokon is ténykedem, olyanokon, ahol hasonló gondokkal küzdenek az emberek, mint én. Ez jó, mert mindenki igyekszik lelket önteni a másikba.


De olyan is volt már, hogy úgy éreztem, megőrülök egymagamban, úgyhogy csak úgy elindultam sétálni. Aztán beszélgetésbe elegyedtem egy-két emberrel. Azt hiszem, nem voltam terhükre, mert amikor találkozunk, mindig váltunk néhány szót...


Szóval nem is lenne nehéz barátokat szereznem, csak most, hogy mindenkiben csalódtam, egy darabig inkább egyedül szeretnék lenni. Nehéz, de tudom, hogy jót tesz.

2011. dec. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy segített a kérdésem:)

Viszont egyedül nem mondhatom magamat, mivel több tesóm is van, meg anyáék...bár lehet az "igazi" magány is hiányzik...

Van hogy leírom, és megmutatom másoknak...de akkor sem értenek igazán... És nem érdeklem őket... Nincs egyetlen egy olyan ember, akit a barátomnak mondhatnék...sem most sem a múltban...fura...

És visszahúzódó típus is vagyok e miatt...félek az új emberektől...mert tudom úgyis rossz vége lesz...

2011. dec. 31. 01:30
 14/16 anonim ***** válasza:

Én általában várok addig, míg valakivel sikerül kibeszélnem a dolgot, addig maximum leírom a blogomba vagy a naplómba...


Figyelj, azon, hogy magányos vagy csak te tudsz változtatni. Szerintem, ha csak annyit teszel, hogy elmész egyszer kétszer valamerre, biztos találsz valakit, akivel tudsz egy jót beszélgetni, hidd el. És vicces, néha egy idegennel sokkal könnyebb megosztani a dolgokat, és még az is lehet, hogy jobb tanáccsal tud szolgálni, mint bárki más ;)

2011. dec. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia Fruzsi!

Nincs senkid?

B.sszus, de hamar elfelejtettél.

:D

Viktor

2011. dec. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ja amúgy aki beszélgetésre vágyik, írhat nekem.

Előző voltam.

2011. dec. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!