Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha elmegyek egyetemre, akkor...

Ha elmegyek egyetemre, akkor még 5-6 évig a szüleim nyakán laknék, de ezt nem akarom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most állok választás előtt, hogy hova menjek. Orvosit néztem főleg, de azon gondolkoztam, hogy elmegyek egyetemre, és akkor szüleimmel kell éljek még MINIMUM az egyetem végéig. Ezt annyira nem szeretném, mert 25 évesen még a szüleimmel élek? Azért kicsit fura, legalábbis nekem, mert akkor már ott lesznek (talán, bár magamból kiindulva nem biztos) kapcsolatok, függetlenség vágy, stb... Most mit tegyek, vagy ti hogy gondoljátok ezt?
2011. szept. 22. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy egyetemre mégy, nem feltétlenül kell a szüleiddel élned. Ott a koli vagy albérlet is. Ha nem is rögtön, de néhány év után, ha majd már látod, hogy hogyan alakulnak az anyagiak, elköltözhetsz.

Ha úgy érzed, lépes vagy végigcsinálni egy orvosit, akkor ne az tartson vissza, hogy a szüleiddel kell laknod emiatt.

2011. szept. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De hát ha albérletbe mennék, attól még a szüleim fizetnék, mert én az egyetem alatt nem keresnék pénzt...
2011. szept. 22. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ha ez mindenkinek probléma lenne, akkor ma nem lennének egyetemisták...


természetes, hogy a szüleid támogatnak egészen addig, amíg el nem végezted a tanulmányaidat. az érettségi nem azt jelenti, h ha továbbtanulsz, magadnak kell megoldanod az életedet. ráadásul az orvosi nem is láblógatós szak, tehát még dolgozni sem tudnál egyetem mellett.


szerintem (remélem) a szüleidnek ez egyáltalán nem probléma, szerintem szívesebben támogatnak az orvosi alatt, mint néznék, hogy a te eszeddel és képességeiddel, amikkel egyetemet végezhetnék, elmenj érettségi után dolgozni havi alamizsnáért, csak hogy ne velük kelljen élned...


hidd el, még örülnek is, hogy nem repülsz ki olyan hamar a fészekből :)

2011. szept. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Suli alatt is lehet pénzt keresni, ha nem is annyit amennyiből megélsz. Ehhez jön amivel a szüleid támogatnak (ha tudnak és akarnak), ösztöndíj ha jól tanulsz, esetleg szociális támogatás is. Szóval vágj bele!

Ja és lassan 25 vagyok, egyetemista de nem érzem azt h együtt kéne élnem valakivel, viszont nemsoká elköltözöm egy lakásba.

2011. szept. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

fura vagy sem, ha anyagilag nem tudjátok megengedni, akkor ez van. ha nagyon el akarsz menni, dolgozol iskola helyett vagy mellett, és albérletbe mész


09-22 22:17

ez a baj hogy ebből indulsz ki hogy nem keresnél. és ha a szüleid fizetik? hidd el, az is önállóság lesz neked, hogy magadra főzöl mosol, mellette végezz olyan diákmunkát, amivel marad időd a tanulásra(igen az orvsi kemény falat), és legalább egy részét törleszted annak, amit a szüleid fizetnek. talán egész életedben nem is lesz annyi pénzed, mint amennyit rád áldoztak a szüleid, de neked nem számukra kell visszafizetni, hanem a saját leendő utódaidnak. el kell fogadnod, hogy egy határon túl nem tudsz,csak hálás lenni. ha jó szüleid vannak, nem is követelik rajtad


a többiek válasza is hasonló, megértem hogy nem az a világ van, mint 20-50 éve, hogy aki dolgozott az keresett is, és önálló lakás. sajnos ez egy ilyen kor, örülj hogy egyetemre tudsz járni, és nem kell neked is dolgoznod a szüleid mellett, hogy legyen mit enni. lakásod is csak hitelből lesz, mert ma már nem lehet annyit keresni, főleg ebben az országban, hogy lakást vegyen valaki. nagyon keveseknek adatik meg, ők általában cégek vezetői, és talán nekik sem volt könnyű eljutni odáig, sőt, valószínűbb, hogy generációs örökségekről van szó.

2011. szept. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!