Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rossz ember vagyok! Hogyan...

Rossz ember vagyok! Hogyan tudnék változtatni magamon?

Figyelt kérdés

Én egy nagyon rossz és borzasztó ÖNZŐ ember vagyok, aki durván beszél másokkal, mégha nem is akarja.

Az emberek hiába kedvesek velem, én akaratomon kívül lenézem őket. Sokat káromkodom.

Általában az emberek látnak bennem valamit, valami különlegeset, ezért MINDIG többet kapok, mint a többiek. Több megbecsülést, több bizalmat, több szeretetet. Mindig kapok még egy utolsó utáni esélyt, de én kivétel nélkül minden egyes alkalommal csalódást okozok nekik. Meg akarom becsülni őket, de rossz ember vagyok. Viselkedni és kommunikálni sem tudok, barátaim nincsenek, a családommal nem tartom a kapcsolatot (anyámmal élek). Minden nap úgy kelek fel, hogy igen, ez a nap más lesz, meg tudok változni, a mai nappal kezdem a változást.. aztán megint bunkó leszek, mint akibe nem szorultak érzések. Sokat szoktam inni is, szeretek részeg lenni és elfelejteni mindent, a mostani életemet és a múltamat is, de persze tisztában vagyok vele, hogy ez nem jó. Talán a magány keseritett meg, vagy nem tudom. Nem túlzok, mióta az eszemet tudom magányos voltam, még az iskolában is egyedül ültem 6 éves koromtól. Az sincs akit felhivjak, akivel találkozzak, akivel beszélgessek.. ha van is, az nagyon ritka. Nem szoktak engem hivni bulizni sem. Az emberek az életemben gyakrabban váltakoznak, mint az alsóneműm. Besétálnak az életembe, aztán kisétálnak belőle, és közben tanitanak nekem valamit... vagyis akarnának, de én egy önző, makacs senki vagyok, nekem még az isten is beszélhetne, annak sem hagynám, hogy segitsen rajtam. Az életem unalmas, de egy csomó célom van. Utazni akarok, jó ember akarok lenni, és sokra akarom vinni. Több akarok lenni, mint amennyit az emberek elvárnak tőlem. Most már betelt a pohár, ugyanis legutóbb az óriási példaképem csalódott bennem.. bárcsak én is olyan lehetnék, mint ő, legalább egy picikét..:( Nagyon szomorú vagyok, és látom a hibáimat, de elvesztettem az utat és nem tudom, hogy kezdjem a változást..

Legszivesebben el akarnék most menni innen, én már nem birom itt. Magam mögött akarom hagyni a múltat és a rossz emlékeket. Nem akarok többé itt élni..

16/L


2011. júl. 4. 01:28
 1/9 anonim ***** válasza:

wow. olvasom, olvasom és azt hittem egy felnőtt megkeseredett emberrel állok szemben. de nem! szóval kislány ne hidd hogy csak te vagy így, ez a kamaszkor. mármint általában nem azt szokták érezni a kamaszok hogy ők milyen rossz és önző emberek, de mindenesetre mindenkinek, a legtöbb embernek meg kell küzdenie a tudatra ébredéssel, hogy akkor most ki is ő a világban, a társadalomban.

azzal kezdted hogy önző, durva ember vagy, még is szeretnek és többet törődnek veled mint mással, a végére meg az hogy (még így is??) egyedül vagy. elég ellentétes a két dolog.. és egyébként milyen rossz emlékek elől menekülnél? még nem élhettél valami sokat.. hidd el, lesz ennél sokkal rosszabb is mint egy kis idő zavarodottság és magány (amiről még csak nem is a környezeted, hanem te magad tehetsz).

fogd magad, akarat kell, holnaptól legyél nyitottabb ember, te is adj egy esélyt az embereknek, legalább azoknak akik kedvességgel közelednek hozzád. és ne akarj belerúgni mindenkibe!! ahogy mások adnak neked esélyt, ezt viszonozni is kell(ene), vagy - természetesen - boldogtalan leszel. vagy tessék csak, ülj akkor még évtizedeket a seggeden magányosan, hidd el az sokkal rosszabb lesz..

2011. júl. 4. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Uhh, hát a végén megdöbbentem "16/L", azt hittem egy 33 éves férfi elbeszélését olvasom.

A változás útjára már akkor ráléptél amikor eldöntötted, hogy nem jó ez így. Már csak a tettek kellenek. Lehet, hogy a sok hormon teszi a hangulatváltozásokat. Próbálj meg kedvesebb lenni az emberekkel, megértőbb, érezd át a helyzetüket. Minél több emberrel beszélgetsz annál nagyobb az esély arra, hogy egyszer valamelyik fölkelti az érdeklődésedet. Aztán már könnyebb átérezni az érzéseit.

Szeretnél barátokat?

Lehet, hogy koloncnak érzed az emberek társaságát, de egy barátét soha nem érzed annak. Csak a megfelelő személyt kell hozzá megtalálni. Biztosan van valami hobbid, klubbokban, interneten találhatsz hasonló érdeklődésű embereket. Viszont barátkozni csak nyitottan lehet, ha képes vagy elfogadni másokat.

