Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy kis önbizalom tuning? Mit...

Egy kis önbizalom tuning? Mit tegyek, hogy legyen némi önbizalmam? 13/L

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 13 éves lány vagyok, hetedik osztályos. Régebben volt némi önbizalmam, de akkor sem sok, csak egy kicsi. Most már egyáltalán nincs, semmi. Rondának látom magam, pedig többen is mondták, hogy nem vagyok az. A barátnőm mondta, hogy mondjam ki magamra hangosan, hogy szép vagyok. de egyszerűen ez nekem nem megy, pláne mások előtt :/ Mit tudnék csinálni, hogy egészséges önbizalmam lehetne? Vagy ez már örökre így marad? :'(

egy szomorú 13 éves lány


2011. ápr. 22. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen ez semmiképpen sem marad így örökre :). Ilyen korban az embereknek rendkívül ingadozó a világról alkotott képük(ezalatt értem: önbizalom, borús világlátás, rosszkedv stb) A lelki világod olyan mint egy hullámvasút, egyszer fent, egyszer lent, és össze vissza kanyaroghat. És ne érezd úgy hogy egyedül vagy ezzel a problémával, hidd el, mások is vannak így, de hidd el, hogy egy kiadós szórakozás a barátokkal és tuti jobbanleszel(és egyre és egyre jobban). A szépség meg szubjektív dolog, tehát kinek ez, kinek az jön be!

Bocsi lehet itt-ott furán fogalmaztam, de remélem érted hogy mit akarok mondani neked és remélem hogy segítettem :)

16/F

2011. ápr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sokat segítettél :) Nem is gondoltam arra, hogy mások is vannak így ezzel a dologgal. A többi lány az osztályban, mind nagyon magabiztosnak tűnik... Megfogadom a tanácsodat, és még egyszer köszi, hogy válaszoltál! ^^
2011. ápr. 22. 21:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Szivesen, és lehet hogy a többi lány nagyon magabiztosnak tűnik, de az is lehet hogy e mögött az "álarc" mögött nekik is vannak hasonló problémáik. Ezért fontos, hogy semmiképpen ne érezd azt, hogy egyedül vagy az efféle dolgokkal. Meg véleményem szerint fontos az, hogy az ilyen dolgokat, problémákat el tudd mondani valakinek(persze olyannak aki megérti, bíztat), mert (engem legalábbis) megnyugtat ha "kiadom a szuszt". Már maga a gondolat is jó érzés, hogy tudom hogy meg fognak hallgatni és megértenek :) Mégegyszer fel a fejjel! :)
2011. ápr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)) Jó ötletnek tűnik, az, hogy elmondjam másnak a problémáimat, biztosan segít :) A szüleim sajnos nem, de a legjobb barátnőm mindig meghallgat, talán segít, ha neki elmondom mit érzek ^^ Köszi a választ ;)
2011. ápr. 22. 22:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Általában a legszebb lányok nincsenek megelégedve magukkal. Biztos vagyok benne, hogy Te is nagyon szép vagy, de hidd el magadról!!!
2011. ápr. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek,nem vagy egyedül ezzel a problémával...

Én 14 vagyok és SEMMI önbizalmam nincs,utálom magam külsőleg belsőleg már-már betegesen..

Nekem is mondták,hogy "nem is vagy ronda" de valahogy nem tudom elhinni...Azt mondták,hogy keljek fel úgy minden reggel,hogy én vagyok a legszebb,dehát elég nehéz lenne,mivel pont az ellenkezőjét látom...

Régebben nekem is volt "egy kis" önbizalmam,de az jó régen volt már...

Ez kisebbségi komplexus nem??? Vagy nem is tudom...

Írj nyugodtan privit,ha van kedved dumálni...:P

Vagy linkelj képet magadról és megmondjuk,hogy csúnya vagy-e,de amúgy biztos nem vagy az...:D

2011. ápr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!