Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tanácsoltok, egy 14 éves...

Mit tanácsoltok, egy 14 éves lánynak akinek alkoholproblémás az apja?

Figyelt kérdés

~ Nagyon elvagyok keseredve, és tudom hogy nektek is millió a bajotok, ezért nem akarok olyan kommenteket olvasni, hogy 'fogdbe, ne rinyálj' stb., mert ez megbántana, szóval kérem csak olyanok írjanak akik tanácsot tudnak adni... köszönöm ~

Sziasztok. Kezdem a tényeknél... Apukám alkoholista és ver, eddig elég 'hétköznapi' csak mellé még drogokat is csempész. Nem tudom pontosan hogyan, de nem is érdekel. De amikor részeg, belém nyomja például a cigit, és eddig sikerült eltüntetnem valamennyire, mire jött az orvosi vizsgálat, de ezúttal nem sikerült... és előtte nem részegen jött haza, még meg is vert. Tele voltam sebekkel. Kérdezték a vizsgálaton mi ez, mert ha a szüleim vernek jön a szociális munkás és elvisznek pszichológushoz... engem. Hát köszönöm. Azt hazudtam, hogy egy nagy bicikli balesetem volt, mert mindezek ellenére nem akarok rosszat apunak. Anyukám halálra dolgozza magát, hogy nekem és a húgomnak teremtsen valami boldogságot is. A legrosszabb, ami nagyon kiborított az a karácsony volt. Apa totál részegen szétburította a karácsony fát és összetörte az ajándékot amit csináltam neki. Most mát nem tudom mi legyen. A húgomban is csak én tartom a lelket. Nem akarok orvoshoz menni, mert nem velem van a probléma, és semmi sem lesz jobb, ha velem 'elbeszélgetnek' meg elmondják 'mit kéne tennem'... Nem erre vágyom, hanem valamire vagy valakire aki apát szedi rendbe. Nem vagyok depressziós, nem akarok öngyilkos lenni, bár megfordult a fejemben... a húgom még csak 12 éves és ő annyira nem bírja, hogy már meg is próbálta, és csak én tudtam róla lebeszélni, de hamarosan, ha felvesznek bennlakásos iskolába megyek. Akkor mi lesz a húgommal és anyuval? Azon is gondolkoztam, és lehet nemkéne elmennem bennlakásosba, tudom hogy magammal cseszek ki, de jobb nekem a nem olyan színvonalas iskola is. Jaj... Ti mit tanácsoltok? Van valaki hasonló helyzetben?


2011. ápr. 26. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Apud utaljátok be elvonókúrára és vigyétek is el. Beültetnek a bőre alá gyógyszert, amire ha ráiszik alkoholt, az nagyon nem lesz jó. Egy év alatt felszívódik a szervezetében a gyógyszer, következő évben újra elviszitek, újra beültetik, harmadszorra már biztos nem kell. Több alkoholista is csak így tudott leszokni.
2011. ápr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

14:09 Hiszed azt te!!!Nem olyan egyszerű ez,plán egy gyereknek!!

Én átérzem a helyzetét!!Eben nőttem fel,és még legtöbbször mai napig így van!

Kedves kérdező!Nem tárnám nyilvánosság elé a dolgaimat,írj egy levelet privátban,ha érdekel,én meghallgatlak szívesen,még így ismeretlenül is!!!

2011. ápr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2011. ápr. 28. 20:21
 4/7 anonim ***** válasza:
hát nem nagyon tudok tanácsolni,de talán beszélj anyukáddal és mond meg neki hogy miért nem válnak el?
2011. ápr. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

nagyon kitart apa mellett, mert szereti, énis, de ez így nem mehet tovább, mindketten tudjuk...

de ha már belemegyünk a válásba akkor apa nagyon bedurvulna, ti nem ismeritek...

2011. ápr. 30. 20:28
 6/7 anonim ***** válasza:

A második vagyok....

Én átérzem a helyzetedet,mert én is átéltem,az én anyám sem akart elválni...pedig a szitu ugyan ez volt...

2011. ápr. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.!
2011. máj. 1. 14:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!