Lehet, hogy egyszerűen csak a flegmatikus csoportba tartozol :) Amint látom smile-kat sem használsz, lehet kifejezetten idegesítenek is. Próbáld meg megismerni önmagad, valamiben kifejezni a benned lévő dolgokat. Írj könyvet, rajzolj, olvass, játsz számítógépes játékokat, sétálj a parkban, tanulj, táncolj amihez kedved van. Most még megteheted, fejlesztesz magadban valamit amit később majd megmutathatsz másoknak.

Örülj, ha figyelnek rád, ha valakit érdekelsz. Gondolj arra, milyen lenne ha senki nem törődne veled, gondolj arra milyen barátok nélkül és mi lenne ha még azokat is elveszítenéd akikkel akkor épp bunkó vagy.

2011. júl. 4. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet h asperger szindrómád van?

Na mind1, az biztos h nem vagy rossz ember!

Se felnőttek se kamaszok nem képesek leírni így a hibáikat, az emberek ált önmaguknak is hazudnak, de te nyíltan bevállalod magad előtt hogy mik a gyengéid. Sokan még csak ezt sem képesek megtenni, képmutatóak.

Szóval ne mondogasd magadnak hogy rossz ember vagy, biztos hogy nem vagy az, már csak azért is mert jó szándék van benned: jobb irányba szeretnél változni.

Sztem minden kamasz fejében megfordul legalább egyszer hogy "minél messzebb innen", én konkrétan évek óta tervezem, csak előbb egy diploma kell, de tervezem h suli alatt is sokat utazok akár ösztöndíjjal akár anélkül.

2011. júl. 4. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
Ha hiszel a reinkarnációban akkor, bitófa :)
2011. júl. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
utolsó, normális vagy? még csak gyerek, előtte az élet, még annyi minden vár rá! nekem is ezerszer volt olyan gondolatom hogy "bitófa" de SOHA nem éri meg! maximum ha már érzelmi roncs vagy az élettől, de amit a kérdező írt, közel sincs ahhoz! csak meg kell tanulni élni, és küzdeni! mindenki életében vannak rosszabb időszakok. majd ráér később reinkarnálódni! :) de lehet, nem lesz több élet! ezért most kell a boldogságot keresni :) hajráá
2011. júl. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ááá néha mindenki érzelmi roncs, ez sem lehet indok :)
2011. júl. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
akkor te azalatt mást értesz mint én. de jobb is, ha semmi sem indok rá. .. :)
2011. júl. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hű, hát én is meglett férfiemberre gondoltam egészen a "nem szoktak engem hívni bulizni" részig. Onnantól viszont tipikus kamasz jellemzők: ellentmondásosság és végletekben gondolkodás.

Kedves kérdező! Minden bizonnyal egy görbe tükrön át látod most magad és a környezeted, pontosabban hirtelen nyílt ki a világ, ráadásul tombolnak a hormonok.


Mindannyian egyedül vagyunk, "magányosak" ezen a világon, ha úgy vesszük, hogy egyszeri és megismételhetetlen, egyedi lények vagyunk. Nincs két egyforma ember, max. csak nagyon hasonlóak - ha ezt el tudod fogadni, máris van egy kiindulási alapod arra, hogy MIÉRT is fontos kapcsolatokat teremteni másokkal.


Az önzés normális - mindannyiunkat ugyanaz a biológiai program hajt: túlélni és szaporodni. A társadalmi szabályok végtére is csak arra valók, hogy ne öljük meg egymást. Szóval, egy egészséges önzés nem árt. Ha erre azt gondolod, hogy te nem egészségesen vagy önző, akkor vissza az egyes ponthoz: a kamaszkori gondolkodásmód sokszor túlzó, irreális.


Nem lehetsz rossz ember, ha törekedsz arra, hogy jobb legyél, ha úgy kelsz fel reggel, hogy ez a nap más lesz - él benned a remény. Azonban ne más miatt legyél jobb, ne másoknak akarj megfelelni. Jelöld ki magadnak, hogy mivé akarsz válni és viseld a kritikát - mindig lesznek olyanok, akik nem fognak szeretni és olyanok is, akik éppen rád néznek fel úgy, ahogy most te másokra.


Elmenekülni nem lehet, bárhová is utaznál, te magad és ezek a gondolataid lennének az útitársaid.


Önismeret - higgadj le és vizsgálgasd magad, olvass önismereti könyveket, pl. Világhíres pszichológusaink vannak, olvasd a könyveiket, vagy a Háttér, Nyitott könyvműhely sorozatait, hogy segítségedre legyenek önmagad felfedezésében. Kezdd pl. a könyvtárban, rád fog találni a neked szóló olvasmány. A feladatot te végzed, a könyv csak segítség, hogy kevesebbet bolyongj.

2011. júl. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amikor elkezdtem olvasni, felderültem, hogy végre megtaláltam a női alteregómat, de sikerült elrontanod, amikor leírtad,hogy szomorú vagy emiatt. Hidd el, ha ilyen vagy, az a legjobb, ha kihozod belőle a maximumot. Nem kell megváltozni ahhoz, hogy jó életed legyen. Lesz majd egy srác, akit nem fog eltántorítani a kegyetlenséged, és egyszer csak azt veszed észre, hogy megnyíltál neki. Hogy ez mennyire volt jó ötlet, rajtad fog múlni.

17/F

2011. júl. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!