Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Igénybe vennéd egy grafológus...

Igénybe vennéd egy grafológus szolgáltatásait (személyiségkép készítés, párkapcsolati analízis, pályaorientáció, rajzelemzés)? Ha igen, mennyit fizetnél érte? Ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés
Azok tapasztalata is érdekel, akik voltak már grafológusnál, vagy interneten keresztül rendeltek tőle.
2011. nov. 3. 13:49
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

"De pl álláshirdetésnél is kértek tőlem már kimondottan kézzel írt önéletrajzot. Gondolom nem véletlenül. Akkor ott hol a titoktartási kötelezettség?"


Ha kézzel írt önéletrajzot kérnek, még nem jelenti azt, hogy okleveles grafológus nézi meg (lehet, hogy csak egy ismerős, aki elolvasott 2 könyvet ezzel kapcsolatban). Ha mégis, akkor a grafológus aláírat egy szerződést azzal a személlyel, akitől az önéletrajzokat kapta, hogy jogosan jutott hozzá az írásmintákhoz, az írója felhatalmazta őt a vizsgálat elvégzésére (persze ez legtöbbször nem történik meg, de így nem a grafológust veszik elő, hanem azt, aki feladta az álláshirdetést), és csak az elvárt munkával kapcsolatban vizsgálják az írást (pl. hogy milyen a szexuális élete, egy titkárnő jelöltnek, azt nem - akkor se, ha kérik). Egy ilyen grafológiai elemzésből annyit fog megtudni a megbízó, hogy XY megfelel-e az ő elvárásainak (milyen a munkavégzése, mennyire terhelhető, anyagilag vagy erkölcsileg motiválható, stb.) Ha egy ember érzelmileg labilis, de pl. ez a szempont fel se merül, akkor senki se fogja beleírni az elemzésbe. A tapasztalatom az, hogy inkább vezető kiválasztáshoz keresnek grafológusokat, esetleg alkalmazottak szűréséhez (van pl. 300 önéletrajz, amiből ki kell választani 30-at, és a többit ők intézik tovább).


Szóval egy grafológus nagyon sok dolgot lát egy írásból, de a munkáltatónak nem fogja elmondani pl. a magánéleti problémákat, mert ezek csak a duktorra tartoznak.


Ugyanígy nem mondjuk el a kedves feleségnek se, hogy fennáll-e annak veszélye, hogy megcsalja a férje, ha a férj nem egyezik bele a vizsgálatba (és vizsgálat után is csak ő mutathatja meg a feleségének az eredményeket - ha akarja).


Ebben nyilvánul meg a titoktartás.


[link]

2011. nov. 9. 17:53
 12/26 anonim ***** válasza:

Nem egy kis kft volt, hanem egy nemzetközi viszonylatban is jelentős, több ezer fővel dolgozó multinacionális cég.

Nem hiszem hogy ott ismerősök könyvek alapján silabizálnák az írásokat.

És velem semmit nem iratattak alá ezzel kapcsolatban.

Utána még mindenféle pszichológiai tesztet is elvégeztettek velem. Egy csomó logikai, matematikai feladatot utána pedig mindenféle kérdésre kellett válaszolni. Azt pl hogy hiszek-e a földönkívüliekben és a halál után is életben pl vagy 3-4-szer megkérdezték csak másképp megfogalmazva. Aminek nem hiszem hogy sok köze lett volna a munkakörömhöz.


Nekem logikusabbnak tűnik a 300 jelentkezőből a szakmai tapasztalataik és egyéb relevanciák alapján válogatni, mint az alapján, hogy hogyan ír.

Gondolom mielőtt felvesznek valakit azért elbeszélgetnek vele, amiből le lehet szűrni, hoyg az állásra emberileg megfelel-e.

De ha ez mégsem sikerül, még mindig ott a próbaidő, ami alatt ki lehet rúgni az illetőt, ha emberileg még sem felel meg a feladatra.

Ezért nem sok értelmét látom ennek az íráselemzésnek.


Engem egyébként is általában nagyon rosszul szoktak megítélni első benyomás és külsőségek alapján.

Sokszor hallottam már nagyon sok ismerősömtől, hogy amikor először találkozott velem, mennyire nem voltam neki szimpatikus. Aztán nagyon rövid idő alatt mennyire pozitívan lepődött meg rajtam.

2011. nov. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem kérdezik meg a jelentkezőt, hogy beleegyezik-e, de a hirdető lenyilatkozza, hogy beleegyezett. Az pedig, hogy mi alapján szűrnek több száz jelentkezőt... Nem kell hozzá grafológus: bekérnek egy nyomtatott önéletrajzot és amelyik netes sablon alapján van írva, az máris megy a kukába. Tudom, hogy mennek ezek, nem is veszek részt bennük, a kérdésben se szerepel munkaügyi grafológia. A EQ és IQ tesztek milyenségéről én is tudnék beszélni, de nem látom értelmét. Ezeket sajnos meg kell írni, különben elúszik az esély. Nagyon sok a munkanélküli, ezért van miből válogatni, sajnos a szakmai tapasztalat már régen kevés.
2011. nov. 9. 19:13
 14/26 anonim ***** válasza:

15:47 vagyok.


Mi az h netes sablon alapján van írva megy a kukába?

Milyen az a netes sablon?


