Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez mitől van? Este min 4x-5x...

Ez mitől van? Este min 4x-5x ellenőrzöm, hogy felhúztam-e az órát, reggel, hogy bezártam-e az ajtót stb.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 17:54
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

reggeli ajtóbezárás, a kulcsra zárás igen :)

pszhihológushoz biztos nem megyek :D de köszi:D

2011. ápr. 13. 16:55
 12/27 anonim ***** válasza:
minden apróságnak túl nagy jelentőséget tulajdonítassz...:) régen én is ilyen voltam, de nem szabad...az idővel ez változni fog sztem:)
2011. ápr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
remélem is:D elveszek a részletekben xD
2011. ápr. 13. 21:55
 14/27 anonim válasza:

Igazat kell adnom az előzőeknek, hogy ez lehet kényszerbetegségféleség de azt szeretném hozzátenni, hogy néha énis ellenőrzöm az ajtót reggel miután bezártam és elindultam otthonról. Egyszerűen annyi az oka, hogy figyelmetlen vagyok és máshol jár az agyam ezért autómatikusan csinálom az ilyen hétköznapi megszokott dolgokat. Ezekután nem marad az agyamban éles kép, hogy bezártam vagy nem és ez okozza a bizonytalanságot.

Mindig figyelj oda és rögzítsd magadban, hogy igen most bezártam, és nem kell többször ellenőrizni.

2011. ápr. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 glaslo1 ***** válasza:
Ez egy természetes reflex eredményezi, miközben távozni készülsz a lakásodból a zárakat ösztönösen teszed rendbe, melyre nem emléxel már a kapuban, hiszen ez már nem tudatosul benned csupán reflex!
2011. ápr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

köszi.. :))

am meg a táskámat is folyamatosan ellenőzgitem nincs e kihúzv... szval olyan 3x-4x útközben :SS

2011. ápr. 14. 17:46
 17/27 anonim válasza:

Nekem is voltak, vannak ilyen pillanataim, hogy nem emlékszem arra, hogy elzártam e a vízcsapot, bezártam e az ajtót stb.

Mivel vizuális a memóriám, ilyenkor lehunyom a szemem ellazítom magamat és felidézem a látványt.

Mindíg bejön.

Általában így találom meg az általam elhagyott tárgyakat is.

2011. ápr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:

Én sokáig "nagyon" ilyen voltam. Mára már csak az ébresztő (telefon kikapcsolás csekkolása), meg az ajtóbezárás csekkolása maradt. Nem vészes, semmi bajod nem lesz attól, hogy megnézed, be van e zárva az ajtó.

(Főleg úgy, hogy mi házunkat törték már fel, na jó zárt ajtónál, de akkor is, jobban vigyáz az ember)

2011. ápr. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
köszönöm :))
2011. ápr. 15. 18:25
 20/27 anonim ***** válasza:

A családomban van egy pszichiáter, megkérdeztem, azt mondta, h kényszerbetegség :S Ha felnőtt vagy, akkor írj egy privát e-mailt, ha még gyerek vagy, akkor is írhatsz, mert ő ismer gyerekpszichiátert is. (Lipóton dolgozott [OPNI], hajszál híján nem lett főorvos, mert ugyebár eladták az épületet -.- ő meg inkább előbb eljött)


Adatai (név nélkül persze):


pszichiátria szakorvosa



Szegedi Tudományegyetem

Szent-Györgyi Albert Orvos- és Gyógyszerésztudományi Centrum

Általános Orvostudományi Kar

Szeged (Magyarország)

általános orvos

1984



igazságügyi orvosszakértő

1999



Nemzeti Vizsgabizottság

Képző intézmény:

Semmelweis Egyetem

Általános Orvostudományi Kar

Budapest (Magyarország)

pszichiátriai rehabilitáció szakorvosa

2005

2011. ápr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!