Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek érdemes ujra...

Szerintetek érdemes ujra belefognom (rajz)? Nekem tisztára elment a kedvem és nem látom értelmét.

Figyelt kérdés
Rajzoltam, kiskoromtól fogva, mentem szakkörökre is, akkori tanárom tehetségesnek mondott, meg minden. Ez ugy 8-9 éves koromban volt. Aztán jártam mág ilyen-olyan egyhetes táborokba, más uton nem nagyon tudtak foglalkoztatni a szüleim. Füzetekbe rajzolgattam, mini-notesz animációkat (rajzfilmeket) csináltam, szóval mennek az ilye kézimunka meg kreatív dolgok. Tattoo szalonba is kaptam már ajánlatot,hogy azzal foglalkozzak (15 voltam akkor kb) , bár nem vagyok profi egyáltalán, de lehetett volna fejleszteni a dolgot...Elutasítottam, mert nem akartam "fura helyekre" tattozni, ha valaki olyat akar. Aztán 18 éves koromtól kb 22 éves koromig olyan depibe kerültem, ami miatt a rajzolást is teljesen elhanyagoltam, semmihez sem volt kedvem. És ugy érzem most, hogy hülyeség lenne folytatni az egészet, hisz sem rajiskolába nem jártam, sem más módon nem fejlesztettem a dolgot, ha rendesen csináltam volna, ha rajziskolába jártam volna, akkor most akár megpróbálhatnék ebből megélni is... De olyan lúzernek érzem magam, elhanyagoltam a tehetséget, se rajziskola sem semmi... nincs kedvem folytatni az egészet (ill ujrakezdeni), mert már öregnem érzem magam hozzá, hogy most kedjek vele komolyan foglalkozni. Más tehetséges emberek ilyenkorra már a profiság felé vezető uton járnak, én meg még csak most jövök bele a portrérajzolásba... Tesóm zenél, 10 éves kora óta, most ezzel "keres". Nem vagyok féltékeny, mert én a rajzot szerettem mindigis, csak zavar az, hogy már 23 vagyok, és még sehol sem... Pedig kihasználhattam volna már rég ha nincs a depi... Utálom magamat,hogy ilyen szerencsétlen hülye vagyok. Mi a véleményetek?
2011. júl. 28. 16:05
 1/5 ava87 ***** válasza:

Nyugodtan kezdj bele újra. Ne másokhoz mérd magad, hanem saját magadhoz. Én 23 évesen kezdtem el azt tanulni, ami úgy igazán érdekel, és kicsit sem izgat, hogy a többiek ezt 18-19 évesen teszik. Na és? Én 26 évesen kapok erről diplomát, a többiek meg 22-23 évesen, de egyáltalán nem érdekel, nem leszek még akkor sem vészesen öreg.

Te épp így nekifoghatnál annak, ami érdekel, ha megvan hozzá a tehetséged, akkor egyáltalán nem számít, hogy hány éves vagy.

2011. júl. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Érdemes, sőt, hogy ne mondj olyan butaságokat"utálom magamat"stb, majdhogynem erősen ajánlott, hogy rajzolj, alkoss!!

milyen kár, hogy a "depis" korszakban nem rajzoltál.. nem mélyült volna úgy el, és segített volna kigyógyulni. De most legalább ezt a hibádat javítsd: rajzolj, fess, alkoss! Egyyelőre úgy, gyakorolj, hogy nem törődsz, az eredménynyel és semmiképp a hasznossággal. Az igazi értelme a lelkedben keletkezik, láthatatlnul, a tevékenység nyomán. (a zseni Van Gogh egyetlen festményt adott el életében, azt is csak a műkereskedő rokona segítségével. )

http://www.youtube.com/watch?v=nkvLq0TYiwI


Kezdd el! MA!

2011. júl. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha van kedved, csináld, ne azért mert ebből kell megélni, hanem azért mert szereted csinálni. ráadásul nem minden nagy művész tanulta iskolából ezeket, véleményem szerint a tehetséget nem is lehet tanítani... képezd önmagad, legyen referenciamunkád, és pénz kereshetsz belőle
2011. júl. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tesóm 24 éves és most ő is újra elkezdett rajzolni és egész jól halad. Festeni is szokott.

Szerintem nyugodtan kezd el újra. Valaki 50 évesen is újra kezd dolgokat pl elmegy utazni, elköltözik, vagy van aki újra házasodik, vagy elkezd tanulni.

Sosem késő!

Meg tudlak érteni mert nekem is volt egy ilyen korszakom, mikor depressziós voltam és tényleg semmi nem érdekelt. Akkor hanyagoltam a rajzolást.

Amúgy fejlődni szerintem fogsz tudni, mert van hozzá érzéked. Csak sokat kell gyakorolni. Könnyen fog az menni.

Sok szerencsét.

2011. júl. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Először is. Ne ostromold magadat. Aztán pedig: soha semmihez nem vagyunk öregek. Ha érdekel a dolog, szereted vagy szeretted csinálni akkor nyugodtan . Csak rajta. Egy kis önbizalom kell és ha sikerül akkor én leszek az első aki megnézi a galériádat :D.
2011. aug. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!