Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ugye ez már beteges? Segíteni...

Ugye ez már beteges? Segíteni akarok neki, de hogyan?

Figyelt kérdés

van egy barátnőm,aki szintén 13 éves...mondjuk márciusban tölti a 14-et


és bele van esve egy amerikai srácba (aki 25 éves mellesleg...)


és szerintem ez az mádat már kezd beteges lenni

állandóan 100%-os kamattal kéri vissza,ha valakinek ad pénzt

még a szüleitől is


és mikor kérdeztem tőle,hogy ez amúgy mire jó? azt mondta,gyűjtöget,hogy legyen pénze angol tanárra,mert meg akar tanulni angolul,hogy kimehessen Amerikába és akor már egy lépéssel közelebb kerül ahhoz a férfihez!!


először azt hittem,nem gondolja komolyan,de régen folyton tetszett neki valaki,mindig az volt a beszédtéma,hogy ez a srác milyen cuki,meg az a srác milyen cuki,stb,most meg néhányan kapálóznak érte,mégis mindenkit elutasít,és mikor megkérdeztem ezt is tőle,azt mondta,neki csak az a srác kell


és MINDIG róla beszél


és mondtam is neki,hogy ha össze is jönne vele,azért 13 éves egy 25 évessel....azért akár le is csukhatnák a pasit


erre aztmondja,hát őt nem érdekli


és amilyen kis sügér,simán képes lenne ellógni itthonról


bár külföldre nem hiszem,hogy eljutna,de ismerem őt,ha valami nagyon kell neki,azt mindenáron megszerzi...úgyhogy én ezt nem tartom lehetetlennek


elég bizarr....ez szerintetek is már kezd betegessé válni vagy csak olyan plátói szerelem? ha ez számít,kb fél éve,vagy max kicsivel több,mint fél éve szerelmes belé


2011. dec. 1. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
szerintem hülye a csaj... oké hogy vannak álmai, de azért... meg 13 éves, mit vársz, ebben a korban válik el a gyerekkor a felnőtt kortól kb, még álomvilágban él.... és mondd meg neki hogy az a pasi egyáltalán nem biztos hogy vele akar járni...oké hogy külsőre tetszik neki.. hát figyelj, ő baja, ha elmegy, akkor majd visszahozzák, vagy a saját kárán tanulja meg, de nem hiszem hogy elszökne ilyenért bárki is...amőgy meg ha idősebb lesz és kimegy lehet hogy tényleg sikerül neki, ki tudja...egyszóval hagyjad rá..:D
2011. dec. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

"állandóan 100%-os kamattal kéri vissza,ha valakinek ad pénzt

még a szüleitől is "

Mond meg neki ez már bűncselekmény az uzsora kamat.

2011. dec. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bár nem tudom Ő miből adna a szüleinek pénzt?
2011. dec. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

onnan hogy ha adnak neki hogy pl kaját vegyen a suliba,akkor azt nem költi el,hanem gyűjtögeti magának és így összegyűlik neki mondjuk két hét alatt vagy 500 Ft,és osztogatja a tesójának vagy a szüleinek,hogy ad nekik pénzt,ha 2x annyit adnak vissza :D


első: kösz,de amúgy a barátnőmről beszélsz...

2011. dec. 1. 18:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát vannak ilyen tinicsajok, legfőképp a 11-14 éves korosztályból, amikor ugye keresik életük nagy szerelmét. És ehhez még csak a házból sem kell kimozdulni, hanem ott van a menő srác az interneten.

Meg szerintem félig-meddig azért csinálhatja, mert látja, hogy te ezt nem helyesled (nem feltétlen rosszindulatból).

Szerintem hagyd békén ezt a témát vele, ne beszélj a pasasról és ha ő hozza szóba, akkor meg engedd el a füled mellett. Akkor majd rájön, hogy ez többé nem "menő" és talán elkezd a körülötte lévő világra gondolni, nem egy másik földrészen lévőre.

2011. dec. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak 13 éves... hidd el, 5-6 év múlva már biztosan ki fogja nőni. Ha csinos, lesz barátja is, és már csak nevetni fog rajta, hogy 13 évesen mennyire imádta azt a 25 éves amerikai srácot. :)


A pénzről meg annyit, hogy más is mondta már előttem: 100% kamatra adni pénzt uzsorának számít, arról jobb, ha leszokik, mert felnőtt korában börtönbe is kerülhet majd ezért...

2011. dec. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
csak az a gond hogy nem felnőtt és ha ő ezért börtönbe kerülhet,akkor már a szülei is mert elvesznek tőle csak úgy 3-4000 Ft-okat...
2011. dec. 4. 17:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a pénzes dolog része inkább a szüleire és rá tartozik. Bosszankodhatsz rajta, de sajnos nem tudsz mit tenni ellene.
2011. dec. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
jó mondjuk úgy nincs is vele semmi bajom mert hát egy 13 éves gyerek honnan gyűjtene pénzt,ha nem is adnak neki zsebpénzt minden hónapban,csak fura hogy ezért gyűjtöget
2011. dec. 5. 14:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!