Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek is kétféle "gondol...

Snowpehely kérdése:

Szerintetek is kétféle "gondolatunk" van?

Figyelt kérdés

Szerintem van tudatos gondolkodas: mikor azon gondolkodsz, hogy...holnap, ha mentek kirandulni, mit viszel magaddal...(peldaul), es van a tudatalatti, ami mindig mukodik. Peldaul probalj meg semmire sem gondolni.(megis hallod a "hangod"), vagy masik pelda:

Kimesz a konyhaba, de elfelejted miert mentel ki. Korbenezel, meglatod a villat, es beugrik, hogy a keszletet akartad elovenni. Abban a pillanatban, amikor beugrik, az tudatalatti, mikor meg mar magadban mondod, hogy "jaaa, a keszlet", az tudatos.

Szerintetek?


2011. ápr. 30. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt a tudatos es tudatalatti gondolatok elmeletet ezen az oldalon olvastad? Mert akkor en irtam vszeg. xD
2011. ápr. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyen viszonylatban tényleg kétféle gondolatunk van, de a tudatalatti valójában a korábbi tudatos gondolkodás által meghatározott, és azzal szintén módosítható, vagyis az még mindig a tudatos, csak éppen öntudatlanul. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elso: nem valoszinu...bááár. Egyszer olvastam valami hasonlót, de más témában.

Masodik: ahha...azt hiszem értem, hogy nem értem. :)

2011. máj. 1. 17:04
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

elnézést a kacifántos fogalmazásért, csak azt akartam példázni, hogy valójában a tudatalatti egy a tudatossal, és mindig megelőzi a tudatalatti a tudatost(persze van arra lehetőség, hogy egyszerre működjön). tehát amikor elkezdesz azon gondolkodni, hogy a kiránduláson ugye mit vigyél magaddal, akkor a tudatalatti adta az ötletet, hogy min gondolkodj, vagyis az elméd egy mélyebb szintjéről jött fel az információ.


ezért írtam, hogy tényleg kétféle gondolat létezik, de valójában az egy és ugyanaz, csak jelenlegi feladatában "különbözik", és a tudatosságoddal tudod módosítani a tudatalattidat, mondjuk amikor este lefekszel, megtudod csinálni, hogy reggel kelj a megfelelő időpontban, ha este a tudatosságoddal beprogramoztad a tudatalattidat, hogy keltsen. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, en is igy gondolom. Csak te valahogy jobban megfogalmaztad. :)
2011. máj. 5. 15:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!