Egy amerikai stílusú önéletrajzot nem lehet sokféleképpen megírni, max. átszerkesztgetem a formát ami nekem átláthatóbb és jobban tetszik...


Egyébként ha lesz esetleg kuponod vagy oldalad akkor írj majd ide, engem érdekelne hogy mit szűrnének le belőlem...

Nem szeretem ha elemeznek civilben: volt egy pszichológiát végzett lány az egyetemen, tuti elemezgetett minket néha... vagy pl. a szociológia tanárunk, aki el is mondta a csoport előtt kiről mit szűrt le...

2011. nov. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Az önéletrajzoknak vannak formai követelményei, de amint sikít róla, hogy a jelentkező egy az egyben az internetről töltötte le a motivációs levéllel együtt, azt bizony kidobják. A HR-esek is szoktak internetezni, ismerik ezeket. Akciós ajánlatom pedig nem lesz (10 ezer körül esetleg), egy személyiségkép elkészítése kb. 5 nap (persze csinálok mellette mást is), 3000 Ft az olyan 100-150 Ft-os órabér. Plusz papír, nyomtatás és postaköltség. Azért ennyire nem vagyok elkeseredve.
2011. nov. 9. 19:31
 16/26 anonim ***** válasza:

Okok, nem gondoltam h egy személyiségkép elkészítése 5 napot vesz igénybe.


Nyilván magamról írtam az önéletrajzot /na meg anyumét anyumról/ ahogy anno tanultuk a formai követelményeket.

De szerintem akkor sem lehet egy amerikai stílusút elszúrni... Mivel lehetne? <---- kérlek erre válaszolj :)


Plusz hol találom akkor a formai követelményeket - ha ne a neten keressem?

2011. nov. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
A motivációs levéllel (ha szintén le lett töltve minimális változtatással), nulla formázással, helyesírási hibákkal, logikátlan központozással, bekezdésekkel, egy rossz fényképpel, stb.
2011. nov. 9. 19:44
 18/26 anonim ***** válasza:

Kicsit eltértünk az eredeti kérdéstől, de erre én is kíváncsi lennék.

Nn általában felsorolom a személyi adataimat, végzettségemet, bizonyítványaimat, nyelvvizsgáimat, utána a munkatapasztalatokat, a végén pedig a publikációkat, releváns szakmai díjakat, egyéb dolgokat.

Ha motivációs levelet kérnek, azt mindig másképp fogalmazom meg a munkakörtől és a cégtől függően. A lényeg ugyan az, csak mindig mást emelek ki jobban.

De egy motivációs levél mindenkinél egyénileg változó hogy mit ír bele. Ha van olyan hülye valaki (már elnézést), hogy az internetről egy az egyben lemásol egy sablonszöveget, aminek semmi érdemi tartalma nincs csak "rizsa" szöveg, az meg is érdemli, hogy a kukába dobják a pályázatát.

Ez az én véleményem. És én sem tudom elképzelni, hogy önéletrajzot pl hogy lehetne másképp írni.

2011. nov. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
A motivációs levélbe azt kell beleírni, hogy miért vagy alkalmas az állásra, nem az iskoláidat még egyszer. Szakmai tapasztalatok nélkül (ez lehet gyakorlat is) nagyon nehéz elkészíteni (és nincs is értelme, mert akkor az önéletrajz lesz folyó írásban, ami senkit se érdekel). Fontos a tálalás, hogy lássák: akarod ezt a munkát. Ezt pedig azzal tudod elérni, ha olyan dolgokat írsz le benne, amik felkeltik az érdeklődésüket. Pl. amikor te voltál a pincér x helyen, 4%-kal nőtt az étterem bevétele az előző évhez képest. Vagy: sikeresen népszerűsítetted az új fogásokat az étlapról a vendégek körében. Ezek közül 1-2-t célszerű az önéletrajzba is beírni, hogy egyáltalán elolvassák a motivációs levelet, mert sokszor az önéletrajz az első szűrő (néhány elütés és már dobják is kifele). Amikor önéletrajzot írsz, mindig arra gondolj, hogy mitől lehet érdekesebb másik 500-nál. És bármennyire is hihetetlen, sokan leadják a netes leveleket 1-2 kiegészítéssel, átírással. Részemről téma lezárva.
2011. nov. 9. 21:11
 20/26 anonim ***** válasza:

"A motivációs levélbe azt kell beleírni, hogy miért vagy alkalmas az állásra, nem az iskoláidat még egyszer."


Ha ez nekem szólt, én hol írtam azt, hogy az iskoláimat írnám a motivációs levélbe?


Ha pedig azzal akarnék kitűnni a többi 500 önéletrajztól, hogy hogyan fogalmazok és hogyan szerkesztem a szöveget, az már régen rossz. Hacsak valaki nem fogalmazónak jelentkezik.

Beszéljenek inkább a tények, én erre alapozok. Rövid, tömör, világos, átlátható megfogalmazás és szakmailag ütős tények felsorakoztatása.

Ez eddig jó stratégiának bizonyult, tekintve hogy reál területen helyezkedtem el ahol nem a fogalmazás számít. Bár a publikációs listámat elnézve, azzal sem lehetnek komoly bajok. Igaz, ezeknek a többsége angolul jelent meg.

2011. nov. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!