Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miert van az, hogy nehezen...

Miert van az, hogy nehezen tudok kimondani par szavakat?

Figyelt kérdés

Pl. fuzetet- ugy elhadarom,hogy alig lehet megerteni.


Valahogy ugy jon ki,hogy fuetet vagy futet... pedig kitudom mondani a " z"- t.

Mintha a " z "- be beleakadnek :P


2011. júl. 12. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
hát nem mindenkinek lehet tökéletes a beszéde. néha én is ugy elhadarom a szavakat hogy meg sem értik, vagy pedig bele gabalyodok. ha arra törekszem hogy jól beszéljek akkor tuti balul sül el :D
2011. júl. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
jo csak en nalam sokszor tortenik ilyesmi.Van olyan is amikor elkezdek beszelgetni ossze-vissza beszelek es ertelmetlen lesz a mondat,mintha kulfoldi lennek es tanulnam a magyar nyelvet.
2011. júl. 12. 10:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Jól gondolom hogy határon túli magyar vagy? Ha igen, akkor valószínű az a probléma gyökere, hogy a magyar mellett sokat használod az ottani többségi nyelvet is, és az bezavar, a másik nyelv óhatatlanul is kihat a magyar nyelvhasználatodra.
2011. júl. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
erdelyi vagyok,de csak a magyar nyelvet tudom.
2011. júl. 12. 10:33
 5/10 anonim ***** válasza:
én is külföldi vagyok,de csak magyarul tudok.Néha én is úgy elmondom a mondókámat mintha törökül beszélnék.Kb azok hadarnak igy mint én :D De am nincs bajom a nyelvvel,rendesen beszélem.Amig magyar suliba jártam,nekem ment legjobban a magyar,mármint fogalmazás,helyesirás,de a beszéd,áhh xd Néha annyit magyarázok hogy elfelejtem miről kezdtem el beszélni és már valami teljesen másról papolok.Fene se tudja minek :/
2011. júl. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
stressz? szorongás?
2011. júl. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ha haverokkal vagyok akkor is es pedig ott nincs miert szorongjak .
2011. júl. 12. 11:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Voltam hasonló helyzetben, nekem a stressz, nagy nyomás miatt volt. Folyamatosan kerestem a hibákat magamban és bemagyaráztam, hogy beszédhibás vagyok (pedig egyáltalán nem). Szóval ne figyelj/koncentrálj annyira ezekre a szavakra és akkor menni fog. :)

Mellesleg én is határon túli magyar vagyok, de ez egy rossz felfogás, hogy mi nem beszélünk magyarul... Én nem beszélem azt a nyelvet, amelyik országban élek (megértetem magam, de elég minimális beszélek). Szóval marad a magyar, s mivel magyar filmeket, sorozatokat, tv-t nézek, magyar könyveket olvasok (főleg szépirodalmi) és magyar körökben mozgok, nem zavart be egy nyelv sem, csupán magamnak kreáltam a "beszédhibám van" hülyeséget. Szóval nyugi. :)

2011. júl. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
amúgy meg nem biztos h valaki attól lehet beszédhibás hogy több nyelvet tud.Barátnőim tudnak ukránul,persze a magyar az anyanyelvük,hibátlanul beszélik mind2 nyelvet.Igaz irni nem nagyon tudnak,meg néha bemondanak pár ukrán szót,dehát nem hinném hogy nagy hiba :)
2011. júl. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

10:25 vagyok

Jól van na, csak egy ötlet volt. De ha nem ez a gond, akkor fogalmam sincs. Csak azért gondoltam rögtön erre, mert volt egy évfolyamtársam, aki szinte egész életében Nyugat-Európában lakott, aztán hazaköltöztek, és ő például eléggé törte a magyart. Persze sok függ attól is, hogy a környezetedben mennyire használják a nyelvet, más a Székelyföld és más a szórvány esete. Az évfolyamtársam is rengeteget javult, amióta Magyarországon él.

Mivel azonban a kérdező esetében úgy tűnik nem ez a probléma, nem is ragoznám tovább.

2011. júl. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!